Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na czerwiec 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 03.06.2017

 

 

 

Pluton sprawił, że ujawniły się nasze najbardziej toksyczne emocje i lęki, które zostały zaprzęgnięte do populistycznej, nacjonalistycznej, antyeuropejskiej propagandy uprawianej przez ekipę dobrej zmiany, która niczym walec przetoczyła się przez kraj niszcząc po drodze wszelkie zagrażające jej autokratycznej pozycji instytucje. Totalitarne zapędy, populistyczna, faszyzująca, napuszczająca na innych retoryka to domena Plutona. Dziś są to sędziowie, elity, intelektualiści, nieobecni u nas uchodźcy, mniejszości narodowe. Tak działały wszystkie tego typu totalitaryzmy: bolszewicy, hitlerowcy, maoiści, włoscy faszyści.  I choć raczej w Polsce nie dojdzie do masowej przemocy, to jednak zamordyzm w stylu Łukaszenki jest jak najbardziej możliwy. Czy do niego dojdzie? Czy czeka nas całkowity upadek demokracji?

Niektóre analizy są ponure i pesymistyczne, jak np. wybitnego socjologa, kierownika „diagnozy społecznej” prof. Czapińskiego, który twierdzi, że w poglądach Polaków nic się nie zmienia, więc tylko jakoś gwałtowny kryzys ekonomiczny mógłby wstrząsnąć Polakami, ale nie zanosi się na to zbyt szybko. Czapiński uważa zatem, że czeka nas II kadencja PiS. Historia jednak nas uczy, że czasem z błahego powodu, drobnej przyczyny, wybucha zupełnie nieoczekiwana wielka rewolucja. Tak też prawdopodobnie będzie i z ekipą „dobrej zmiany”. I choć notowania Prawa i Sprawiedliwości są stosunkowo stabilne, to trzeba jednak przyznać, że PiS ma pecha. Wypadki rządowych limuzyn, skandal z Misiewiczem, afera z Berczyńskim, szokująca sprawa z Igorem Stachowiakiem zakatowanym w komisariacie policji we Wrocławiu, odwołanie festiwalu w Opolu. Ostatnim akordem stało się orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie przedwczesnego aktu łaski dla ministra Kamińskiego, który dokonał prezydent Duda. Te wszystkie elementy wprawdzie nie niosą jakichś realnych zmian sytuacji, ale zaczynają łączyć się w większy nurt, który może przynieść rządom Zjednoczonej Prawicy duży wstrząs. W horoskopie rejestracji Prawa i Sprawiedliwości mamy trudną, kryzysową opozycję Saturna do Słońca. Identyczny aspekt ma miejsce w horoskopie jej prezesa – Jarosława Kaczyńskiego. Dodatkowo progresywne Słońce Kaczyńskiego wędruje również przez Saturna. Nie są to atrybuty sukcesu i zwycięstwa. Wygląda na to, że rządy „dobrej zmiany” nie będą aż tak długie. Mocny, ostry i kryzysowy aspekt widać również w horoskopie rządu, w którym Pluton wędruje przez Księżyc. I choć niewątpliwie PiS ruszy za chwilę do batalii z niezależnym sądownictwem, to napotka mnóstwo przeszkód i przeciwieństw. Niestety, bardzo nieprzyjemnie wygląda jesień 2019 roku, gdy będą mieć miejsce wybory parlamentarne. Przez Imum Coeli horoskopu III RP wędrować będzie wtedy Saturn. To kryzysowy i ciężki tranzyt. Wygląda na to, że rząd „dobrej zmiany” nie ma zamiaru oddawać władzy i może dojść do jakiegoś „kryterium ulicznego”, nie daj Boże – aktów przemocy. Jednak do tego momentu pozycja Jarosława Kaczyńskiego się na tyle zmieni i osłabi, że PiS straci moc, więc władzę raczej odda. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Hawajskie zasady i praktyki dobrego samopoczucia!

Dzięki tej książce nauczysz się żyć w równowadze, a pomogą Ci w tym techniki hooponopono oraz mana lomi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na październik 2020

Potężny półkrzyż znaków kardynalnych na nowiu i superopozycja na pełni. Przed nami kolejny wstrząsowy i dramatyczny miesiąc pod znakiem II fali covid-19 i zawirowań na rynkach gospodarczych. Co nas czeka w październiku? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na październik 2020.
więcej »