Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Spotkanie z Paramahamsą Vishwanandą w Polsce

Autor http://darshan.bhaktimarga.pl/, 20.08.2016
                                     Pielgrzymka z umysłu do serca
                        Spotkanie z Paramahamsą Vishwanandą w PolsceW dzisiejszych czasach rzadko kiedy mamy okazję przystanąć na chwilę, wsłuchać się w głos własnego serca i odczuć autentyczne połączenie ze swoją duszą. Zdarzają się jednak takie rzadkie chwile, prawdziwe perły w morzu czasu, które zmuszają nas do tego, by na chwilę się zatrzymać; które otwierają nasze serce w sposób naturalny na coś większego niż my sami. Jedną z takich pereł jest doświadczenie darszanu Paramahamsy Vishwanandy.

Pamiętam dobrze, gdy któregoś roku w Polsce, gdy Paramahamsa Sri Swami Vishwananda ponownie odwiedzał Polskę i udzielał darszanu w Warszawie, dwaj ochroniarze, którzy byli najzwyczajniej w świecie na służbie podczas wydarzenia (lecz niekoniecznie zainteresowani samym wydarzeniem), dyskutowali ze sobą. Darszan może wyglądać nietypowo dla osoby z zewnątrz. Setki osób ustawione w kolejce do tej jednej szczególnej osoby, postaci mistrza, który spogląda im głęboko w oczy i udziela indywidualnego błogosławieństwa każdej jednej osobie przez wiele godzin bez ani chwili przerwy, z niezmiennym uśmiechem na twarzy. Paramahamsa Vishwananda podróżuje od wielu lat po całym świecie pomagając w ten sposób ludziom otworzyć serce i świadomość, a tym samym podnosząc wibracje całej planety. Dla dwóch ochroniarzy było to jednak dość nietypowe zjawisko. W miarę upływających godzin widać jednak było w nich kolosalną zmianę i rosnący podziw dla Swamidźiego. Udało mi się usłyszeć, jak jeden z nich powiedział do drugiego:

- W jaki sposób ten człowiek może siedzieć przez tyle godzin, przyjmować ludzi bez ani chwili przerwy i nadal się tak promiennie uśmiechać?

Osobiście znam już Swamidźiego od wielu lat. Jednak za każdym razem, gdy jestem na darszanie, jestem tak samo zadziwiona jak ten ochroniarz, który miał szczęście znaleźć się wtedy na darszanie Paramahamsy Vishwanandy.

Paramahamsa Sri Swami Vishwananda jest w pełni urzeczywistnionym mistrzem, który od maleńkości żył w przebudzonej świadomości, miłości do Boga i ogromnej pokorze. Już w bardzo młodym wieku emanował tak niezwykłą aurą, że ludzie z całej okolicy przychodzili, by pobyć w jego obecności – on zaś zawsze przyjmował każdego z największą pokorą, współczuciem i oddaniem, obdarzając każdego wsparciem, prowadzeniem i błogosławieństwem.

Do dziś Swamidźi przyjmuje każdą osobę podczas darszanu i udziela każdemu indywidualnego błogosławieństwa. Darszan nigdy nie kończy się, dopóki ostatnia osoba nie otrzyma błogosławieństwa, choćby nawet miał trwać 16 godzin bez ani chwili przerwy – jak miało to miejsce w tym roku w Fatimie. Oddanie Swamidźiego podczas tego pamiętnego darszanu wprawiło w takie wzruszenie obsługę hotelu, w którym darszan miał miejsce, że wszyscy kelnerzy, lokaje, a nawet właściciele hotelu przyszli, aby przyjąć błogosławieństwo od Swamidźiego. To właśnie ta bezgraniczna miłość i oddanie Swamidźiego są cechami, która stały się inspiracją dla tysięcy ludzi na całym świecie.

Dziś Paramahama Vishwananda nieustannie podróżuje po całym świecie, inspirując, udzielając darszanów i bezinteresownie wspomagając każdą osobę na jej duchowej drodze. Jego oddanie wartościom, których uczy, zostało również zauważone przez świat: Gurudźi został w tym roku wyróżniony nagrodą Bharat Gaurav przez brytyjski parlament, zaś rok temu otrzymał Słup Pokoju w zamian za ogromne wysiłki, które czyni ku temu, by inspirować ludzi do wewnętrznej zmiany.

„Pokój zaczyna się we wnętrzu każdego z nas”, uczy Swamidźi. „Prawdziwa pielgrzymka to 40 centymetrów z umysłu do serca”. Paramahamsa Vishwananda zachęca każdego z nas do wyruszenia w tę wewnętrzną pielgrzymkę i otworzenia serca na Boga i drugiego człowieka – czego tak bardzo w dzisiejszym świecie brakuje, a za czym każdy z nas wewnętrznie tęskni.

Każda pielgrzymka zaczyna się jednak od tego pierwszego kroku. Jeśli czujesz, że pragniesz wykonać ten pierwszy krok w kierunku otworzenia własnego serca i doświadczenia własnej duszy, a nie wiesz, gdzie zacząć, idealna okazja do tego, by doświadczyć, jak to jest, nadarzy się już niedługo. Paramahamsa Vishwananda będzie we wrześniu z wizytą w Polsce i udzieli dwóch darszanów: 26 września w Warszawie oraz 28 września w Gdańsku. Swamidźi równie serdecznie przyjmuje na darszanie osoby z różnych ścieżek duchowych, z różną historią życiową i wyznających różne religie. Błogosławieństwo, jakim obdarza każdego z osobna, jest czymś bardzo rzadkim w dzisiejszych czasach. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się przyjść z czystej ciekawości, czy dlatego, że autentycznie pragniesz wykonać ten pierwszy krok w kierunku zmiany osobistej, bez wątpienia odczujesz w swoim życiu efekt błogosławieństwa otrzymanego na darszanie.

Jest to doświadczenie, którego możesz doświadczyć tylko osobiście. My możemy jedynie zaprosić Cię z całego serca na spotkanie z Paramahamsą Vishwanandą, urzeczywistnionym mistrzem. Decyzja należy jednak do Ciebie.

Więcej informacji na temat darszanów w Warszawie oraz Gdańsku, a także link do formularza rejestracyjnego znajdziesz na stronie www.darshan.bhaktimarga.pl

Zapraszamy serdecznie
Bhakti Marga Polska

 

Zapraszamy!

 

 

Opinie

(10)

Dodaj komentarz

Milość bezwarunkowa 21.08.2016 19:06
~Margo
Już na pierwszym darszanie Paramahamsy Vishwanandy poczułam jak moje serce otwiera się na miłość, bezwarunkową miłość Tego, który dzisiaj jest moim Mistrzem Duchowym. Gurudźi wskazuje drogę do prawdy, uczy nas prawdziwej miłości , dającej prawdziwe szczęście i poczucie powrotu do domu, do żródła. Darszanu trzeba samemu doświadczyć, bo żadne słowa nie są w stanie tego cudownego przeżyćia opisać.
Przyjdź i zobacz sam... 21.08.2016 14:36
~Namrata
Dzięki Paramahamsie Swamiemu Vishwanandzie - mojemu niesamowitemu Nauczycielowi Duchowemu zrozumiałam, że moje wcześniejsze próby kochania Boga, siebie i innych byłyby bardzo żałosne. W niesamowity sposób zalał mnie miłością, miażdży moje ego i pomaga w życiu codziennym. Nie tylko bliscy i znajomi dostrzegają u mnie zmiany, sama doskonale zauważam jak zgoła odmiennie reaguję szczególnie w tych trudnych lekcjach jakie przychodzą. Dziękuję Bogu za ten dzień kiedy po raz pierwszy miałam możliwość uczestniczenia w Darshanie.
Miłość, Cierpliwość i Jedność tego naucza Swami Vishwananda.
Przyjdź i zobacz sam...

W załączeniu wywiad ze Swamim sprzed kilku lat odnośnie tego co to jest Darszan i jak wygląda:

https://youtu.be/49NyhALES3U
Żyję tylko dzięki NIEMU 21.08.2016 14:29
~Kamani
Niezmiernie trudne jest dla mnie wyrażenie w kilku słowach -jak bardzo odmieniło się moje życie pod Boską opieką mojego Umiłowanego Mistrza - Premavatara Paramahamsy Sri Swamiego Vishwanandy. Podążam za Nim już jedenasty rok i mogłaby powstać książka, o tym jak z depresyjnej, schorowanej,przegranej i samotnej po rozpadzie związku z mężem alkoholikiem, przeobrażam się w pogodną, pozbawioną lęków starszą panią po 70-ce.Mam wiele cudownych doświadczeń z Gurudżim,nierzadko doznaję wręcz cudów. A to wszystko dzięki nieustannej opiece wyjątkowej Boskiej Istoty. Nie wyobrażam sobie życia bez mojego Gurudżiego. Przede wszystkim, gdyby nie ON, nie byłoby mnie już na tym świecie. Półtora roku temu czułam, że moja dusza chce mnie opuścić, gasłam z każdym dniem.Pomimo nacisków dzieci nie poszłam do szpitala, za to napisałam maila do Mistrza i zapytałam, czy mogę coś z tym zrobić. Odpowiedzią Gurudżiego było zabranie ze mnie całej... zobacz więcej
Przeżycie nie do opisania 21.08.2016 13:48
~Achala
Darszan Paramahansy Vishwanandy jest przeżyciem naprawdę nie do opisania. Gdy byłam na swoim pierwszym darszanie ze Swamidźim, 9 lat temu, byłam głęboko dotknięta ogromnym błogosławieństwem jakie otrzymałam. Dziś jednak, po latach, na darszanach Paramahansy Vishwanandy porusza mnie coś innego: setki osób, a każda z nich przeżywająca darszan na swój indywidualny sposób, lecz każda głęboko dotknięta przeżyciem. Swamidźi jest jedynym mistrzem, jakiego znam, który podchodzi do każdej osoby w sposób tak indywidualny, tak pełen współczucia i pokory, i porusza serca aż tylu ludzi. Jest to przeżycie nie do opisania.
Just Love 21.08.2016 00:33
~Prakashananda
10 lat temu poznalem Swamiego Vishwanandę. Poznałem go ponieważ przez całe życie szukałem miłości. Prawdziwej miłości i prawdy. I On mnie poprowadził, wskazał drogę i objawił to czego szukałem. Nie da się tego wyrazić słowami. Zapraszam wszystkich szczerych poszukiwaczy na Darszan :)

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Uwielbiam się śmiać! Wywiad z Alą Wiktorią Kummer Gają

Poniżej publikujemy wywiad z Alą Wiktorią Kummer Gają - bioterapeutko-terapeutką w zakresie różnych metod rozwoju osobistego i duchowego, Certyfikowaną trenerką Jogi Śmiechu metodą dr. Kataria School of Laughter Yoga; wizjonerką, malarką auryczną serc. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza astrologiczna na kwiecień 2017

Horoskop II kadencji Tuska w Radzie UE, o horoskopie Brexitu, o przyczynach spadków notowań PiS i Kaczyńskiego, oraz o ostrej konfrontacji wokół siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej na półkrzyżu, oraz pełni. Zapraszamy do lektury prognozy na kwiecień.
więcej »