Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

O szkodliwym oddziaływaniu cieków wodnych

Autor prof. Zbigniew Królicki, 08.05.2012

 

  

I w tym miejscu znowu powinna włączyć się logika i zdrowy rozsądek .Wątpliwość co do słuszności tej teorii może budzić jednak fakt ,że nigdzie nie ma wyników badań porównawczych np. ile osób zapada na choroby nowotworowe nie przebywając na ciekach wodnych i co chyba najistotniejsze, dlaczego spośród osób przebywających w strefach rakogennych tylko , pewien procent zaczyna chorować.

Oponenci radiestezji gdy spotykają się z tymi stwierdzeniami wysuwają jako koronny argument fakt ,że to chorobowe oddziaływanie cieków jest stwierdzane post fatum tzn. człowiek choruje, umiera, a radiesteta stwierdza, że przebywał na ciekach wodnych i to było przyczyną zejścia. Nie ma publikowanych obserwacji typu: radiesteta stwierdził istnienie promieniowania cieków, ostrzegał swojego zleceniodawcę, ten to zlekceważył i pomimo tego że był idealnie zdrowy przebywając w takim miejscu zachorował na nowotwór. Sądzę, że wielu radiestetów mogło by jednak w swojej praktyce, odszukać takie przypadki podać i szczegółowo opisać. Wiarygodność informacji była by wtedy na pewno większa.
Jest jeszcze jeden, chyba najważniejszy aspekt na który chciałem zwrócić uwagę uczestników naszego sympozjum.

Bardzo szczegółowe badania prowadzone w placówkach klinicznych byłego ZSRR przez prof. Soczewanowa wykazały, że u osób przebywających ponad 6 miesięcy na skrzyżowaniach cieków wodnych występują zmiany w bioelektrycznych czynnościach mózgu, znaczne odchylenia od normalnej morfologii krwi, zaburzenia w pracy tarczycy i gruczołów dokrewnych, patologiczne zmiany w naczyniach krwionośnych i zaburzenia w krzepliwości krwi. Wszystkie te informacje są znane ,ale są prawdziwe w 60-70 %. Czy powinno to przesłaniać fakt, że u 40 na 100 badanych osób nie stwierdzono takich zmian a mało tego notowano przypadki dodatniej stymulacji organizmu w takich strefach.!
Ta statystyczna wiarygodność wyników badań połączona dużym subiektywizmem odczuć każe, niektórym przedstawicielom współczesnej nauki zanegować istnienie jakichkolwiek cieków wodnych i jakiegokolwiek oddziaływania. Jest też koronnym argumentem inkwizytorów tych zjawisk , którzy nie znajdując ich fizykalnego wytłumaczenia w podręcznikach wolą niczego nie sprawdzać i nie analizować. Postępują zgodnie z hasłem
„ Ponieważ nie jestem w stanie tego wyjaśnić i zrozumieć , to tego nie ma”.

Rzetelność i uczciwość wymagała by jednak postawienia pytania: dlaczego ?

Dlaczego są osoby nie podlegające ogólnie obowiązującym statystycznym prawom?
Co powoduje, że statystycznie groźne oddziaływanie cieku jest w tych przypadkach zneutralizowane. Czy jest to fizjologiczna własność organizmu, czynnik emocjonalny czy psychiczny? Czy np. nie było by wskazane poszukiwanie skutecznej metody neutralizacji oddziaływania cieków nie na „zewnątrz” człowieka ale w jego wnętrzu. Znalezienie tego tajemniczego czynnika powodującego niewrażliwość organizmu na skutki promieniowania cieku. Czyż nie mogło by to być rozwiązaniem problemu neutralizacji promieniowania cieków.
W tej dziedzinie wiedzy i umiejętności zawsze istnieli ludzie twierdzący wprost, że im żadne promieniowanie geopatyczne nie szkodzi. Uruchomienie mechanizmu autosugestii i wmawianie sobie ,ze oddziaływanie nie jest szkodliwe wywołuje, najprawdopodobniej, silne blokady psychiczne uodparniające organizm na promieniowanie. I co ciekawe metoda ta jest niezwykle skuteczna pod warunkiem opanowania wystarczającej zdolności koncentracji umysłu.
Sugeruje to istnienie w każdym z nas swoistego systemu samoregulacji i samoobrony sterowanego świadomym sygnałem z mózgu. Człowiek od pokoleń wzrastał w określonych środowiskowo warunkach. Zawsze towarzyszyło mu promieniowanie Ziemi, które na pewno stymuluje określone funkcje organizmu. Muszą być również, wykształcone drogą ewolucji, wewnętrzne mechanizmy obronne przed tą częstotliwością promieniowania która działa destrukcyjnie na organizm. Coś w postaci radiestezyjnego systemu immunologicznego lub swoistego przetwornika. Dla nikogo nie jest tajemnicą że człowiek reaguje na subtelne zmiany ciśnienia atmosferycznego, na słabe pola elektromagnetyczne, niewielkie zmiany temperatury; reaguje na kolory, kształty, światło. Każdy też wie ,że te subiektywne reakcje uzależnione są od stanu wewnętrznego, stanu umysłu i psychiki. Pomimo jednoznacznie określonych destrukcyjnych warunków zewnętrznych możemy znakomicie funkcjonować a nawet przejawiać fantastyczne formy aktywności – jeżeli w stanach wyższej konieczności o nich zapomnimy. Zapomnimy, że są , istnieją i maja mieć na nas negatywny wpływ i destrukcyjne oddziaływanie. To mniej więcej tak jak z porankiem optymisty i pesymisty : obaj patrzą przez to samo okno na wstający pochmurny dzień, ale jeden mówi „ Dzień dobry Boże” a drugi „ Dobry Boże, dzień”.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przeroczenie barmy - wzniesienie - 2012/0001

Zapowiadali, że przyjdzie taki czas, czas Wielkiego Przejścia - Przekroczenie Bramy, trudny czas. Mówili o tym filozofowie, mówili prorocy, mówili wizjonerzy, mówiły religie, mówili posłańcy starych kultur, starych cywilizacji, mówili i mówią o tym przedstawiciele różnych światów.. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »