Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sylwetki Muzyka

Przenieśmy się do przestrzeni sprzed Big Bang - wywiad z Magdalena Guldą

Autor Natalia Toczek, 14.01.2017


                            Przenieśmy się do przestrzeni sprzed Big Bang


Poniżej przedstawiamy wywiad z Panią Magdaleną Guldą - założycielką The Sound Healing Institute. Od wielu lat związana  z muzykoterapią (Certified Sound Healing Therapist from the Peter Hess Institute Germany, Certified WHH Therapist with the Peak States Institute USA). Organizuje koncerty, muzyczne warsztaty i sesje indywidualne na całym świecie.

1. Od kiedy zaczęła się Pani przygoda z muzyką?
Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za zaproszenie mnie do tego wywiadu.
Moja przygoda z muzyką zaczęła się od samego początku. Jeszcze jak byłam niemowlęciem, słyszałam w głowie różne harmonie. Więc, gdy w wieku 5 lat po raz pierwszy zobaczyłam pianino, zasiadłam do niego i swobodnie wygrywałam melodie, ku zdziwieniu rodziny.
Później kariera muzyczna przerodziła się w proces poszukiwania w zakresie zdrowotnych właściwości muzyki.

2. Na czym polega działalność The Sound Healing Instytute?

The Sound Healing Institute ma właśnie taką, a nie inną nazwę, bo zawiera w sobie wszystkie elementy naszej działalności. Zajmujemy się dźwiękiem – w ramach sesji grupowych zwanych “kąpielami dźwiękowymi” oraz uzdrawianiem na wielu poziomach – od ciała do duszy – podczas indywidualnych sesji. Jako instytut organizujemy też kursy i szkolenia dla tych, którzy chcą nauczyć się albo poszerzyć swoją wiedzę w zakresie pracy z dźwiękiem.

 3. Z jakimi instrumentami/ rodzajem muzyki jest Pani związana najbardziej?

Moim pierwszym instrumentem było pianino. Potem głos. Teraz misy. Myślę, że w moich poszukiwaniach najważniejsze jest dla mnie odnaleźć istotę dźwięku w każdym z nas. Łapię się na tym ostatnio, że to trochę poszukiwania post-grotowskie we mnie. W końcu nie bez kozery pisałam o nim pracę magisterską i studiowałam w Gardzienicach.
Czuję, że już dawno wyszłam poza muzykę, poza strukturę w muzyce.
Przestały mnie interesować piosenki, nawet mantry, choć piękne, śpiewam niechętnie.
Odeszłam też od słów, tekstów. Od jakiekolwiek identyfikacji ego.
Często mówię studentom, że przeniesiemy się w czasie i przestrzeni do wymiaru poza i sprzed “big bang”. Śmieją się, a po doświadczeniu dźwięku w swojej istocie w swoim ciele, we wszystkich możliwych dostępnych rezonatorach, jeszcze nie muzyki, czegoś wcześniejszego, bardziej atawistycznego, pierworodnego, jeszcze przed mową, samogłoskami i strukturami wokalnymi, są pozytywnie wstrząśnięci i zachwyceni. I pojmują, że nie żartowałam, ale faktycznie poprzez pamięć komórkową i zmiany w świadomości, podczas sesji, dotarli w jakąś swoją prehistorie.
Coraz częściej mówię o swojej pracy, że to “medycyna dźwiękowa”. Tu, gdzie mieszkam, mamy do czynienia w medycyną roślinną. Okazuje się, że doświadczenia i benefity są bardzo podobne.

4. Co muzyka wniosła w Pani życie?
Muzyka od samego początku była dla mnie wielkim nauczycielem i wsparciem. Godziny przed pianinem dawały ukojenie dla dziecięcych, a potem nastoletnich emocji i hormonów.
Teraz tak naprawdę widzę, że muzyka zaprowadziła mnie do ciszy i (nomen omen) harmonii we mnie. Wykreowała mnie na nowo.

Prosimy o kilka słów dla naszych czytelników:

Nigdy nie wątp w Twoje odczucia. Emocje i symptomy z ciała nie kłamią nigdy. Twój umysł może starać przekonać Cię do czegoś, bo próbuje Cię chronić przed zmianą, ale jeśli czujesz, że coś jest nie tak, na jakimkolwiek poziomie Twojego życia – zdrowie, relacje, praca – wyrusz w podróż podążając za swoim głosem.
Podróż może nie będzie łatwa, ale zaoszczędzi Ci cierpienia i doprowadzi do wielkich skarbów w Tobie i na zewnątrz.

Zapraszamy: http://thesoundhealinginstitute.com/en/training/

Dziękuję serdecznie!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak wiedzieć co dalej?

Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Wiemy, że stąd odejdziemy. Tu jest nam dobrze, więc możemy czuć z tego powodu żal. W końcu, pewnego dnia trzeba będzie opuścić to dobre miejsce. Może nie jest tu idealnie, ale dobrze. Dobrze na tyle, by woleć zostać tutaj zamiast odchodzić w nieznane. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »