Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2017

 

 

 

 

Między polityczną tragedią a medialną farsą
Czy Unia Europejska się rozpadnie, a zarazem czy wrócą granice i państwa narodowe? Czy wraca nacjonalizm, rządy twardej prawicy, czy to koniec demokracji, a zarazem kolejne fale zwycięstw charyzmatycznych liderów i wodzów? Czy czeka nas znana z historii ostra konfrontacja (być może wojenna) między mocarstwami? Czy globalizacja, liberalizm, tolerancja, oraz wolność jednostki ulegną pod presją „woli ludu”?

Historia lubi się powtarzać – jest takie powiedzenie. Ale jest też inne. Historia rozgrywa się jako tragedia, powtarza się jako farsa… Jest wiele przykładów z dziejów, gdy poważne analizy i prognozy utytułowanych intelektualistów, uczonych i futurologów po pewnym czasie można było wyrzucić na śmietnik. Wiele z opinii, słów, poglądów, które usłyszeliśmy o tym, co się ostatnio działo, za chwilę będzie nieaktualne.

To co widzimy na świecie, to nie jakiś wielki odwrót od liberalnej demokracji. To wprawdzie jej kryzys, ale nie tyle jej samej, co po prostu konsekwencja zagubienia wielu ludzi szybko następującymi zmianami. Wędrówka Neptuna przez Ryby potęguje niepokoje, lęki, skrajności, fobie, szaleństwo, wzmacnia demony i psychozy. Poszukiwanie charyzmatycznych wodzów to konsekwencja utraty poczucia bezpieczeństwa, które posiadali nasi rodzicie i dziadkowie z czasów swojej młodości i dorosłości. Globalizacja, niezwykle szybkie zmiany cywilizacyjne, kulturowe, technologiczne i społeczne sprawiły, że mnóstwo ludzi się pogubiło, więc intuicyjnie szukają jakiegoś solidnego fundamentu, na którym mogliby się oprzeć – autorytarnej władzy, religijnym fundamencie, nacjonalistycznych hasłach o wyższości swojego narodu, rasy, kultury, ekonomicznym protekcjonizmie jako remedium na ekonomiczne wyzwania i zagrożenia. Tak już było wiele razy w dziejach. Kiedy ludzkość ulegała tym resentymentom, świat popadał w dramatycznych konfliktach, wojnach i ekonomicznych kataklizmach. Owszem, teraz też może zdarzyć się wiele niedobrych, strasznych rzeczy, które znamy z historii – militarne, gospodarcze, kulturowe i religijne wojny. Musimy jednak pamiętać o tym, że wszyscy mówimy starym językiem Ery Ryb, która przemija. Dziesiątki pokoleń żyły i rozwijały się w jej tle. Stąd znane nam apokaliptyczne lęki przed kataklizmami. Era Wodnika niesie zupełnie inny paradygmat, więc i przyszłość będzie zupełnie inna, niż nam się wydaje. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Na grudniowe wieczory

Kim tak naprawdę są czarownice? Czy latają na miotłach, gotują wywary w wielkich kotłach, posługując się wielkimi chochlami, trzymanymi osmolonymi, powykrzywianymi palcami, i głośno chichoczą, pokazując przy tym dziąsła pełne zębów z próchnicą? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »