Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2017

 

 

 

 

Obyś żył w nieciekawych czasach…

Wisława Szymborska
„Schyłek wieku”


Miał być lepszy od zeszłych nasz XX wiek.
Już tego dowieść nie zdąży,
lata ma policzone,
krok chwiejny,
oddech krótki.
Już zbyt wiele się stało,
co się stać nie miało,
a to, co miało nadejść,
nie nadeszło.
Miało się mieć ku wiośnie
i szczęściu, między innymi.
Strach miał opuścić góry i doliny.
Prawda szybciej od kłamstwa
miała dobiegać do celu.
Miało się kilka nieszczęść
nie przydarzyć już,
na przykład wojna
i głód, i tak dalej.


Większość moich czytelników z lektury moich tekstów wie, że patrzę raczej z optymizmem na przyszłość i unikam czarnowidztwa. Jednak chyba po raz pierwszy od wielu lat mam niezbyt wesołe odczucia myśląc o tym, co ma miejsce na świecie, a mamy do czynienia z niepokojącymi analogiami sprzed wieku. 

Po złotym, spokojnym, stabilnym, stosunkowo pomyślnym dla Europy okresie XIX wieku (od Kongresu Wiedeńskiego do początku XX wieku), „coś” niedobrego zaczęło się dziać na świecie wraz z początkiem wieku XX. W latach 1900-1910 miała miejsce niezwykle długa seria opozycji Urana z Plutonem, a potem Urana z Neptunem – aż szesnaście opozycji! W Rosji Rewolucja 1905 roku już zapowiadała nadejście wielkiej pożogi w 1917 roku. I nim doszło do wybuchu I Wojny Światowej wiele sygnałów prorokowało, że „musi” dojść do globalnego zwarcia. Przyczyny I Wojny Światowej są dobrze znane i opisane: nacjonalizm, imperializm, ostra rywalizacja między mocarstwami, oraz wyścig zbrojeń. W gospodarce zaczęły narastać nastroje protekcjonistyczne, wojny handlowe i celne. Wtedy też zaczął swą wielką karierę populizm wraz z jego wszystkimi konsekwencjami. Kataklizm I Wojny Światowej zaowocował jeszcze większym napięciem, straszliwą pożogą Rewolucji Październikowej, oraz rozwijającymi się totalitarnymi systemami. W latach 1932 – 1934 miała miejsce sześciokrotna kwadratura Urana z Plutonem, do której zaraz wrócimy. To czas zaraz po wybuchu wielkiego światowego kryzysu, fali bankructw, bezrobocia, frustracji, narastających nacjonalizmów, faszyzmu, stalinowskiego terroru. Globalny kryzys szybko by minął, gdyby nie populistyczna polityka Roosevelta, bo już rynki po kilku miesiącach od czarnego czwartku wracały do wzrostów. Roosevelt rozpętał propagandową politykę chronienia amerykańskiego rynku pracy i amerykańskich przedsiębiorstw stawiając na protekcjonizm, celną blokadę i ekonomiczny nacjonalizm. Zresztą Brytyjczycy i Niemcy nie byli lepsi. Po otwartym na światowy handel, globalistycznym XIX wieku, wybuchły wojny celne, populistyczna propaganda i nacjonalistyczne szczucie jednych na drugich. Do czego to doprowadziło, nie muszę pisać. Skończyło się to wielką rzezią II Wojny Światowej. 

 

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany


Dodaj komentarz

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Diagnostyka karmy - część 11!

Kolejna część Diagnostyki karmy już w sklepach! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2017

Znajdujemy się na przełomie dwóch astrologicznych er - Ryb i Wodnika. Jakie to niesie konsekwencje? Jak się to przejawia w świecie? O tym i o marcowej prognozie pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na marzec 2017.
więcej »