Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na rok 2017 cz. 1

Autor Piotr Gibaszewski, 30.12.2016

 

 

 

Rok 2017 i numerologia
Rok 2017 redukuje się do liczby jeden. Jedynka w numerologii jest związana z żywiołem ognia, ze Słońcem. W astrologii liczba ta jest związana ze znakiem Barana, oraz planetą Mars. Dynamiczna, aktywna, agresywna, wybuchowa natura jedynki sprawia, że lata sygnowane tą liczbą obfitują w spektakularne, widowiskowe, wstrząsowe, dramaturgiczne, przełomowe wydarzenia. Lata jedynkowe mogą być niezwykle pomyślne, gdyż uruchamiają procesy zmian, wzbudzają wolnościowe zrywy. Jednak ciemną stroną jedynki jest brutalna siła, przemoc, wojna, upadki i katastrofy.

Wybuchowa natura jedynki objawiła się w roku 1972. Stanami Zjednoczonymi wstrząsnął gigantyczny skandal z aferą podsłuchową w siedzibie Partii Demokratycznej. Za aferą Watergate stał sam prezydent Nixon. I choć w dziejach USA zdarzały się próby przeprowadzeni impeachmentu, to jednak tylko raz w historii Stanów Zjednoczonych doszło do faktycznego odsunięcia od władzy urzędującego prezydenta, mimo, że to sam Nixon podał się do dymisji. W tym samym 1972 roku krwawy atak palestyńskich terrorystów z organizacji Czarny Wrzesień na olimpiadzie w Monachium rozpoczął erę medialnego, telewizyjnego, epatującego szokiem terroryzmu. Nie mniej widowiskowy był jedynkowy rok 1981. W tym to właśnie roku miał miejsce zamach na papieża Jana Pawła II wykonany przez tureckiego terrorystę Ali Agcę. W USA obejmuje władzę czterdziesty prezydent – republikanin Ronald Reagan – pogromca radzieckiego komunizmu. 

W Polsce rok ten na wieki będzie się kojarzyć z wprowadzonym 13 grudnia przez generała Jaruzelskiego stanem wojennym, z tragiczną pacyfikacją strajku w kopali Wujek, oraz śmiercią dziewięciu górników. Przełomowy charakter jedynki ujawnił się w Polsce w roku 1990. To był czas faktycznej transformacji ustrojowej po wygranych przez opozycję pierwszych, częściowo wolnych, wyborów do parlamentu. Reformy Balcerowicza, zniesienie cenzury, religia w szkołach, likwidacja PRL-owskich świąt, wygrana w wyborach prezydenckich Lecha Wałęsy – Polska zmieniała się w gwałtowny, szybki, rewolucyjny sposób. 

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany


Dodaj komentarz

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

EVERLASTING

EVERLASTING, to historia młodej dziewczyny, która wkracza w dorosły świat i bardzo chce realizować swoje marzenia. Na jej drodze pojawia się mężczyzna, z którym odkrywa wspólną pasję do odkrywania siebie poprzez tantrę. Niestety, jej nieposkromiony charakter prowadzi ją do kłopotów, które kończą się dla niej tragicznie. Pomimo ogromnej wrażliwości, nie zawsze jest w stanie zapanować nad swoją zmysłowością i magnetyzmem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na maj 2017

Czy świat nieuchronnie zmierza w stronę konfrontacji? Czy czeka nas odwrót od demokracji? Czy wrócą granice? Czy wygra autokratyczny nacjonalizm? Zapraszam do lektury prognozy na maj 2017
więcej »