Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Co powoduje samouzdrawianie?

Autor Krystyna Kwiecinski, 24.09.2016

 

 

 

 

                                      Co powoduje samouzdrawianie?

 Zostało napisanych wiele książek mówiących o możliwościach samo uzdrowienia. Wiedza ta jest oparta przede wszystkim na możliwościach intuicyjnego rozpoznawania chorób. Wiele badań medycznych udowadnia, że negatywne emocje takie jak gniew, chęć zemsty, strach, smutek, żal, frustracja, stres, niezadowolenie, poczucie winy powodują różne objawy chorobowe. Są one skutkiem napinania się mięśni i zwężania naczyń krwionośnych pod wpływem odczuwania negatywnych emocji.

Przeprowadzono również badania pozytywnych emocji i badania kardiologiczne wykazały bardzo pozytywny wpływ radości i odczuwanej miłości na układ serca. Miłość i śmiech powoduje odczuwanie emocji spokoju na wszystkich poziomach, a to pozwala na powrót do zdrowia.

Podstawową przyczyną chorób są wszelkiego rodzaju lęki, które przetrzymywane są z różnych powodów, przez wielu ludzi. Lęki wywołują powstawanie w organizmie szkodliwego hormonu stresu (kortyzolu). To z kolei prowadzi do różnego rodzaju chorób, między innymi serca, cukrzycy, nadwagi, depresji, jak i zakłóceń funkcjonowania mózgu. Każda choroba jest wynikiem stresu, strachu, niewłaściwej diety, uwarunkowań genetycznych, urazów fizycznych i psychicznych, oraz środowiska w którym żyjemy. Każda choroba jest informacją od naszej duszy i przekazuje informacje o konflikcie, który trzeba naprawić, jest jakby lustrem stanu psychicznego człowieka. 

Jeżeli chcemy odzyskać zdrowie musimy usłyszeć, odczytać i zrozumieć informacje przekazywane nam przy pomocy choroby poprzez ciało fizyczne i własną intuicję. Połączenie tych informacji z logiką i faktami umożliwia zrozumienie sensu i stanu naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jest to najprostsza, najbardziej skuteczna technika samo leczenia i szybkiego powrotu do zdrowia. Przy zmianach ciała fizycznego nie wystarczy tylko leczenie stanu psychicznego, należy być otwartym również na metody leczenia ciała fizycznego. Do nich nalezą między innymi picie ziół, zażywanie witamin, suplementów diety itd.

Dzięki różnym technikom uzdrawiania duchowego, takim jak ho´oponopono, uzdrawiania SRT, Medician of Live i inne, można uwolnić się od negatywnych wspomnień, poglądów, przekonań, przeświadczeń, wywołujących szkodliwe i zastąpić je pozytywnymi, takimi jak radość, miłość i spokój. Pozytywne emocje wytwarzają hormony szczęścia (endorfiny), które powodują szybkie samo leczenie.

Grecki filozof EPIKTET powiedział: „Ludziom przeszkadzają nie rzeczy, lecz to w jaki sposób je postrzegają”.
Często w naszym życiu pojawiają się różne trudności zawodowe, finansowe, zdrowotne, emocjonalne lub rodzinne i stanowią dla nas ograniczenia naszych życiowych możliwości. Ze względu na to, że te sytuacje nie akceptujemy w takim stanie jakim są, że powodują one w nas poczucie winy, gniewu, bezsilności, różnego rodzaju lęki, stanowią one bezpośrednią przyczynę powodującą w nas, negatywną ocenę zdarzeń, a tym samym blokują pozytywne sposoby rozwiązania tych trudności.

Dopiero wyciszenie się, uspokojenie się, transformacja poczucia winy, przekierowanie swojej uwagi na strony pozytywne, pozwala na znalezienie pozytywnego wyjścia z trudnej sytuacji. Spokój, zrównoważenie, wyciszenie, wykluczenie negatywnych emocji, to najlepszy stan umysłu do rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. W takim stanie mamy możliwość bez emocyjnego spojrzenia na dany problem z wielu stron i wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie. Jeżeli nasza uwaga jest ograniczona, to automatycznie nasza świadomość na poziomie danego problemu i sposób jego rozwiązania są ograniczone.

Hinduski tekst BHAGAWADGITA mówi: „Człowiek jest  sumą swych przekonań. Jest tym w co wierzy”.
BUDDA powiedział: „Umysł jest wszystkim. „Stajemy się tym o czym myślimy.”
Grecki filozof PLATON pozostawił takie słowa: „Stajemy się tym, o czym rozmyślamy”.
Ciekawe słowa umieścił angielski poeta John Milton „Umysł jest swoim własnym panem i sam potrafi niebo uczynić piekłem, a z piekła zrobić niebo”.

Z powyższych wypowiedzi wynika, że kurczowe trzymanie się tylko jednego punktu widzenia, utrudnia rozwiązywanie każdego problemu. Dostajemy dokładnie to, na czym się skupiamy. Jeżeli osądzamy  konkretnych ludzi, że są niemili, to przyjmujemy wobec nich automatycznie postawę defensywną i nic dziwnego, że reakcje z nimi nie są najlepsze. Jeżeli chcemy załatwić jakąś sprawę w urzędzie i z góry zakładamy że jej nie załatwimy, to stanie się tak, jak się tego spodziewaliśmy. Jeżeli zakładamy, że nasz przełożony jest usposobiony do nas negatywnie, to zaistniałe sytuacje tylko potwierdzą nasze przewidywanie. Jeżeli w naszym życiu widzimy tylko same trudności i wymyślamy coraz to nowsze, to układamy przez nas negatywny scenariusz naszego życia, będzie się realizował, zgodnie z naszym założeniem, jak nakręcany film.

Albert Einstein stwierdził kiedyś „Żaden problem nie da się rozwiązać na tym samym poziomie świadomości, który go stworzył.”
Gdy jesteśmy bierni wobec faktów i zdarzeń, nie jest to stan sprzyjający radzeniu sobie z trudnościami. Natomiast stan intensywnego pobudzenia pod wpływem silnych emocji, wywołuje najczęściej trzy stany, pochopną uwagę, sztywną uwagę i rozedrganą uwagę. W tych stanach emocjonalnych, nasza świadomość ogranicza się tylko do postrzegania niebezpieczeństwa i przestaje zauważać cokolwiek innego. Jest to stan przeszkadzający w rozwiązywania wszelkich problemów. Innym skutkiem utknięcia naszych negatywnych myśli w jednym punkcie widzenia problemu, jest napięcie mięśniowe oraz różne dolegliwości bólowe spowodowane negatywnymi emocjami związanymi z tym problemem. Jeżeli nie zrozumiemy przyczyn tych dolegliwości, może dojść do zaburzeń naturalnej równowagi zdrowotnej naszego organizmu.
Innym sposobem na "ucieczkę" przed rozwiązaniem trudności życiowych jest zajmowanie się innymi czynnościami, takimi jak ciągłe sprzątanie, pranie, objadanie się, picie alkoholu, zażywanie narkotyków itp. Jest to forma psychicznego sabotażu poprawienia swojego życia. Jeszcze innym objawem na ujawnianie swojego niezadowolenie z sytuacji życiowej i braku pomysłu na jej zmianę, jest narzekanie na wszystko i wszystkich, jak i obwinianie wszystkich i wszystkiego za zło jakie się ma w życiu.

Oczywiście takimi sposobami nie da się rozwiązać żadnego problemu i nie da się powrócić do zdrowia. Jeżeli chcemy być zdrowi, zmienić nasze życie na lepsze, doświadczyć dobrobytu i zadowolenia z sukcesu, powinniśmy wejść w stan „spokojnej uwagi", zrównoważenia emocjonalnego, pełnego relaksu i dopiero w takim stanie emocjonalnej neutralności, możemy rozeznać dany problem, ocenić go i podjąć decyzje w sprawie zmiany sytuacji. Spokojne myślenie i rozwaga umożliwia wszelkie pozytywne zmiany , których chcemy dokonać.

Kontemplacja i spokój jest rozwiązaniem wszelkich problemów i umożliwia uzdrowienie dolegliwości zdrowotnych i kłopotów finansowych, problemów psychicznych i zawodowych. W każdej sytuacji najważniejszy jest spokój.

© 2016 Krystyna Kwiecinski
Trener Ho´oponopono
certyfikowany nauczyciel SRT

www.hooponoponokursy.pl
www.magiauzdrawiania.pl

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Naturalne olejki czyli aromaterapia w praktyce

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. Naturalne olejki, czyli aromaterapia w praktyce, które odbędą się 14 stycznia o godz. 18 w Krakowie (ul. Dajwór 20, Kazimierz). W programie: sporo wiedzy na temat olejków eterycznych, tworzenie własnej oryginalnej kompozycji zapachowej oraz mnóstwo zabawy z zapachem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »