Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 06.03.2017

 
 
 
 
 
Pierwsze przejawy Wodnika to Rewolucja Francuska i oświecenie. To wtedy powstały podwaliny współczesnej demokracji liberalnej, koncepcja praw człowieka, monteskiuszowski podział władz, idee wolności osobistej, wolnych wyborów, oddzielenia państwa od religii, obalenie arystokracji. Hasła Rewolucji Francuskiej: wolność, równość, braterstwo, to niemalże definicyjne cechy Wodnika. Wtedy to również, w 1781 roku, kilka lat przed wybuchem Rewolucji Francuskiej, sir William Herschel dokonuje odkrycia Urana – planety przypisanej Wodnikowi, symbolizującej w astrologii bunt, nowoczesność, postęp, wolność, zmiany, rewolucje i wstrząsy. To były dopiero pierwsze przejawy Wodnika, który choć wniósł nowe idee, jednak jeszcze był w awangardzie. Ryby zaś miały się świetnie przez kolejne niemal sto pięćdziesiąt lat. Spektakularnym przejawem Wodnika stałą się kontrkultura lat sześćdziesiątych, czyli epoka dzieci-kwiatów z jej odwołaniem do pokoju i braterstwa. Wodnik jednak stopniowo ujawniał się w coraz szerszej skali. Globalizacja, zanikanie granic i państw narodowych, unifikacja społeczna, kolejne etapy równościowych zmian społecznych, postęp technologiczny i idea łączenia ludzi poprzez media – ostatnio Internet – pacyfizm, ekologia, wegetarianizm, duchowość, rozwój osobisty. No i w tym miejscu wielu czytelników może mi zwrócić uwagę, że raczej ostatnio jest dokładnie odwrotnie. Globalizacja pada, gdyż walczą z nią zarówno lewicowi antyglobaliści, jak i nacjonaliści, oraz populiści pod wodzą Donalda Trumpa. Sama globalizacja została oskarżona o najgorsze rzeczy – odbieranie miejsc pracy, karmienie wielkich korporacji. Pojawiają się raczej tendencje nacjonalistyczne, powrotu do państw narodowych, patriotyzmu ekonomicznego. Raczej też nie widać tendencji pacyfistycznych, lecz coraz większe parcie na konfrontację i ostre zwarcie, militaryzację, mocarstwowe, imperialne trendy (Chiny, Rosja). Zamiast wegetarianizmu, spożycie mięsa rośnie, więc kurczą się zasoby planety związane w hodowlą pasz dla zwierząt. Zamiast duchowości łączącej ludzi w poczuciu jedności, mamy radykalny zwrot w stronę fanatyzmu religijnego i fundamentalizmu, użycia religii w imię kontroli mas, jako narzędzie sprawowania władzy, a nie rozwoju duchowego. Mający przynieść łączenie ludzi Internet stał się szambem z którego wylewają się najbardziej ohydne emocje, agresja, przemoc, nienawiść. Stał się on również użytecznym dla służb specjalnych, terrorystów, oraz cyberprzestępców narzędziem do manipulacji, szerzenia kłamstw i prowadzenia wojny. Czyli Wodnik w odwrocie… W zasadzie można by powiedzieć, że Ryby wracają w wielkim stylu, z jej rozdarciem, skrajnościami, zagubieniem, marzeniami, złudzeniami, tęsknotami, cierpieniem, uniesieniami i upadkami.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Nakieruj się na Prawdę

Na Dalekim Wschodzie mówi się: śmierć jest najlepszym doradcą. My na Zachodzie, w kulturze zdominowanej przez religie dogmatyczne oraz przez naukowy światopogląd możemy poczuć się niewygodnie, gdy usłyszymy takie słowa. Dlaczego? Ponieważ na poziomie poznania jesteśmy bardzo mocno uzależnieni. Uzależnieni od autorytetów. Nie czujemy swobody poznawania świata, siebie, życia i śmierci, ale presję instytucji naukowych i religijnych, które wiedzą lepiej jaka jest prawda i które wszelkie samodzielnie próby jej odkrywania uważają za naukową, obyczajową, wyznaniową herezję. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »