Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na wrzesień 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 04.09.2016

 

 

  

Lider i jego mit

 

By być naprawdę dobrym, silnym i wielkim przywódcą, trzeba umieć stawiać cele, określać drogę, kierunki, mobilizować, wspierać, integrować. Wszyscy wielcy przywódcy „mieli sen”, wizję, marzenie. Dotyczy to zarówno indywidualnych losów, jak i zbiorowych, całych społeczności i narodów. Polska w ostatnim trzydziestoleciu miała szczęście do wielkich celów, którym mogła się poświęcić. Miała też niezłych liderów i bohaterów. Trzydzieści lat temu Polacy marzyli o wyrwaniu się z zamordystycznej, socjalistycznej, autokratycznej, smętnej PRL-owskiej rzeczywistości. Jednak niewielu ludzi tak naprawdę wierzyło w to, że jest to możliwe, że można obalić komunę, uwolnić się ze szponów ZSRR. Wydawało się to nierealne, abstrakcyjne. Zaledwie kilka lat później było to już faktem. Niektórzy w to jednak wierzyli, przywódcy solidarnościowej opozycji, jak Lech Wałęsa. Ok, odzyskaliśmy niepodległość, ale co dalej? Wizja uczestnictwa w zachodnich strukturach okazała się kolejnym wielkim celem, za którym warto było pójść. Ale tak jak w połowie lat osiemdziesiątych perspektywa niepodległości, niezależności od twardej ręki radzieckich towarzyszy wydawała się nierealna, tak samo na początku lat dziewięćdziesiątych niewiele osób wierzyło w to, że Polska może wkrótce zostać członkiem NATO i Unii Europejskiej (wtedy jeszcze EWG). I tak jak niewielkie było zaangażowanie Polaków w latach osiemdziesiątych w obalenie komuny, gdyż obawy dotyczące zmiany sytuacji były ogromne, tak samo wizja wejścia do zachodnich struktur dla wielu Polaków była czymś zagrażającym, niepewnym, nawet strasznym. Wejścia do Unii Europejskiej najbardziej obawiała się zwłaszcza starsza, religijna, konserwatywna, wiejska część Polaków. Jednak kilka lat wystarczyło, byśmy stali się członkami tych organizacji - z ogromnymi dla nas korzyściami. Wielkie geostrategiczne cele zostały zrealizowane. Owszem. Kolejnym celem mogłoby być wejście Polski do strefy euro, ale po dramatycznym światowym kryzysie, faktycznym bankructwie Grecji, potężnych problemach, w których znalazły się kraje strefy euro, a także dużych korzyściach, jakie w trudnych czasach przynosi płynny kurs waluty, cel ten na razie dla Polski nie jest ani atrakcyjny, ani pilny, poza tym nie ma dla niego politycznego przyzwolenia. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Samouzdrawianie oddechem pranicznym

Instrukcja samouzdrawiania: usiądź lub połóż się wygodnie. Znajdź taką pozycję, w której czujesz się dobrze. Skieruj się do swojego wnętrza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2018

"Generałowie lubią wiosnę", czyli o ostrym półkrzyżu na drugiej marcowej pełni, oraz inne ciekawe astrologiczne wydarzenia na niebie. Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na marzec 2018.
więcej »