Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na wrzesień 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 04.09.2016

 

 

  

Lider i jego mit

 

By być naprawdę dobrym, silnym i wielkim przywódcą, trzeba umieć stawiać cele, określać drogę, kierunki, mobilizować, wspierać, integrować. Wszyscy wielcy przywódcy „mieli sen”, wizję, marzenie. Dotyczy to zarówno indywidualnych losów, jak i zbiorowych, całych społeczności i narodów. Polska w ostatnim trzydziestoleciu miała szczęście do wielkich celów, którym mogła się poświęcić. Miała też niezłych liderów i bohaterów. Trzydzieści lat temu Polacy marzyli o wyrwaniu się z zamordystycznej, socjalistycznej, autokratycznej, smętnej PRL-owskiej rzeczywistości. Jednak niewielu ludzi tak naprawdę wierzyło w to, że jest to możliwe, że można obalić komunę, uwolnić się ze szponów ZSRR. Wydawało się to nierealne, abstrakcyjne. Zaledwie kilka lat później było to już faktem. Niektórzy w to jednak wierzyli, przywódcy solidarnościowej opozycji, jak Lech Wałęsa. Ok, odzyskaliśmy niepodległość, ale co dalej? Wizja uczestnictwa w zachodnich strukturach okazała się kolejnym wielkim celem, za którym warto było pójść. Ale tak jak w połowie lat osiemdziesiątych perspektywa niepodległości, niezależności od twardej ręki radzieckich towarzyszy wydawała się nierealna, tak samo na początku lat dziewięćdziesiątych niewiele osób wierzyło w to, że Polska może wkrótce zostać członkiem NATO i Unii Europejskiej (wtedy jeszcze EWG). I tak jak niewielkie było zaangażowanie Polaków w latach osiemdziesiątych w obalenie komuny, gdyż obawy dotyczące zmiany sytuacji były ogromne, tak samo wizja wejścia do zachodnich struktur dla wielu Polaków była czymś zagrażającym, niepewnym, nawet strasznym. Wejścia do Unii Europejskiej najbardziej obawiała się zwłaszcza starsza, religijna, konserwatywna, wiejska część Polaków. Jednak kilka lat wystarczyło, byśmy stali się członkami tych organizacji - z ogromnymi dla nas korzyściami. Wielkie geostrategiczne cele zostały zrealizowane. Owszem. Kolejnym celem mogłoby być wejście Polski do strefy euro, ale po dramatycznym światowym kryzysie, faktycznym bankructwie Grecji, potężnych problemach, w których znalazły się kraje strefy euro, a także dużych korzyściach, jakie w trudnych czasach przynosi płynny kurs waluty, cel ten na razie dla Polski nie jest ani atrakcyjny, ani pilny, poza tym nie ma dla niego politycznego przyzwolenia. 

 

Opinie

(5)

Dodaj komentarz

Do~znicz 27.09.2016 00:33
~wiki
Jak Pan nie rozumie o czym Pan Gibaszewski to po co Pan tutaj zagląda? Pana rozum tego nie ogarnia więc trzeba trochę najpierw książek poczytać i zapoznać się z tą wiedzą, wtedy może Pan dyskutować. Na głupotę i ciasny umysł, nie ma niestety lekarstwa. Pozdrawiam.
Pożyjemy zobaczymy... 07.09.2016 16:03
~Vikol
W sprawie oceny sytuacji politycznej w Polsce,poczekałbym
do roku 2017 a nawet i 2018. Według astrologów, wpływy planet na Prezesa wszystkich prezesów i jego komiltonów nie będą już takie różowe jak teraz...o nie...pożyjemy zobaczymy.
Zero samodzielnego myślenia 06.09.2016 21:10
~Znicz
Wiesława jaka jest każdy widzi i astrolog dyżurny też. Opcja polityczna widoczna gołym okiem, pochopnie wyciągane wnioski + myślenie życzeniowe. To coś - ta Wiesława - nadaje się do podskakiwania z KOD-"owcami",taka co to wszystko wie nic nie umie, nawet wie co zrobi szatan Kaczyński i kiedy. Wie nawet kto głupi... Biedaczka... a wszystko w imię obrony astrologii w wykonaniu z bożej laski eksperta ...i ani słowa o astrologii... innym oczywiście nie wolno mieć swojego zdania.
pis jak najbardziej chce zawłaszczyć samorząd 05.09.2016 16:52
~Wiesława
Patrz kobieto - do Niny - głębiej. Dałaś się ogłupić tej pianie, wrzawie, która jest widoczna na wierzchu, a kaczyński drąży, na razie w ukryciu w celu zawłaszczenia wszystkiego, samorządów również.Głupia kobieto, astrolog nie jest od chęci, czy niechęci do kogokolwiek, nawet do takiego szatana, jak ten polskęzbaw, tylko od wyciągania wniosków na podstawie układu planet.Więc nie atakuj astrologa, tylko patrz i myśl głębiej, to nie boli.

normalka 05.09.2016 13:29
~Nina
Szanowny Panie Piotrze,
już zdążyłam się przyzwyczaić do Pana niechęci ( delikatnie mówiąc)do Jarosława Kaczyńskiego. Pana propaganda już nie dziwi. Jednak dziwi bardzo, że odpowiedzialność za zamieszanie w Warszawie przypisuje Pan PiSowi. Jest takie Stowarzyszenie "Miasto jest nasze" http://miastojestnasze.org/historia/, które od 2013 r. usiłuje pokazać patologię , która wdarła się do samorządu. To nie PiS chce zawłaszczyć Samorząd, ale ludzie mają dość kłamstw,kradzieży i tej całej patologii. To, że Hanna Gronkiewicz wyjdzie obronną ręką z całej tej sytuacji to jest bardzo zła wiadomość.

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Wodne doznania

Jeśli pragniemy zaznać trochę wodnych klimatów, Bali oferuje nam przepiękne miejsce o nazwie Lovina... »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na maj 2017

Czy świat nieuchronnie zmierza w stronę konfrontacji? Czy czeka nas odwrót od demokracji? Czy wrócą granice? Czy wygra autokratyczny nacjonalizm? Zapraszam do lektury prognozy na maj 2017
więcej »