Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 30.04.2017

 

 

 

 

Między polityczną tragedią a medialną farsą
Czy Unia Europejska się rozpadnie, a zarazem czy wrócą granice i państwa narodowe? Czy wraca nacjonalizm, rządy twardej prawicy, czy to koniec demokracji, a zarazem kolejne fale zwycięstw charyzmatycznych liderów i wodzów? Czy czeka nas znana z historii ostra konfrontacja (być może wojenna) między mocarstwami? Czy globalizacja, liberalizm, tolerancja, oraz wolność jednostki ulegną pod presją „woli ludu”?

Historia lubi się powtarzać – jest takie powiedzenie. Ale jest też inne. Historia rozgrywa się jako tragedia, powtarza się jako farsa… Jest wiele przykładów z dziejów, gdy poważne analizy i prognozy utytułowanych intelektualistów, uczonych i futurologów po pewnym czasie można było wyrzucić na śmietnik. Wiele z opinii, słów, poglądów, które usłyszeliśmy o tym, co się ostatnio działo, za chwilę będzie nieaktualne.

To co widzimy na świecie, to nie jakiś wielki odwrót od liberalnej demokracji. To wprawdzie jej kryzys, ale nie tyle jej samej, co po prostu konsekwencja zagubienia wielu ludzi szybko następującymi zmianami. Wędrówka Neptuna przez Ryby potęguje niepokoje, lęki, skrajności, fobie, szaleństwo, wzmacnia demony i psychozy. Poszukiwanie charyzmatycznych wodzów to konsekwencja utraty poczucia bezpieczeństwa, które posiadali nasi rodzicie i dziadkowie z czasów swojej młodości i dorosłości. Globalizacja, niezwykle szybkie zmiany cywilizacyjne, kulturowe, technologiczne i społeczne sprawiły, że mnóstwo ludzi się pogubiło, więc intuicyjnie szukają jakiegoś solidnego fundamentu, na którym mogliby się oprzeć – autorytarnej władzy, religijnym fundamencie, nacjonalistycznych hasłach o wyższości swojego narodu, rasy, kultury, ekonomicznym protekcjonizmie jako remedium na ekonomiczne wyzwania i zagrożenia. Tak już było wiele razy w dziejach. Kiedy ludzkość ulegała tym resentymentom, świat popadał w dramatycznych konfliktach, wojnach i ekonomicznych kataklizmach. Owszem, teraz też może zdarzyć się wiele niedobrych, strasznych rzeczy, które znamy z historii – militarne, gospodarcze, kulturowe i religijne wojny. Musimy jednak pamiętać o tym, że wszyscy mówimy starym językiem Ery Ryb, która przemija. Dziesiątki pokoleń żyły i rozwijały się w jej tle. Stąd znane nam apokaliptyczne lęki przed kataklizmami. Era Wodnika niesie zupełnie inny paradygmat, więc i przyszłość będzie zupełnie inna, niż nam się wydaje. 

 

Opinie

(2)

Dodaj komentarz

Świetny analityk - czytam od lat. 30.04.2017 11:03
~tom_39
Abstrahując od gwiazd...mądry, wyważony i co najważniejsze nad wyraz trafny obraz rzeczywistości.
prognoza na maj 30.04.2017 08:32
~Hanna
Z przyjemnoscią czytam co miesiąc komentarze p.Piotra,dają szerszy ogląd spraw..

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Tajemna historia świadomości - Nowość Wydawnictwa Illuminatio

Z tej książki dowiesz się, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są ściśle ze sobą połączone, a czysta świadomość wpływa na zmianę i tworzenie rzeczywistości. Polecamy! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na maj 2017

Czy świat nieuchronnie zmierza w stronę konfrontacji? Czy czeka nas odwrót od demokracji? Czy wrócą granice? Czy wygra autokratyczny nacjonalizm? Zapraszam do lektury prognozy na maj 2017
więcej »