Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Podążanie za intuicją

Autor Paweł Karwat, 30.06.2017


 
                                                Podążanie za intuicją

Wiele mówi się o intuicji i często rozważa się ją w kategoriach psychologicznych. Bywa, że pojęcie to rozumie się wieloznacznie. W Hunie nie rozumienie jest dla nas punktem wyjścia, ale doświadczenie.
To, co nazywamy intuicją, jest jednym ze znaczeń pierwszej zasady Huny – Ike. Pierwsza zasada oznacza w tym aspekcie, żeby kierować się poznaniem intuicyjnym i stawiać je przed każdym innym.
Intuicja przypomina u człowieka to, czym jest dla zwierząt instynkt. Zwierzę, które nie kieruje się instynktem, słabnie i ginie.
Niestety, ale nauczyliśmy się szukać oparcia i racji poznawczych nie w intuicji, lecz w sztucznym modelu poznania, jakim jest nauka. To wspaniałe, że nauka istnieje, ale powinniśmy traktować ją intuicyjnie, a nie mechanicznie.
Słabniemy, kiedy podążamy za poznaniem rozumowym, sztywnym, konceptualnym. Czy nie czujesz, że Twoje życie w jakiejś ważnej sferze kuleje? Jeśli tak, to z całą pewnością zabrakło Ci w niej intuicji.
Nauczyliśmy się nie tylko ufać poznaniu naukowemu przedkładając je nad własne, zdobywane naturalnie i samemu przez się, ale na przeszkodzie stanęła nam także religia ze swoimi dogmatami. Wiara w nie także utrudnia nam, wręcz uniemożliwia wsłuchiwanie się w głos serca. W różnych sytuacjach życia budzą się w nas wdrukowane, nawykowe przekonania religijne, które mają się nijak do rzeczywistości i okazują się zupełnie nieskuteczne, a jednak wyznajemy je nierzadko z głębokim oddaniem i sentymentem.
Kolejne źródło koncepcji, jakimi napychamy sobie głowy, to nasze otoczenie, rodzina, pospolita obyczajowość i opinia społeczna. Mamy również mass media, które zewsząd bombardują nas różnymi ideami, przekonaniami, odwracając uwagę od prostej w swojej naturze intuicji i kryjącej się za nią mądrości.
Dlaczego kierowanie się intuicją jest tak ważne? Intuicja to najgłębszy przejaw świadomości. Jest ona zawsze logiczna, sensowna, trafia w punkt. Potocznie przeciwstawia się sobie serce i rozum, ale jest to myślenie opaczne, nieoparte na głębszym wglądzie.
Bez praktyki takiej, jak Huna, rzeczywiście można mylnie utożsamiać głos intuicji z głosem nawyków myślowych, emocji i reakcji ciała. Potrzeba rozwijać doświadczenie w pracy z ike, żeby móc skutecznie odróżnić intuicję od innych źródeł pomysłów i informacji, które mają naturę zewnętrzną, uwarunkowane są przez autorytety i przyzwyczajenia, schematy i stereotypy.
Z racji tego zazwyczaj nie pokrywają się one z realnością, z tym, kim jesteśmy, czym jest świat i trzymają nas w klatce, z której próbujemy znaleźć wyjście naiwnie wierząc, że kolejne systemy myślowe i sztuczne rodzaje wiedzy przyniosą nam kiedyś wyzwolenie.
Intuicja działa zawsze tu i teraz, jest świeża, konkretna, trafia do celu, w odróżnieniu od spekulatywnego rozumu, który pracuje w oparciu o tryby zainstalowane przez edukację naukową, religijną i obyczajową. Tryby te nigdy nie odpowiadają naturze naszego ja. Są cenne jako narzędzia, ale tylko w rękach poznania intuicyjnego, a nie jako coś, czym próbujemy się kierować w rozwiązywaniu naszych problemów, ustalaniu priorytetów życiowych, obmyślaniu planów i kontrolowaniu sposobów ich realizacji.
Stajemy się sztywniakami, przypominamy komputery, wyzute ze spontaniczności, radości, miłości, pasji i innych cech właściwych ludzkiej osobie, gdy poruszamy się po ścieżkach stworzonych przez nasze konceptualne umysły, pozornie spójnych i uzasadnionych, ale w rzeczywistości obcych nam i prowadzących do wewnętrznego wyobcowania, zablokowania i odczłowieczenia.
Sprawdź na czym opierasz swoje zajęcia dnia – na tym, co podpowiada Ci serce, robiąc to, czego naprawdę pragniesz i czemu towarzyszy pasja, czy na suchej kalkulacji, rozumowej analizie, uwikłanej w chciwość, egocentryzm i inne wady moralne
Rób to, co mówi serce – twórz plany, ale trzymaj je w kieszeni
Zaufaj swojej intuicji, że pomoże Ci ona odnaleźć rozwiązanie, spełnienie, wskaże właściwą ścieżkę – polegaj na niej jak zwierzę na instynkcie
Praktykuj hunę i inne metody, które rozwijają Twoje doświadczenie wewnętrzne i uczą odróżniać głos intuicji od głosu ego i ciała; intuicja przychodzi zawsze z konkretem, nie ma w niej niczego do zastanawiania się, spekulowania, jest prosta i jasna jak słońce na niebie, w odróżnieniu od spekulatywnego rozumu, z którego perspektywy nadużywamy zdolności myślenia, analizy i logiki
==
Uzdrawiające sesję metodą huny na odległość. Odczyty jasnowidzenia. Kursy korespondencyjne. Zaprasza www.Psychotronet.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Przeroczenie barmy - wzniesienie - 2012/0001

Zapowiadali, że przyjdzie taki czas, czas Wielkiego Przejścia - Przekroczenie Bramy, trudny czas. Mówili o tym filozofowie, mówili prorocy, mówili wizjonerzy, mówiły religie, mówili posłańcy starych kultur, starych cywilizacji, mówili i mówią o tym przedstawiciele różnych światów.. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2018

Czy dzieło artysty może zmienić sytuację w kraju? Czy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" wstrząśnie emocjami Polaków? Jak to wydarzenie artystyczne nakłada się na przeobrażenia i astrologiczne wpływy? O sytuacji w kraju, wyborach i nadciągającym kryzysie gospodarczym piszę w swojej prognozie na październik 2018. Zapraszam. Piotr Gibaszewski
więcej »