Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 05.02.2017

 

 

 

 

Po wojnie zachodni Europejczycy doszli do oczywistych i naturalnych wniosków, że receptą na wojny, przemoc, szaleństwo nacjonalizmu jest postawienie na współpracę, jedność, europejskie porozumienie. Jednym z jej narzędzi stało się otwarcie granic, likwidacja barier celnych, zniesienie ograniczeń handlowych i tym stała się Europejska Wspólnota Węgla i Stali, Traktaty Rzymskie, oraz Europejska Wspólnota Gospodarcza. To był również czas, w którym stopniowo globalne rynki się otwierały wspierając wymianę handlową, współpracę ekonomiczną. Dzięki temu Stary Kontynent znalazł sposób na uniknięcie tragedii konfliktów pierwszej połowy XX wieku, które miały tak straszliwie destrukcyjne konsekwencje. Poszły za tym dalsze liberalizujące światowy handel działania i umowy. Globalizacja miałaa jednak dwóch zaciekłych wrogów. Pierwszymi stała się skrajna, postmarksistowska lewica, która w imię walki z kapitalizmem, wolnym rynkiem, ostro walczyła z globalizacją, która – wg nich wspierała wielkie ponadnarodowe koncerny. Lewica dostała wiatru w żagle po kryzysie 2008 roku, który ujawnił liczne patologie wolnego rynku, rozbuchanych rynków finansowych, a tak naprawdę sztucznych tworów, które powstały po tym, jak rządy i banki centralne zaczęły drukować pieniądze. To nie liberalizm i kapitalizm przyniósł kryzys w roku 2008, lecz rządy (zwłaszcza USA), które uruchomiły drukarnie pieniędzy. Rynki finansowe tylko to zassały i zamieniły w potwora, który pokazał swoje straszne oblicze w postaci baniek spekulacyjnych i oczywistych po nich dramatycznych ekonomicznych kataklizmów. Jednak populistyczna lewica wsparta przeróżnymi pseudointelektualistami, którzy zrobili sobie z wolnego rynku znienawidzony obiekt skutecznie rozpętała nienawiść do liberalizmu. To zadziwiające zważywszy, ile nędzy i biedy zostało zlikwidowane na świecie właśnie dzięki globalizacji, która wiążąc różne organizacje, rządy i instytucje spowodowała, że przestała się opłacać się walka, co zmusza nas do rozmów, negocjacji, układania się. Tego czegoś, co w matematycznej teorii gier nazywa się grą o sumie niezerowej. Zasada win-win właśnie polega na tym, że wszyscy wygrywamy, jak na straganie, gdzie kupujący i sprzedający są zadowoleni, że zrobili dobry deal. Globalizacja zatem wymuszała pokojowe rozwiązywanie problemów. Jeszcze większym wrogiem dla globalizacji stałą się radykalna prawica, a tak naprawdę nacjonaliści napędzani prawicowym populizmem. Sączony od wielu lat przez rosyjskie służby specjalne jad nienawiści w stosunku do Unii Europejskiej, demokracji i liberalizmu znalazł podatny grunt w postaci licznych skrajnych nurtów, które na nowo podniosły łeb. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

21.12.2012 Przesłanie dla naszych czytelników

Dzisiaj rozpoczynamy Erę Nowej Świadomości, opartej na Miłości i Harmonii. Otwieramy się na energię płynącą z naszych Serc. Ta energia wznosi i oczyszcza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2020

Czy grozi nam kryzys epidemiczny, jak na południu Europy? Co ze światową i krajową gospodarką. Czy będą wybory prezydenckie w maju? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na kwiecień.
więcej »