Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na rok 2017 cz. 1

Autor Piotr Gibaszewski, 30.12.2016

 

 

 

Rok 2017 i numerologia
Rok 2017 redukuje się do liczby jeden. Jedynka w numerologii jest związana z żywiołem ognia, ze Słońcem. W astrologii liczba ta jest związana ze znakiem Barana, oraz planetą Mars. Dynamiczna, aktywna, agresywna, wybuchowa natura jedynki sprawia, że lata sygnowane tą liczbą obfitują w spektakularne, widowiskowe, wstrząsowe, dramaturgiczne, przełomowe wydarzenia. Lata jedynkowe mogą być niezwykle pomyślne, gdyż uruchamiają procesy zmian, wzbudzają wolnościowe zrywy. Jednak ciemną stroną jedynki jest brutalna siła, przemoc, wojna, upadki i katastrofy.

Wybuchowa natura jedynki objawiła się w roku 1972. Stanami Zjednoczonymi wstrząsnął gigantyczny skandal z aferą podsłuchową w siedzibie Partii Demokratycznej. Za aferą Watergate stał sam prezydent Nixon. I choć w dziejach USA zdarzały się próby przeprowadzeni impeachmentu, to jednak tylko raz w historii Stanów Zjednoczonych doszło do faktycznego odsunięcia od władzy urzędującego prezydenta, mimo, że to sam Nixon podał się do dymisji. W tym samym 1972 roku krwawy atak palestyńskich terrorystów z organizacji Czarny Wrzesień na olimpiadzie w Monachium rozpoczął erę medialnego, telewizyjnego, epatującego szokiem terroryzmu. Nie mniej widowiskowy był jedynkowy rok 1981. W tym to właśnie roku miał miejsce zamach na papieża Jana Pawła II wykonany przez tureckiego terrorystę Ali Agcę. W USA obejmuje władzę czterdziesty prezydent – republikanin Ronald Reagan – pogromca radzieckiego komunizmu. 

W Polsce rok ten na wieki będzie się kojarzyć z wprowadzonym 13 grudnia przez generała Jaruzelskiego stanem wojennym, z tragiczną pacyfikacją strajku w kopali Wujek, oraz śmiercią dziewięciu górników. Przełomowy charakter jedynki ujawnił się w Polsce w roku 1990. To był czas faktycznej transformacji ustrojowej po wygranych przez opozycję pierwszych, częściowo wolnych, wyborów do parlamentu. Reformy Balcerowicza, zniesienie cenzury, religia w szkołach, likwidacja PRL-owskich świąt, wygrana w wyborach prezydenckich Lecha Wałęsy – Polska zmieniała się w gwałtowny, szybki, rewolucyjny sposób. 

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany


Dodaj komentarz

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie (część 3)

Ludzkości zajęło wiele wieków dotarcie do takich odkryć, jak elektryczność. Jeszcze nie tak dawno wierzono, że Ziemia jest płaska. Rozwój wiedzy, z którego efektów możemy cieszyć się dzisiaj polegał na tym, że poznawano nowe, którego nie znano wcześniej. Tylko otwartość ludzkich umysłów, gotowość badaczy do porzucania przesądów, często znajdujących się pod presją tradycji religijnych i innych fundamentalizmów, a nawet narażających życie dała możliwość temu, co ma miejsce teraz. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2017

Znajdujemy się na przełomie dwóch astrologicznych er - Ryb i Wodnika. Jakie to niesie konsekwencje? Jak się to przejawia w świecie? O tym i o marcowej prognozie pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na marzec 2017.
więcej »