Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na lipiec 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 03.07.2017

 

 

 

Wędrówki ludu

W latach siedemdziesiątych XX wieku wybitny polski jasnowidz i zielarz ksiądz Klimuszko ujawnił serię proroctw i przepowiedni. Jedną z nich była wizja tysięcy ludzi płynących na okrągłych łódeczkach w stronę Europy. Wizja ta sprawdza się na naszych oczach. Z tym, że Klimuszko mówił o inwazji zagrażającej Europie…
 
Nie ma w tej chwili bardziej kontrowersyjnego i drażliwego tematu w Europie, ale i w globalnej skali, niż kwestia szeroko rozumianych uchodźców. To uciekinierzy z ogarniętych wojnami lub kataklizmami naturalnymi miejsc. Wielu z nich pojawiło się w Europie – przede wszystkim z pogrążonej w wojnie domowej Syrii, ale też z Iraku, Afganistanu, Sudanu, Somalii. Nie o to jednak toczy się polityczny spór w Europie. Wraz z falą wojennych uchodźców zaczęli się masowo pojawiać migranci ekonomiczni dążący do poprawy swojej sytuacji bytowej. Większość z nich to muzułmanie, co jest kolejnym istotnym elementem tej opowieści. Fala uchodźców po arabskiej rewolucji, która od kilku lat płynie do Europy, otworzyła się szerokim strumieniem w roku 2015, gdy kanclerz Angela Merkel zaprosiła ich do Niemiec. Wcześniej byliśmy świadkami dantejskich scen, gdy imigranci zaczęli się masowo pojawiać w Grecji i Włoszech, potem gdy zaczęli podążać bałkańskim szlakiem, co wywołało gigantyczny konflikt na łonie UE między protestującymi przed przyjmowaniem uchodźców krajami Europy Środkowej a Brukselą. To niezwykle polityczny, mocno kontrowersyjny – etycznie, społecznie, ekonomicznie i militarnie temat na który nie ma prostych odpowiedzi. W apogeum kwadratury Urana z Plutonem ruszyła ludzka fala nieszczęśników, desperatów, ale też cwaniaków i niebezpiecznych fanatyków z biednych rejonów świata do bogatej, starej, mocno przestraszonej i bezradnej Europy.
W tym ostrym, zażartym sporze, który rozpalił emocje, nie ma prostych konkluzji. Dyskusja spolaryzowała się między twardo mówiących „nie” komukolwiek, kto chciałby się osiedlić w Unii Europejskiej, po idealistów z otwartymi rękami bezrefleksyjnie zapraszających wszystkich, którzy chcą uciec od wojen, prześladowań religijnych, ale też od biedy. Z jednej strony mamy do czynienia z chrześcijańskim ewangelicznym otwarciem na szukających pomocy ludzi, do czego apelował Chrystus. Z drugiej – z trzeźwą, chłodną refleksją związaną z zagrożeniem kulturową ekspansją milionów muzułmanów, a zarazem końcem zachodniej cywilizacji. Po której stronie leży racja?  

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Badanie pierwotnych przyczyn chorób

Współcześnie coraz więcej ludzi zauważa, że tradycyjna medycyna leczy wyłącznie symptomy zapominając o prawdziwych przyczynach choroby. Jak jednak badać te prawdziwe przyczyny? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »