Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2017

 

 

 

 

Kraj
Wspominane przeze mnie od co najmniej roku mocne osłabienie pozycji Prawa i Sprawiedliwości, a tak naprawdę jej lidera – Jarosława Kaczyńskiego – przebiegają niemal jak po sznurku. Gdy w lutym po raz pierwszy Saturn utworzył opozycję do jego Słońca, polska dyplomacja się totalnie skompromitowała próbą utrącenia kandydatury Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Przegrana 27:1 przyniosła gwałtowny wzrost notowań Platformy Obywatelskiej i pogłębienie spadków Prawa i Sprawiedliwości. Seria wstrząsów, wypadków rządowych limuzyn, kompromitacja przewodniczącego podkomisji smoleńskiej Wiesława Berczyńskiego, konflikty i ostra rywalizacja na łonie rządzącej partii, zdecydowana zmiana notowań dotyczących strategicznych zmian i reform (np. likwidacja gimnazjów) – to wszystko sprawiło, że wizję trzech kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości można włożyć między bajki. Jest to możliwe wyłącznie na skutek zamachu na konstytucję lub wyborczych fałszerstw.

W maju Saturn uczyni kolejną opozycję do Słońca prezesa PiS, więc jej szef i sama partia otrzymają kolejne ciosy. Pogłębią się spadki notowań partii, a sam Kaczyński zacznie się gubić podejmując błędne decyzje. Kaczyński przestanie przypominać demiurga i politycznego mistrza gier, jak jest przedstawiany w Kabarecie Moralnego Niepokoju w skeczu „Ucho prezesa”. Jeśli dodamy do tego progresję Słońca przez Saturna, śmiało można mówić, że czas Kaczyńskiego przemija. Prezes PiS nie ma jednak zamiaru łatwo oddawać władzy. I choć wariantu siłowego raczej nie będzie, to jednak Kaczyński postawi na starą, znaną taktykę – ocieplania wizerunku, chowania w cień radykałów, powstrzymania się przed zbyt kontrowersyjnymi zmianami i reformami. Nic to jednak nie da, a proces erozji PiS będzie postępował. Podobne aspekty widzimy w horoskopie kongresu, oraz rejestracji PiS.  

I choć w badaniu szans wyborczych Donald Tusk (Saturn na ascendencie) pokonuje obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, to jednak Duda nadal ma całkiem korzystne układy, co sprawia, że mimo jego bierności i uległości wobec PiS i Kaczyńskiego, nadal ma stosunkowo wysokie notowania. Wyraźne ich pogorszenie nastąpi w roku 2018. Lecące w dół notowania partii, rządu i premier Szydło sprawią, że w okolicach wakacji Kaczyński zdymisjonuje Beatę Szydło i najprawdopodobniej powoła na to stanowisko Mateusza Morawieckiego. Nominacja Piotra Glińskiego lub sama kandydatura Kaczyńskiego na to stanowisko jest możliwa, ale mało prawdopodobna.

Wszakże opozycja nie będzie otwierać szampana. Wzrost notowań Platformy Obywatelskiej nie jest konsekwencją jakichś jej nadzwyczajnych działań, lecz raczej słabości Nowoczesnej, której marny horoskop, oraz tragiczne układy w horoskopie jej przewodniczącego Ryszarda Petru, musiały przynieść jej upadek.

W maju czekają Polskę poważne kłopoty w relacjach z Unią Europejską. Saturn na ascendencie, oraz w opozycji z Marsem, horoskopu polskiej akcesji do UE zapowiadają solidne zamieszanie. Przyczyną może być albo procedura dotycząca naruszeń demokracji w Polsce, albo kwestii środowiskowych i przyrodniczych.  

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                                   


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Hawajskie zasady i praktyki dobrego samopoczucia!

Dzięki tej książce nauczysz się żyć w równowadze, a pomogą Ci w tym techniki hooponopono oraz mana lomi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2018

O absolutnie przełomowym wydarzeniu, jakim jest tranzyt Urana przez Słońce i MC horoskopu chrztu Polski, oraz nadciągającym kryzysie - zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na czerwiec 2018.
więcej »