Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Podświadomość i nieświadomość

Autor Grzegorz Halkiew, 20.04.2017
                                      Podświadomość i nieświadomość


Wszelkie ludzkie uwarunkowania z grubsza można podzielić na takie, które związane są z trzema fizycznymi obszarami mózgu:
mózgiem gadzim
mózgiem ssaczym
korą przedczołową homo sapiens
Z każdym z tych uwarunkowań pracuje się innymi technikami hipnozy. O regresji (uwarunkowania obszaru emocji) pisałem w poprzednich artykułach zamieszczonych na Tarace, tym razem wspomnę więc o Konstelacjach Rodzinnych.
Konstelacje Rodzinne to zespół technik opartych na uwalnianiu energetycznym blokad, które przenoszą, poprzez mózg gadzi, uwarunkowania w zakres podświadomości i nieświadomości.

Pierwszy obszar związany jest z elementem nieświadomości zbiorowej, odnosi się do archetypów. Archetyp to formuła symboliczna, która zaczyna funkcjonować wszędzie tam, gdzie albo nie występują żadne pojęcia świadome, albo w ogóle nie mogą one zaistnieć ze względu na powody natury wewnętrznej lub zewnętrznej. Treści nieświadomości zbiorowej reprezentowane są w świadomości przez wyraziste skłonności czy ujęcia. Indywiduum z reguły traktuje je jako uwarunkowane przez przedmiot – jest to jego mylne ujęcie, ponieważ pochodzą one z nieświadomej struktury psyche, tyle że zostają wyzwolone przez oddziaływanie przedmiotu. Te subiektywne skłonności i ujęcia są jednak silniejsze od wpływu przedmiotu, a ich wartość psychiczna jest wyższa, tak że narzucają się one wszystkim wrażeniom. Struktura każdego archetypu jest bipolarna – posiada on swoją konstruktywną i destruktywną stronę, zawiera całe potencjalne bogactwo dziedziny, której dotyczy. Archetypy przejawiają się w postaci symboli – ich treść zawsze wyraża się metaforycznie, nie dając się w pełni zwerbalizować. Symbole te możemy wychwycić w mitach, snach, wizjach.
Zdaniem Carla Junga nieświadomość zbiorowa zawiera wiele różnorodnych archetypów, np.: archetyp narodzin, odrodzenia, śmierci, mocy, jedności, archetyp bohatera, dziecka, Boga, demona, zwierzęcia, archetyp wody (symbol macierzyństwa ale i uzależnienia), drzewa (symbol osobowości), ognia (wypalenie lub oczyszczenie)... Liczba archetypów jest ograniczona. Są wspólne wszystkim ludziom na Ziemi niezależnie od przynależności rasowej czy kulturowej.

Kolejny obszar to podświadomość. Podświadomość – termin wprowadzony do psychologii przez Pierre'a Janet. Terminu tego używał niekiedy także Jung, odnosząc się do głębszej warstwy nieświadomości indywidualnej. Obszar nieświadomości indywidualnej w terminologii Junga nazywany jest cieniem indywidualnym. Podświadomość jest tym elementem, który łączy nas z losami przodków. Jeśli mamy w tym obszarze blokady energetyczne – a wszyscy w jakimś stopniu mamy – trudno się dziwić występowaniu wrogości, wojen, zawiści, braku uczciwości oraz pozostałych negatywnych objawów życia społecznego.
Nieświadomość zbiorowa

Pierwszym elementem, który może być nieprawidłowy pod względem energetycznym jest obszar związany z pokarmem dla ciała, umysłu i ducha - który zostaje uruchomiony w wyniku prawidłowego kontaktu z matką (Archetyp Matki). Czerpiesz od niej pociechę i wsparcie, niezależnie od tego czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy też nie. Od natury otrzymujesz to co daje tobie własna matka, poczucie przynależności i poczucie, że jesteś w domu.

Gdy ten element jest prawidłowy, czujesz wewnętrzną harmonię, ponieważ jesteś zrównoważony i masz poczucie stabilności. Gdy mówisz, że ktoś stoi mocno na ziemi, na poziomie ducha, jest to jedna z najważniejszych wartości, jakie można zdobyć. Twój duch potrzebuje domu tak samo jak ciało i emocje. Daje to poczucie bezpieczeństwa i pewność, że poradzisz sobie w każdej sytuacji.

Element ten kojarzony jest z odżywianiem, ponieważ odpowiada za fizyczne procesy przyjmowania, trawienia i przyswajania pokarmu. Związany jest z żołądkiem i śledzioną. Ubytki energetyczne powodują osłabienie nie tylko tych organów, ale całego ciała.

Energia sfery żołądka jest kotwicą, która uziemia ciebie nie pozwalając zupełnie odpłynąć w obłoki.

Energia śledziony gwarantuje tobie prawidłowy przepływ energii w całym ciele, a więc jej blokada odbija się na wszystkich poziomach zdrowia. Gdy jest prawidłowa myśli są przesyłane do najdalszych zakątków mózgu, a to skutkuje zdolnością zapamiętywania, uczenia się i koncentracji.

Uwaga! Zablokowanie energii Archetypu Matki może nastąpić w fazie przed prenatalnej, dlatego należy dokonać testu na początku ustawień.
Podświadomość
Kolejnym elementem, który może być nieprawidłowy pod względem energetycznym jest obszar związany z pozwoleniem na to, by odeszło to co stare i przyjęciem tego, co nowe. Po zbiorach, które przeprowadzisz na poziomie ciała, umysłu i ducha, pozbywasz się odpadków i resztek by zrobić miejsce dla tego co będziesz tworzyć i co stanie się twoim natchnieniem. Tak jak poprzedni element wiązaliśmy z matką jak i z Archetypem Matki, tak ten element wiążemy z Archetypem Ojca, dawcą czystej esencji życia w ciele, umyśle i duchu. Osoba z prawidłowym przepływem energii w tym obszarze będzie silna duchem, ponieważ będzie otrzymywała i przejawiała cechy oddające ideę ojca, czy to biologicznego czy też ojca intelektu, wiary lub powołania. Będzie posiadała autorytet, źródło mądrości i wewnętrznego przewodnika. Będzie okazywała innym szacunek, jak i sama będzie się nim cieszyć. Da energię dla pierwszej i ostatniej chwili, wejścia i wyjścia, inspirację i zamknięcie tak, byś mógł iść dalej do kolejnych doświadczeń.

Element ten kojarzony jest z przyjmowaniem i pozbywaniem się tego, co było pokarmem dosłownym jak i pokarmem życia. Związany jest z płucami i jelitem grubym. Ubytki energetyczne powodują osłabienie tych organów.

Energia sfery płuc odpowiedzialna jest nie tylko za wdech fizyczny, ale również za natchnienie umysłu i ducha. Owo natchnienie rodzi w nas poczucie własnej wartości. Łączy nas z idealizmem i poszukiwaniem w życiu wyższej jakości i celów. Odpowiada z prawość, sprawiedliwość oraz zdrowy osąd w ocenie, czy dana decyzja jest właściwa.  

Energia jelita grubego odpowiedzialna jest za usuwanie wszelkich śmieci, pozwala pozbyć się odpadów doczesności i w ten sposób zrobić miejsce dla nowych idei i działań.
Aspiracja i inspiracja
Twój wzrost zależny jest zarówno od uwarunkowań genetycznych (pozytywnych lub negatywnych) oraz ekspresji osobistej. Te dwie siły, uwarunkowań jak i ekspresji i wzrostu mogą wspierać rozwój tylko wówczas, gdy są w wzajemnej równowadze. Jest to równowaga sił aspiracji i sił inspiracji - podstawa dynamiki życia, oraz równowagi wewnętrznej. Zaś brak tej równowagi prowadzi do chorób psychosomatycznych.
Jeśli siły aspiracji (uwarunkowań genetycznych) są zbyt mocne, nie będziesz w stanie się spod nich wyzwolić, co uczyni ciebie ociężałym w poglądach, działaniach i pozbawionym elastyczności.
Gdy są one jednak za słabe, siły przeciwstawnej inspiracji oderwą ciebie od rzeczywistości, skuteczności działania i od wszystkiego, co wiąże się z posiadaniem.
Aspiracja kontroluje inspirację. Ich wzajemny wpływ działa nie tylko w obszarze realizacji marzeń, ale również w pozostałych dziedzinach życia społecznego.
Jeśli siła inspiracji nie otrzyma podstaw materialnych, popadnie w samo destrukcję objawiając się stresem, ekstremistycznym działaniem, wymuszaniem, lub chorobami typu dyrektorskiego jak astma, wrzody żołądka, wysokie ciśnienie, zawały.
Jeśli siła aspiracji nie otrzymuje zasilenia w postaci świetlistych, porywających idei, będących wewnętrzną rozgrzewającą iskrą, to wówczas powiększa się brak łagodności, współczucia, rośnie krytykanctwo.
Takich uwarunkowań energetycznych w obszarze ducha, jest więcej. Wszystkie one rozgrywają się na polu emocji i zdrowia ciała. Wszystkie z nich można wzajemnie harmonizować między innymi technikami hipnozy - a w dużym zakresie Konstelacjami Rodzinnymi.

Grzegorz Halkiew
https://neurolingwistyka.com/konstelacje/index.html


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Potęga uzdrawiania intuicyjnego

Czy wiesz, że intuicja zawsze podpowiada Ci najlepsze rozwiązania? Naucz się, jak korzystać z metody Uzdrawiania wizualno-intuicyjnego, a odkryjesz sekret udanego życia. Ta książka to Twoje 21 kroków do pełni szczęścia i zdrowia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »