Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert

Poznaj ciało energetyczne

Autor Paweł Karwat, 28.02.2017


 
 

                                            Poznaj ciało energetyczne

Ciało energetyczne uznawane jest za część tzw. ciała fizycznego (określenie „fizyczny” odnosi się do każdego z ciał subtelnych). Używa się do jego oznaczenia słów „sobowtór eteryczny”, „ciało eteryczne”, „ciało bioplazmatyczne”, „matryca energetyczna”.
Ciało to można naocznie obserwować, umiejętność ta jest stosunkowo prosta do opanowania.
Na ciele energetycznym opiera się skuteczność praktyk uzdrowicielskich (bioenergoterapia, duchowe uzdrawianie, inne).
Ciało to posiada w swojej budowie najbardziej charakterystyczne elementy:
fantomowe repliki narządów, wszystkich układów organizmu
kanały energetyczne
skrzyżowania kanałów energetycznych, pompownie energii, czyli czakry
aurę zewnętrzną i wewnętrzną
Praca z ciałem energetycznym stanowi niezbędny wstęp nie tylko do psychotroniki, ale i ezoteryki. Jako część naszego organizmu nie może być traktowana po macoszemu, musi zostać należycie poznana, aby wszelkiego rodzaju praktyki wewnętrzne (medytacje, rytuały, inne) nie powodowały zaburzeń i nie pogarszały stanu zdrowia.
Niestety, ale gros popularyzowanych ćwiczeń nie odpowiada rzeczywistości energetycznej i prowadzi do mniejszych i większych patologii.
Niezbędna jest nauka na temat ciała energetycznego, cała wyspecjalizowana dziedzina psychotroniki badająca tylko ten przedmiot.
Istnieje ryzyko, że emanacje, jakie przekazuje niekompetentny lub moralnie niewykwalifikowany uzdrowiciel, przeniosą się na osobę uzdrawianą, dokonując czasowych lub nawet trwałych zmian w charakterze i osobowości. Dzisiejsze popularne metody uzdrawiania na ogół nie spełniają pod tym względem zasad bhp.
Każdy z nas posiada ciało energetyczne i ma pełne prawo do jego eksploatacji i wykorzystywania na co dzień. Poprzez nie widzimy i wiemy więcej, jak też więcej umiemy.
Pomaga nam to z dużo większą skutecznością identyfikować i rozwiązywać problemy.
Ciało energetyczne rzuca również nowe światło na tematy filozoficzne, jak narodziny, śmierć, życie po śmierci, i jest to światło bardzo optymistyczne.
Zjawiskami (i zdolnościami, kiedy dojdzie do rozwoju) charakterystycznymi dla tego ciała są telepatia i telekineza (diagnozę nadzmysłową czy jasnowidzenie można rozumieć jako formę telepatii a zdolności bioenergetyczne, uzdrowicielskie jako formę telekinezy – zdalnego oddziaływania na materię poprzez energię).
Ciało energetyczne i „fizyczne” wpływają na siebie wzajemnie. Brak ruchu, higieny, wartości odżywczych, ciepła i innych warunków niezbędnych do właściwego działania grubego ciała oddziałuje wprost na to, co dzieje się z ciałem z bioplazmy, i vice versa. Właściwa terapia powinna polegać na wpływie na oba aspekty, jako że ciało energii i materii tworzą całość.
Dla wielu osób postrzeganie ciała energetycznego jest niemożliwe, ponieważ nie widać go pod mikroskopem. Mikroskop zbudowany jest z materii mniej subtelnej, poza tym właściwości życiowe posiadają tylko ciała ożywione, jak człowiek. Zmysłami, za pomocą których widzimy bioplazmę, są czakry, a przyrządy, którymi się posługujemy, nie posiadają systemu analogicznego do kanałów i czakr, i choćby stąd nie dają możliwości wglądu w ten poziom świata fizycznego. Zresztą i zjawiska kwantowe są zasadniczo niepoznawalne - elektronu nikt nigdy nie widział, obserwowane są tylko zjawiska świetlne a zasada nieoznaczoności Heisenberga głosi, że położenie i pęd cząstki elektronowej są niemożliwe do zbadania, tzn. elektronu nie da się zatrzymać, żeby mu się przyjrzeć.
Mimo, że ciało fizyczne składa się z takich niewidocznych dla oka mikroskopu budulców, nie przeszkadza nam to obserwować rozmaitych jego form. Analogicznie przejawia się percepcja w ciele energetycznym – choć zbudowane jest z mikrocząsteczek, daje nam możliwość widzenia różnych form bytów właściwych dla ciał energetycznych, bioplazmy, co umożliwia skuteczną diagnozę np. stanu zdrowia, jak też otwiera na zdolności, które przez wieki kojarzono z cudami, choć – jak twierdził św. Augustyn – były one tylko nieodkrytymi prawami natury, będącymi obecnie przedmiotem zainteresowania coraz bardziej naukowej psychotroniki.


==
Zapraszamy na uzdrawianie psychotroniczne - profesjonalne tygodniowe sesje energoterapii na odległość. Uzdrowienie dla ciała, energii i umysłu. Pomoc psychotroniczna w problemach życiowych, fizycznych i psychicznych, www.UzdrawianiePsychotroniczne.pl, bezpłatna ogólna diagnoza ze zdjęcia dla każdego.
Uzdrawianie i doradztwo psychotroniczne, psychoterapia psychotroniczna na odległość teraz dostępne na stronie www.Psychotronet.pl
 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

21.12.2012 Przesłanie dla naszych czytelników

Dzisiaj rozpoczynamy Erę Nowej Świadomości, opartej na Miłości i Harmonii. Otwieramy się na energię płynącą z naszych Serc. Ta energia wznosi i oczyszcza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »