Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Poznaj czakrę gardła

Autor Paweł Karwat, 15.10.2016

 

 


                                                     Poznaj czakrę gardła


Czakra gardła (visuddha) ulokowana jest w okolicach krtani i kontroluje tarczycę. Odpowiada za tzw. wyższą kreatywność. Jej podstawową barwą jest błękit.

Tarczyca produkuje trzy hormony:
- Trójjodotyronina (T3) - wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, procesy metabolizmu, pobudzanie wzrostu;
- Tyroksyna (T4) - pobudza proces utleniania w tkankach, pobudza rozpad tłuszczów, wzmaga wchłanianie glukozy, niedobór zmniejsza aktywność psychomotoryczną;
- Kalcytonina - wpływa na metabolizm kości.


Czakrę tę mają mocno rozwiniętą mówcy i śpiewacy oraz inne osoby pracujące głosem.
Właściwe działanie tej czakry zachowuje nas w stanie spokoju i równowagi psychicznej. Wylewność uczuć przejawiająca się w słowotoku, jak też zamknięcie się w sobie i brak wyrażania się wskazują na dysfunkcje tej czakry.
Czakra blokuje się, kiedy mówimy źle o sobie i innych, np. krytykujemy, oceniamy i osądzamy, wypowiadamy słowa nienawiści i pełne przemocy.
Innym źródłem zaburzeń tej czakry jest mówienie nieprawdy (kłamanie). Metafizycznie czakra gardła wiąże się z prawdą, poznaniem, zrozumieniem.
Na czakrę tę dobrze wpływa śpiewanie, mantrowanie, Mudra Muszli (Shankh Mudra), ubieranie się na niebiesko czy otaczanie się tą barwą.
Należy również dbać o właściwe działanie tarczycy (odpowiednia ilość jodu, który znajdziemy np. w rybach, używanie ziół jak żeńszeń syberyjski).
Bywa, że mamy zaburzenia mowy (jąkanie się, zapowietrzanie) i wtedy terapii należy poddać czakrę gardła.
Lęk przed wyrażaniem się potrafi stać się nawykowy wskutek niskiej samooceny, śladów z przeszłości (kiedy byliśmy świadkami traumy, napaści i przemocy). Wszystko to odzwierciedla się w działaniu visuddhy.
Powtarzanie afirmacji bardzo pozytywnie wpływa na czakrę gardła. Rezygnacja z wulgaryzmów i częste komplementowanie także pomaga ją odciążyć.

 


==
Uzdrawianie Psychotroniczne - profesjonalne tygodniowe sesje energoterapii na odległość Uzdrowienie dla ciała, energii i umysłu. Pomoc psychotroniczna w problemach życiowych, fizycznych i psychicznych, www.UzdrawianiePsychotroniczne.pl

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Dlaczego warto się relaksować

Żyjemy w świecie pełnym stresów. Mamy różne wyzwania, które kosztują nas mnóstwo napięcia. Ogarnięcie wszystkich sfer naszego życia wymaga od nas nie lada pracy. Zużywamy zdrowie i energię zapominając o możliwości regeneracji naszego ciała i psychiki. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2018

O tym, jak wybuchają wojny, czyli konflikt na Morzu Czarnym, o ostrym półkrzyżu, nadciągającym kryzysie ekonomicznym - pierwsze podsumowania mijającego roku. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień 2018.
więcej »