Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Efekty terapii Reiki - ewolucja zachowań

Autor Krystyna Włodarczyk - Królicka, 15.04.2010

Doświadczenia i obserwacje
     
W czasie wieloletniego stosowania i propagowania Reiki obserwowałam wielokrotnie, że rzetelnie wykonywane zabiegi- zgodnie z tradycyjnym przekazem, przy zachowaniu reguł życia  sformułowanych przez Mikao Usiu dają wspaniałe rezultaty. Przynoszą nie tylko ulgę w cierpieniu, zmniejszenie poziomu bólu, ustąpienie dolegliwości chorobowych, ale przede wszystkim dają uczucie odzyskania wewnętrznej harmonii, ładu, spokoju, wzrostu wewnętrznej mocy i radości istnienia. Mam wiele dowodów na to, że Reiki jako Uniwersalna Energia Życia - twórcza i pozytywna, wzmacnia imperatyw bycia dobrym  w każdym człowieku. Jej działanie oczyszcza serce z nienawiści uprzedzeń, zgorzknienia. Daje zdolność kochania siebie i innych. Pomaga leczyć rany duszy i ciała. Po spotkaniu z Reiki, człowiek nie wstydzi się być dobrym i z szacunkiem traktować spotykanych w życiu ludzi. Obserwując i analizując efekty prowadzonych od 15 lat  terapii  w Ośrodku Reiki Centrum Terapii Naturalnej we Wrocławiu mogę otwarcie powiedzieć, że energia Reiki wpływa też fenomenalnie na terapeutów i osoby przyjmujące inicjacje.  Moi uczniowie nie tylko osiągają wspaniałe sukcesy w pracy z energią Reiki, ale też ona  ich wspiera w każdej dobrej, twórczej myśli. Mają poczucie bezpieczeństwa i ochrony. Energia Reiki, jeśli pozwalamy jej działać równoważy nas na wszystkich poziomach naszego istnienia: fizycznym, psychicznym, emocjonalnym.

Dla mnie ogromnym źródłem wiedzy praktycznej na temat działania Reiki są  wypowiedzi tych, którzy kończyli u mnie kurs Reiki. Ponieważ takich wypowiedzi jest ogromna ilość, opisywane doświadczenia nie są obarczone żadną sugestią prowadzącego, jednocześnie są one tak różne w formie i treści , a jednoznaczne w końcowym wydźwięku , wobec tego mogą stanowić w miarę obiektywny materiał doświadczalny zasługujący na szczególną analizę. Oto kilka przykładów:
„….Przyjechaliśmy na kurs I stopnia. To była prawdziwa rewolucja w moim życiu. Tam uświadomiłam sobie, że musze wszystko zmienić. Przede wszystkim wrócić do Boga, któremu od kilku lat tylko ubliżałam i stawiałam żądania. Pobyt we Wrocławiu na kursie II stopnia i tam znów spotkanie dało mi tyle siły, że byłam gotowa unieść cały świat na własnych barkach. Uwierzyłam w Boga i w Reiki. Pracowałam nad sobą. Cieszyłam i cieszę się każdym dniem…Za dwa dni minie drugi miesiąc nowego życia, które nosze w sobie. Teraz ma zaledwie 2,5 cm, a moja radość i szczęście nie ma granic. Wszystko wokoło jest piękne i lśni pięknym blaskiem. Wiem, że to dzięki Reiki..”
„….Po inicjacji Reiki czuje większe poczucie bezpieczeństwa, tak jakbym była pod specjalna opieką. Podczas zabiegów Reiki spontanicznie odczuwam dużo miłości i czułości. Przedtem dość trudno okazywałam uczucia….”
„….Oprócz tego, że wielu osobom pomogłam w polepszeniu ich stanu zdrowia, co dało mi ogromną radość, to nastąpiło cos piękniejszego. Mój stosunek do ludzi, do życia, stał się bardzo pozytywny. Stałam się spokojniejsza, bardziej wyciszona i radosna…”
„…. Czynienie dobra innym ludziom było dla mnie zawsze źródłem wielkiej satysfakcji. Reiki dało mi okazje urzeczywistnienia tego w praktyce…”
„….W ciągu roku od I – go stopnia ja się zmieniłam. Moje problemy jawią mi się teraz w innej skali, mniej zatruwającej życie. Nabrałam przeświadczenia, że ze wszystkim sobie
poradzę. Wzrosło moje poczucie wartości, stałam się otwarta, dostrzegam wokół siebie tyle dobra. Świat mi wypiękniał…”
„… Jestem zdrowszy i mam więcej energii, mniej się męczę. W stosunkach międzyludzkich stałem się bardziej spolegliwy. Wydaje mi się, że zrobiłem pewne postępy w modlitwie, modlitwie także mniej osądzam ludzi…”.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Czym jest samouzdrawianie?

Samouzdrawianie to sposób terapeutycznego oddziaływania na samego siebie za pomocą środków cielesnych, energetycznych i mentalnych. Można na inne sposoby definiować samouzdrawianie. Praktycznie rzecz biorąc chodzi mi o to, aby osiągnąć harmonię psycho-duchowo-fizyczną, która przyczynia się do przywracania zdrowia również na poziomie ciała fizycznego. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »