Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Poznaj swoje ciała subtelne

Autor Paweł Karwat, 04.02.2017


                                            Poznaj swoje ciała subtelne

Czym jest nasze ciało? Składa się z niewidzialnych dla oczu cząsteczek, a jednak je postrzegamy w postaci organizmu złożonego z różnych narządów, powiązanych procesami fizjologicznymi. Czym jest ciało subtelne? Według psychotroniki jest to również fizyczny organizm, tyle, że o dużo subtelniejszej strukturze. Mimo to - podobnie jak w przypadku ciała fizycznego - możemy postrzegać zarówno je, jak i przez nie. 
Czy to, że istnieje ciało fizyczne, które fizyka kwantowa opisuje w kategoriach zjawisk energetycznych, wymykających się nawet obserwacji mikroskopowej, jest mniej dziwne, niż istnienie ciał subtelnych?
Dla wielu ludzi niestety tak, na szczęście nie dla wszystkich.
Właściwe zrozumienie psychotroniki i stosowanie jej na co dzień jest niemożliwe bez poznania ciał subtelnych. I nie chodzi wyłącznie o teorię. Każdy z nas już dysponuje tymi ciałami i ich zmysłowością, tyle, że nadmiar zainteresowania bardziej prymitywnymi doświadczeniami sprawia, iż tylko nieliczni, uważani za bardziej uduchowionych, rozwijają i budzą percepcję na poziomie tych ciał.
W istocie jednak pomiędzy ciałem fizycznym i subtelnym nie ma różnicy. Hindusi określają je wszystkie jako „pańczakośa”, czyli „pięciociało”, widząc każdy z elementów jako część lub aspekt jednej całości.
Pięciociało (nazwy sanskryckie) to:
1. Annamajakośa – powłoka złożona z pokarmu
2. Pranomajakośa – powłoka złożona z energii życiowej (prany)
3. Kamamajakośa – powłoka złożona z pragnień-pożądań (kama)
4. Manomajakośa – powłoka złożona z umysłu-myśli
5. Anandamajakośa – powłoka złożona ze szczęśliwości
Chcąc skutecznie uzdrawiać lub stosować odczyty energetyczne, musimy umieć nawiązywać kontakt zmysłowy ze swoimi i cudzymi ciałami subtelnymi. Dają nam one wiele możliwości nowych działań, przede wszystkim tych nastawionych na terapię i poprawę jakości życia.
Wiedza książkowa może być tylko wsparciem w sytuacji, kiedy chcemy praktycznie pracować w zawodach psychotronicznych. Każdy profesjonalista musi rozwinąć na pewnym poziomie zdolność wizualizacji ciał subtelnych oraz opanować sposoby, na jakie będzie robił z ich użytek w celu zapewnienia należytej obsługi klienta.
Ciała subtelne otwierają nas również na świat ezoteryczny i okultystyczny, ale nie to interesuje przede wszystkim psychotroników.
Wymienia się najczęściej trzy ciała, mające ścisły związek z medycyną psychotroniczną i doradztwem:
1. Ciało energetyczne – tzw. matryca energetyczna ciała fizycznego, gdzie rozpoznajemy czakry, kanały energii, odpowiedniki energetyczne narządów. Wpływając na matrycę danego organu, odbudowując ją poprzez działanie na nią energią i informacją (telekinezą i telepatią), możemy zainicjować samoregeneracyjne procesy w naszym ciele fizycznym. Dobry stan ciała energetycznego ma wpływ również na ciała subtelniejsze (stąd psychoterapeutyczne właściwości uzdrawiania).
2. Ciało emocjonalne (astralne) – jest to powłoka odpowiedzialna za odczuwanie, emocje. Ogrom problemów ma swoje główne lub częściowe źródło w zaburzeniach natury uczuciowej.
3. Ciało mentalne – bardzo subtelny składnik, który związany jest z procesami myślenia, zdolnościami umysłowymi. Upośledzenia umysłowe to w psychiatrii odrębna kategoria schorzeń, odróżniania od chorób psychicznych (bliższych ciału astralnemu).
Filozoficznie dodajmy, że używane często określenie „ciało duchowe” jest absurdalne, gdy duchem nazywamy istotę-jaźń, a ciałem coś zupełnie od niej różnego, będącego tylko narzędziem przejawu.
Ciała subtelne są czymś naturalnym i dostępnym dla zmysłów. Stuletnie traktaty teozoficzne na ich temat niekoniecznie posuną naprzód psychotronikę, zresztą nie może ona odnosić się do XIX-wiecznych teorii okultystycznych. Na szczęście i ciało energetyczne, i pozostałe ciała pozwalają się naukowo obserwować i opisywać, dlatego do tworzenia naukowej wiedzy i sztuki posługiwania się tymi ciałami nie potrzeba odniesienia do żadnych historycznych autorytetów. 
Najprostsze w dostrzeżeniu jest ciało energetyczne. Nauka tzw. widzenia aury jest zasadniczo bardzo prosta, kiedy prowadzi nas doświadczony instruktor.
Sam od lat korzystam ze zdolności wizualizacji i innych umiejętności psychotronicznych, związanych z ciałami subtelnymi, w swojej codziennej praktyce uzdrowicielskiej i doradczej. Jestem również w stanie poprowadzić osoby zainteresowane do skuteczne rozwinięcia się w tej sferze. Osiągałem szybkie i w zasadzie 100%-owo pozytywne wyniki u osób, które nigdy nie miały do czynienia z psychotroniką, i to prowadząc szkolenia przez internet. (Piszę to nie by dowieść swojego profesjonalizmu, ale żeby wskazać na fakt, że wszyscy mamy ten sam potencjał).
Dostęp do ciał subtelnych nie oznacza, że stajemy się cudotwórcami. Cała dziedzina wymaga naukowego podejścia i poznania, umiejętności rozwija się chronologicznie, stopniowo, w odpowiednio długim czasie, pod okiem specjalisty.
Utarte przekonania i legendy, czy też elementy wierzeń nie pomagają nam, ale przeszkadzają w pozyskiwaniu pewnej i empirycznej wiedzy psychotronicznej, dlatego muszą być systematyczne eliminowane jako wtręty ograniczające lub uniemożliwiające poznanie.
Problem w tym, że z wtrętów tych zrobiono nierzadko dochodowe „duchowe” biznesy lub co najmniej elementy marketingowe, co nie służy prawdzie i tuszuje brak kompetencji różnych „usługodawców”.
==Zapraszam na uzdrawianie psychotroniczne - profesjonalne tygodniowe sesje energoterapii na odległość. Uzdrowienie dla ciała, energii i umysłu. Pomoc psychotroniczna w problemach życiowych, fizycznych i psychicznych, www.UzdrawianiePsychotroniczne.pl
Uzdrawianie i doradztwo psychotroniczne na odległość teraz dostępne na stronie www.Psychotronet.pl

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Zachcianki pod kontrolą

W jednej minucie ogarnia cię przemożna ochota na jakiś rodzaj jedzenia i nie jesteś w stanie się powstrzymać, by nie pobiec do pobliskiego sklepu i zjeść możliwie jak najszybciej pożądany produkt. Czując ogromne szczęście i błogość, wkładasz do ust? najczęściej czekoladę, ciasta, ciasteczka, chipsy, lody oraz na przekąski słone lub pikantne? Czy i tobie zdarzają się podobne sytuacje? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »