Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na lipiec 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 03.07.2017

 
 
 
 
 
Cokolwiek jednak myślimy o tym, że przyjmowanie uchodźców to szansa lub zagrożenie, trzeba powiedzieć sobie kilka oczywistych, choć trudnych do przyjęcia faktów. Jeśli blisko siebie znajdują się dwa ośrodki cywilizacyjne, z których pierwszy jest bajecznie bogaty, z przewagą starych ludzi, pozbawiony silnej militarnie obrony, a po drugiej stronie mamy 200 mln biednych, młodych, zdesperowanych, aktywnych, pożądających zachodniego bogactwa i komfortu ludzi, nie ma możliwości, by oni do nas nie przyjeżdżali. To jest po prostu nieuchronne. W Europie żyją miliony imigrantów, w tym wielu muzułmanów, więc sztuczne twarde odgrodzenie się od innych Afrykańczyków lub Arabów, jest po prostu nierealne. Zachód popełnił wiele kardynalnych błędów związanych z mniejszościami – zwłaszcza muzułmańskimi. Problemy z masą sfrustrowanych młodych, roszczeniowo nastawionych, a zarazem funkcjonujących na marginesie muzułmanów z Afryki i Azji prawie nie są obecne w USA i Australii, gdzie jest dużo mniejsza pomoc społeczna dla imigrantów. W USA każdy wie, że musi sobie sam dać radę, że musi być przedsiębiorczy i aktywny, więc nikt nie czeka na zasiłki i pomoc państwa, lecz musi się brać do roboty. I choć europejski model państwa opiekuńczego jest powodem dla dumy dla Niemców i Skandynawów, to ma on demotywujące działanie na nierozumiejących europejskich wartości imigrantów. Skandynawski, socjalistyczny, model państwa opiekuńczego nieźle się sprawdza u Skandynawów rozumiejących idee wspólnotowe, szacunek dla państwa, prawa, ale inne nacje – zwłaszcza imigranci z Afryki i Azji, traktują Europę, jak dojną krowę, więc wielu z nich żyje na zasiłkach, nie podejmuje pracy, nie umie się odnaleźć w zachodnim modelu cywilizacyjnym i kulturowym, nie uczy się języków, jest wrogo nastawionych do europejskich zasad i wartości. Mając jednak świadomość, że nie unikniemy marszu szukających lepszego życia mieszkańców Afryki i Azji, należy postawić na znane i dobrze sprawdzone modele – amerykański i australijski, które są bezwzględne dla nielegalnych prób forsowania granicy, ale dają furtkę dla imigrantów (zielona karta), co wykluczy bajeczne dochody mafii zarabiającej na desperacko pragnących dostać się do Europy imigrantów. Co zaś robić z autentycznymi ofiarami wojen? Pomagać, ale rozsądnie, gdyż nasze szlachetne i godne uznania miłosierdzie dla imigrantów może się skończyć dla europejskiej cywilizacji tak samo, jak miłosierdzie i dobro północnych Indian pomagających umierającym z głodu purytanom z okrętu Myflower.  

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Astrologiczny raport tygodniowy 9.09-15.09.2013

Przed nami kolejny wrześniowy tydzień. Czy uda się nam zachować wspaniały nastrój i piękną pogodę z poprzednich dni? O tym pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swoim cotygodniowym raporcie »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2020

Wielkie stellum w znaku Koziorożca, koniunkcja Saturna z Plutonem, półkrzyż znaków kardynalnych i zaćmienie Księżyca. Rok zaczyna się imponującą serią astrologicznych wydarzeń. Co nas zatem czeka wraz z początkiem roku? Zapraszam do lektury mojej prognozy na styczeń 2020.
więcej »