Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

O szkodliwym oddziaływaniu cieków wodnych

Autor prof. Zbigniew Królicki, 08.05.2012


 

 

 

Odpowiedź będzie pozytywna tylko częściowo. Są to badania okazjonalne, wyrywkowe obserwacje. Brak jest programów badawczych prowadzonych przez obiektywne interdyscyplinarne zespoły. Takie badania prowadzą najczęściej pojedynczy ludzie zaangażowanie emocjonalnie w wynik swoich badań. Nastawienie pozytywnie lub negatywnie do zjawiska. O dziwo uzyskują wyniki zgodne ze swoimi oczekiwaniami. Wszystkie lub prawie wszystkie, prowadzone badania i obserwacje oddziaływania cieków wodnych na organizmy żywe i materię nieożywioną miały charakter statystyczny. Uchwycone zostały pewne prawidłowości statystyczne, na podstawie których tworzone są teorie i budowane hipotezy. W różnych placówkach badawczych i różni eksperymentatorzy stwierdzali wielokrotnie i ponad wszelką wątpliwość, że oddziaływanie cieku wodnego jest szkodliwe i destrukcyjne dla organizmu człowieka i dla innej materii ożywionej, że wywołuje lub potęguje szereg dolegliwości. Skutki tego oddziaływania pokrywają się , w pewnym sensie ,że skutkami wibracji. Człowiek reaguje na nie dopiero po dłuższym czasie oddziaływania zaburzeniami fizjologicznymi całego ustroju lub jego poszczególnych narządów. Gdy człowiek przebywa długo w jednym miejscu, w jednej pozycji a więc podczas snu, statycznej pracy, chorują i leżąc w łóżku skutki tego oddziaływania mogą być obserwowane bardzo szybko. Początkowo są to doznania subiektywne
- ociężałość i osłabienie podczas wstawania,
- niespokojne sny lub bezsenność
- częste bóle głowy
- dolegliwości reumatyczne i układu trawiennego
- przewlekły nieżyt gardła i górnych dróg oddechowych
- niedomagania serca
- bóle kręgosłupa
połączone z nieznacznymi zmianami w układzie nerwowym i układzie krążenia. Wszystkie te dolegliwości mogą mieć lżejszy lub trwalszy przebieg zależnie od intensywności promieniowania cieku, czasu w którym człowiek jest poddany oddziaływaniu oraz indywidualnej predyspozycji. W miarę upływu czasu mogą się nasilać i przejść w poważne i trwałe schorzenia jak reumatyzm, choroby pęcherz i nerek, astma a nawet epilepsja i nowotwory. Te informacje są powszechnie znane w środowisku radiestezyjnym. Są rozpowszechniane i popierane własnymi obserwacjami poszczególnych radiestetów.
Ale powinniśmy pamiętać, że są to obserwacje potwierdzane statystycznie a zatem prawdziwe w „ większości przypadków”. Istnieją też badania i ekspertyzy udowadniające statystycznie coś zupełnie innego. Coś takiego jak promieniowanie cieków wodnych nie istnieje bo w przyrodzie nie ma takiego zjawiska jak „ciek wodny”, a przynajmniej nie ma w takim znaczeniu jak to opisują radiesteci Tym samym nie można mówić o jakimkolwiek wpływie na człowieka.
Ważnym elementem teorii „chorobotwórczej” cieków wodnych jest powszechne wśród radiestetów i sympatyków radiestezji przekonanie , że cieki wodne wywołują choroby nowotworowe i że jest to podstawowa przyczyna zapadanie na te choroby. Jest to pewien dogmat radiestezji i jednocześnie największy straszak, „demon”.

Czy wiedzę w tej kwestii można uznać za ostateczna i wystarczającą. Chyba też nie.
Mija ponad 80 lat gdy Vincent Pohl w swojej książce pt. Erdstrahlen als Krankenheitaerroger” (Promieniowanie ziemi jako zarazek chorobotwórczy) przedstawił po raz pierwszy i poparł materiałem statystycznym tę teorię. Vincent Pohl był lekarzem rodzinnym. Pracował we Wrocławiu i Szczecinie wśród mało i średniozamożnych pracowników kolei Niemieckiej. Zauważył, że w jego rejonach opieki medycznej są domy, w których umiera na nowotwory dużo więcej pacjentów niż w innych. Dysponując bardzo szerokim materiałem badawczym i w miarę jednorodnym ( te same warunki życia, pracy, lokalizacja, poziom zamożności, nawyki żywieniowe) uznał, że właśnie czynnik zewnętrzny, środowiskowy – miejsce w którym dana osoba mieszka ma wpływ na zachorowanie na nowotwór. Tezy wysunięte przez V.Pohla były wielokrotnie potwierdzane przez sławnych radiestetów- Abeb Mermet, lekarzy - Bertrand Russel , fizyków – Georg Lakhnowski, i szeroko opisywane jak choćby przez R. D’Laforesta w książce „ Domy które zabijają”.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Pływające pałace

Wśród balijskich atrakcji, oprócz świątyń i targowisk, szczególne miejsce zajmują także tzw. pływające pałace. Tirtagangga Water Garden i Taman Ujung Water Palace są zakątkiem odpoczynku od turystycznej i zatłoczonej części wyspy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »