Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza astrologiczna na kwiecień 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 04.04.2017

 

  

Tuska brukselskie batalie z Kaczyńskim
Jaka będzie II kadencja Donalda Tuska na stanowisku Przewodniczącego Rady Europejskiej? Decyzja zapadła około 16.48, gdy chwilę wcześniej w Brukseli zaczął wschodzić znak Panny. Horoskop II kadencji Donalda Tuska ma silną obsadę prawej strony, co sugeruje konieczność budowania partnerskich, koncyliacyjnych, kompromisowych, dyplomatycznych relacji z unijną dwudziestką ósemką, a po Brexicie z dwudziestką siódemką. Horoskop ten ma silny żywioł ognia (sześć punktów), oraz ziemi (również sześć punktów). Ognisto-ziemska konfiguracja jest typowa dla biznesu, aktywności, twórczych kreacji skupionych na konkretnych przedsięwzięciach, pracy, interesach, budowaniu, zarządzaniu. Słaba obsada powietrza wskazuje, że może tej prezydencji brakować wielkich idei, wizji i marzeń, ale Tusk sam kiedyś powiedział, że jak masz wizje, to idź do lekarza… 

Mamy silną obsadę VII domu (związki, relacje, partnerstwo, dyplomacja), w którym jest stellum: Słońce, Merkury i Neptun. Mocne Ryby będą łagodzić ostre napięcia, których w tym roku (i w przyszłych) nie zabraknie – Brexit, wybory we Włoszech, Francji, Niemczech, a w przyszłym roku w Chinach i w Rosji, które są strategicznie kluczowe dla przeróżnych układów i relacji międzynarodowych. Korzystnie jest wspierany ascendent horoskopu II kadencji trygonami Marsa i Saturna, sekstylami i trygonem Medium Coeli, co wzmacnia pragmatyzm, racjonalne działania, rozsądek, rozwagę, stanowczość, stabilność i skuteczność. Ascendent Panny wprawdzie kojarzy się bardziej z administratorami i zarządcami, niż z wielkimi wodzami pokroju de Gaulle’a, Adenauera, Mitteranda itd. Jednak stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej ma inne cele. Ma być on skutecznym i sprawnym organizatorem. Ascendent osłabia wygnanie władcy ascendentu (horoskopu) – spalonego Merkurego (silna koniunkcja ze Słońcem) w Rybach, oraz jego kwadratura z Saturnem, więc Tuskowi grozi nadmierna chęć godzenia sprzecznych interesów, trudność w dogadaniu się z ambitnymi i agresywnymi europejskimi liderami, zbytnia uległość wobec silnych graczy. Jednak ta kadencja słaba na pewno nie będzie. Niezwykle silna pozycja Marsa (Baran, trygon z Saturnem i ascendentem) czyni z niego twardego i konsekwentnego zawodnika. Pomyślny Jowisz na wierzchołku III domu sprzyja komunikacji, wymianie informacji, sprawności w szukaniu kompromisów. Jednak Jowisz jest w III domu wygnany, więc może się też pojawiać chaos informacyjny i nadmiar dobrych chęci. Saturn w V domu, z którym zwykle mamy problemy, ma trzy trygony i tylko jedną niezbyt groźną kwadraturę, więc Tusk skutecznie powściągnie ambicje tych, którzy chcieliby uprawiać megalomanię, populizm, którzy chcą uderzać w nacjonalistyczne nuty. To dobrze wróży Tuskowi w relacjach z Donaldem Trumpem, Władymirem Putinem i Recepem Erdoganem. Tusk pohamuje ich destrukcyjne dla europejskiej więzi działania i zabiegi. To także znak dla premier May, która nie może liczyć na pobłażliwość i wyrozumiałość w ramach negocjacji związanej z Brexitem.  

  

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Postaw na swoje serce

Życie jest jak inwestycja. Na coś zawsze musimy postawić. Znaczy to, że czemuś musimy zaufać. Czemuś albo komuś. Bez zaufania nie ma życia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »