Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

O szkodliwym oddziaływaniu cieków wodnych

Autor prof. Zbigniew Królicki, 08.05.2012

Od wielu lat ludzie związani z radiestezją ale też niektórzy fizycy, biofizycy, biolodzy i lekarze zwracają uwagę na konieczność ochrony człowieka przed szkodliwym wpływem pewnych zjawisk występujących w przyrodzie, a co do których sama nauka odnosi się z dużą rezerwą. Wśród wielu tzw. wpływów czy oddziaływań środowiskowych na czołowym miejscu wymieniane jest oddziaływanie tzw. promieniowań geopatycznych: cieków wodnych czyli podziemnych stref wodonośnych, uskoków tektonicznych, siatki geopatycznej.

Potwierdzenie pewnych faktów metodami uznawanymi za obiektywne, powoduje że to co kiedyś było istotne dla wąskiego grona specjalistów, jest obecnie przedmiotem zainteresowania społecznego. To stwierdzenie można odnieść m.in. do radiestezji. Pisze się o niej często w popularnych tygodnikach i miesięcznikach, dyskutuje na spotkaniach w różnych kręgach towarzyskich. Przedmiotem tej dyskusji i doniesień prasowych jest niezmiennie szkodliwość oddziaływań cieków wodnych oraz możliwości neutralizacji tego oddziaływania. Z tym aspektem radiestezji stykają się najczęściej ludzie którzy nie chcą zajmować się badaniem czy analizowaniem zjawisk z pogranicza nauki, ale chcą odnosić konkretne korzyści z faktu, że ktoś to odkrył, zauważył i potwierdził statystycznie, że jest szkodliwe i udowodnił że można temu przeciwdziałać. Ich zainteresowanie ogranicza się do znalezienia i zastosowania skutecznego odpromiennika. Są zainteresowani poprawą zdrowia i samopoczucia. Mają nadzieję , że być może unikną choroby, nawet tej najcięższej, albo zagwarantują sobie lepsze warunki powrotu do zdrowia. I tu pojawia się kilka istotnych problemów. Po pierwsze czy radiestezja jest w stanie sprostać tym wymaganiom społecznym i do każdej sytuacji zaproponować skuteczne antidotum. Stawiając w ten sposób problem mam na myśli oczywiście środek, sposób metodę, a nie opuszczenie szkodliwego miejsca, bo wielu radiestetów twierdzi ,że najlepiej to uciec ze strefy zapromieniowanej i jest to jedyna skuteczna metoda.

Wypada otwarcie przyznać ,że radiestezja nie wypracowała sobie jeszcze takiego skutecznego środka. Postawmy pytanie : Dlaczego ? Przecież w historii radiestezji roi się od wspaniałych nazwisk, tytułów naukowych, placówek i ośrodków badawczych. Również w polskiej radiestezji powstawały radiestezyjne pracownie badawcze w stowarzyszeniach, instytuty pomiarowe w ZDZ-ach, laboratoria atestujące odpromienniki na wyższych uczelniach. Pojawiały się i pojawiają nieprawdopodobnie skuteczne odpromienniki ,które miały zrewolucjonizować podejście do tej dziedziny radiestezji. Słuch po tych „rewelacjach” ginie najczęściej wraz ze śmiercią wynalazcy i jedynego zagorzałego propagatora.

Przepraszam za ten niezamierzony sarkazm i ironię ale znam kilka właśnie takich przypadków w polskiej radiestezji. Ponieważ najczęściej były to odejścia niespodziewane, w sile wieku i aktywności i były zaskoczeniem dla środowiska, wiosek nasuwa się sam- może odpromiennik nie był do końca skuteczny a wynalazca nie w pełni poznał istotę oddziaływania i zlekceważył tę siłę natury jaką bez wątpienia jest ciek wodny.
Niestety cały czas szukamy prawidłowej teorii wyjaśniającej promieniowanie i oddziaływania cieków wodnych. Logika nakazuje , że aby podejmować jakiekolwiek skuteczne działania prewencyjne należy najpierw poznać zagrożenie. Gruntownie je zbadać zmierzyć i opisać. Poznać mechanizmy działania, ustalić podstawowe parametry, znaleźć punkt odniesienia do oceny. Aby podejmować skuteczne działania przeciw promieniowaniem geopatycznym trzeba zrobić to samo bo stan wiedzy o właściwościach promieniowania geopatycznego należy uznać cały czas, za niewystarczający. Poznanie zjawisk zachodzących na styku ciek wodny –człowiek za bardzo mały. Do rangi sloganu urasta często powtarzane stwierdzenie ,że „.. istota zjawisk radiestezyjnych zwanych umownie promieniowaniem, nie jest ostatecznie zbadana i wyjaśniona.” Wypada w tym miejscu od razu zapytać : czy gdzieś na świecie prowadzi się takie badania na ostatecznym wytłumaczeniem tych zjawisk. ? Może w jakiejś fundacji, stowarzyszeniu czy placówce naukowej ?

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Sekretny język twojego ciała

Uświadom sobie, że Twoje własne ciało mówi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »