Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 06.03.2017

 

 

 

Koniec ery

Nie. To nie będzie kolejny apokaliptyczny tekst z mrocznymi prognozami, ponurymi wizjami, pesymistycznymi przepowiedniami. Wręcz przeciwnie. Strachów, lęków, posępnych wieszczb mamy aż zanadto. Jednak trzeba przyznać, że na świecie nie jest wesoło. Wielu ludzi na świecie ma odczucie, że jest znacznie gorzej, niż nawet 10, 20, 50 lat temu, że coś się zaczyna walić, psuć, kończyć, że spada poczucie bezpieczeństwa, że narastają zagrożenia. Niezwykle szybkie i intensywne zmiany na rynku pracy, w obszarze społecznym, na polu politycznym, w mediach i w kulturze radykalnie podnoszą poziom lęku i niepewności. Stąd eksplozja populizmu, nacjonalistyczne hasła, które zyskują poparcie, rozczarowanie demokracją, liberalizmem, wolnym rynkiem, globalizacją. Czy to są tylko „zwykłe” strachy, które zawsze i w każdym społeczeństwie miały miejsce, czy też rzeczywiście „coś” się sypie? Czy te lęki mają jakiś sens, podłoże, uwarunkowanie? Czy światu grozi zagłada, upadek, katastrofa (polityczna, ekologiczna, militarna, ekonomiczna)? 
 
Astrologia jako wiedza ezoteryczna jest znana przede wszystkim z prognozowania i przewidywania przyszłości. Astrologiczne przewidywanie przyszłości kojarzy się nam z jakimś mistycznym odlotem lub transowymi wizjami. Nic z tych rzeczy. To żmudna praca badawcza polegająca na analizie masy informacji, przewalaniu ogromu danych, porównawczych metodach łączenia faktów. Stąd i moje patrzenie na aktualne procesy jest – powiedzmy – mocno zdystansowane. Astrolodzy mundalni (zajmujący się globalnymi prognozami) powinni unikać publicystycznego zacięcia i nie dokładać do pieca, dolewać oliwy do ognia, taka jest również moja wizja tej profesji.
 
Co zatem się tak naprawdę dzieje na świecie? Czy jest aż tak źle? A może wcale nie, może sprawy idą w dobrym kierunku? Gdy ponad sto lat temu Levi Dowling i Alice Bailey pierwsi użyli pojęcia Nowej Ery, którą ma być Era Wodnika, idea ta stałą się nicią przewodnią XX wiecznej ezoteryki. Na temat astrologicznych er, precesji dnia równonocy i roku platońskiego napisano setki artykułów, więc nie ma sensu powtarzać znanych już kwestii. Wg tej koncepcji znajdujemy się u kresu Ery Ryb, na progu Ery Wodnika. Astrolodzy toczą boje o to, kiedy era ta się zaczyna. Są tacy, którzy twierdzą, że już nadeszła, inni, odwołując się do ayanamsy, położenia gwiazdozbiorów (i gwiazd) uważają, że to jeszcze odległa przyszłość. Astronomicznie tego problemu nie rozwiążemy. Możemy jedynie obserwować, czy przejawiają się już wodnikowe tendencje.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ezoter zacytowany przez Politykę

Tygodnik Polityka w artykule pt. Obsesja coachingu Polokołczing Joanny Drosio-Czaplińska cytuje tekst opublikowany na łamach portalu Ezoter pt. Wróżka czy coach? Pauliny Napory. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »