Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2017

 

 

 

 

Doszły do tego niezwykle toksyczne konsekwencje wykorzystania destrukcyjnej roli nowych mediów (Internet). Wybuch populizmu i nacjonalizmu w pierwszej dekadzie XX wieku (z czasów opozycji Urana z Neptunem i Plutonem) poprzedzała eksplozja popularności drukowanej prasy. Szaleństwo komunizmu i nazizmu z lat trzydziestych XX wieku (kwadratura Urana z Plutonem) wspierane było kolejnym medialnym wynalazkiem – siłą radia. W czasach koniunkcji Urana z Plutonem (1965-1966) doszła do tego jeszcze potęga telewizji, która odegrała fundamentalną rolę w czasach wojny w Wietnamie. Ponowna kwadratura Urana z Plutonem z lat 2012-2015 wyzwoliła piekielne moce w postaci erupcji faszyzmu, nacjonalizmu i populizmu rodem z Wenezueli Chaveza i Argentyny Perona. Oczywiście z czasem media zostały okiełznane i ucywilizowane, więc z Internetem też się to stanie. Już zresztą pojawiły się inicjatywy walki z post-prawdą i wredną, bezwzględną manipulacją informacją. Jednak dziś jest to przestrzeń ujawniająca najbardziej mroczne, toksyczne i patologiczne ludzkie emocje stając się rajem dla socjopatów, zwyrodnialców, manipulatorów, kłamców, zaburzonych psychicznie, narcyzów, frustratów oraz wszelkich radykałów zarówno z lewej, jak i z prawej strony sceny politycznej, którzy nienawidzą otwartości, demokracji, liberalizmu. To dzięki Twitterowi, Facebookowi, oraz innym licznym portalom pełnym emocjonalnego szamba i kłamstw ludzie zaczęli tracić rozum i rozsądek. Wygrana Orbana, Kaczyńskiego, rządy Putina i Erdogana, Brexit, oraz zwycięstwo Trumpa to właśnie konsekwencje tej aberracji. Jeśli jednak nałożymy na twarde aspekty planet pokoleniowych historyczne tło, to zaczyna się robić naprawdę niewesoło. Szesnaście opozycji Urana z pierwszej dekady XX wieku przyniosło I Wojnę Światową i Rewolucję Październikową. Kwadratury Urana z Plutonem z lat trzydziestych – II Wojnę Światową.

Co nam przyniesie powtórna kwadratura Urana z Plutonem? Zapewne globalnej, totalnej wojny nie będzie. Taka wojna byłaby końcem cywilizacji i ludzkości zarazem. Jednak odwrót od liberalnej demokracji, powrót nacjonalizmu, faszyzujących, skrajnych idei, potężny kryzys Unii Europejskiej, oraz generalnie wycofanie się światowych mocarstw z międzynarodowych, liberalizujących handel umów i porozumień, nadciągające wojny handlowe i celne, protekcjonizm i agresywna konkurencja do niczego dobrego nie zaprowadzą. Konfliktów – w tym zbrojnych – raczej nie unikniemy. Nas może pocieszać jedynie myśl, że zapewne w Polsce do takowych nie dojdzie. Na koniec jednak odrobina optymizmu. Gdy przewali się ta pożoga, w latach 2026 – 2028 czeka nas seria trygonów Urana z Plutonem niosąca szansę na stabilizację. Podobne układy miały miejsce zaraz po I Wojnie Światowej i np. Polsce przyniosły niepodległość. Ta w sumie niezbyt odległa perspektywa daje nadzieję na to, że eksplozja szaleństwa, która wybuchła, będzie w skali kilku kolejnych lat słabnąć.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Fizyka cudów

Myśl jest energią a wszechświat rezonuje z naszymi myślami i pragnieniami. To właśnie na tym opiera się fenomen modlitwy, pozytywnych afirmacji czy skupionej intencji. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2020

Czy grozi nam kryzys epidemiczny, jak na południu Europy? Co ze światową i krajową gospodarką. Czy będą wybory prezydenckie w maju? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na kwiecień.
więcej »