Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na lipiec 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 03.07.2016

  

 
 


 Kraj

Niewątpliwie dwa główne tematy będą gorącymi kwestiami w lipcu. Pierwszym jest szczyt NATO w Warszawie, oraz wizyta papieża Franciszka w ramach Światowych Dni Młodzieży. Sam szczyt niczego nadzwyczajnego nie przyniesie. Polsce ciężko będzie zrealizować główny cel – stworzenie stacjonarnych garnizonów NATO na terenie Polski, ale natowskie siły rezydując w kraju zmienią geopolityczne zawieszenie Polski między Zachodem, a putinowską Rosją. Na szczycie NATO mogą się również pojawić polityczne wątki, zwłaszcza ze strony amerykańskiej administracji, która kolejny raz wyrazi niezadowolenie z powodu kryzysu demokracji w Polsce.

Dużo ważniejszym wydarzeniem będzie jednak wizyta papieża Franciszka. Jego modernistyczny, otwarty, odwołujący się do chrześcijańskich korzeni styl pontyfikatu kłuje w oczy narodowych, nacjonalistycznych katolików, którzy przejęli rząd dusz i mocno uczestniczą we wspieraniu aktualnych rządów „dobrej zmiany”. Papież ma teraz progresywne Słońce na Saturnie, stąd jest pod wpływem wyjątkowo twardej i ciężkiej presji, nienawiści fundamentalistycznych katolików, oraz różnych wpływowych lobby, którym Franciszek jest nie w smak. Są też poważne obawy związane z jego zdrowiem, gdyż ten trudny aspekt ma znaczący wpływ na jego kondycję. Franciszek powie coś bardzo ważnego w trakcie swojej wizyty w Polsce. Jego odwoływanie się do chrześcijańskiego miłosierdzia, niemal dosłowne Chrystusowe gesty – zwłaszcza związane z problemem uchodźców – idą w całkowicie przeciwnym kierunku, niż nacjonalistyczne, pełne nienawiści hejty narodowców. Od polityków wymaga się trzeźwości i rozsądku w działaniach, więc nie powinni oni szeroko otwierać granic dla wszystkich, którzy chcą zamieszkać w Europie. Jednak rola duchowych liderów jest inna. Ich misją jest niesienie pokoju, miłości, przebaczenia, miłosierdzia. Papież Franciszek uczynił z tego niemal swoją misję. Nasi katonarodowi pseudochrześcijanie są głęboko jeszcze w XIX, przedsoborowym, wieku. Do Polskiego Kościoła nadal nie dotarł duch Vaticanum Secundum. To nadal okopy Świętej Trójcy. Zdecydowane poparcie Kościoła dla aktualnej władzy, flirt z nacjonalistycznymi ideami – to wszystko może drażnić papieża, który da temu wyraz w czasie ŚDM.

Polityczne konsekwencje brytyjskiego referendum nie przełożą się jeszcze wprost na sytuację w kraju. Polska konsekwentnie oddala się od Europy, od zachodnich liberalnych standardów demokracji i proces ten trwać będzie nadal, więc nasze relacje z Unią Europejską będą złe. Nasza władza liczy na to, że Bruksela zajęta problemem Brexitu odpuści sobie polskie sprawy, co może okazać się błędne. Prawo i Sprawiedliwość, a tak naprawdę jednoosobowo Jarosław Kaczyński, już niedługo rozpocznie nowy etap „dobrej zmiany”. W sierpniu, gdy już będzie po szczycie NATO i papieskiej wizycie, gdy Kaczyńskiemu po raz drugi na Medium Coeli wkroczy Pluton, zacznie się dalszy ciąg rewolucji i „zaostrzania walki klasowej”. Jeśli więc można użyć takich kategorii, najgorsze dopiero Polskę czeka. Najgorsze – oczywiście dla zwolenników państwa prawa, demokracji, konstytucyjnego trójpodziału władzy. Będzie to walka z niezależnym sądownictwem, samorządami, prywatnymi mediami, oraz biznesem, który nie idzie na pasku władzy. Notowania rządu, PiS i prezydenta będą jednak nadal stabilne, choć niekoniecznie wysokie. Kryzys konstytucyjny i demokratyczny odwrót widać mocno w horoskopie konstytucji z 1997 roku. Uran na MC, oraz w opozycji do Słońca, przynosi polskiej demokracji najcięższy kryzys od początku transformacji ustrojowej. Ewidentne resentymenty PRL-owskie, w jakie są ubrane „reformy” aktualnej władzy, to pewien zamierzony cel, by właśnie na starych, gomułkowsko-gierkowskich, resentymentach umacniać władzę IV RP. Na razie nic jej nie powstrzyma i nie zablokuje. Pogarszająca się atmosfera polityczna w kraju grozi aktami przemocy, które w cichy sposób będą aprobowane przez aktualną władzę. Paląca się do militariów i narodowych bredni młodzież przypomina rozkręcające się nacjonalistyczne szaleństwo u progu I Wojny Światowej. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie w naszej części świata do scen, o których chcielibyśmy najwyżej czytać z podręczników historii, ale z Plutonem na IC horoskopu III RP niestety chyba przemocy nie unikniemy. 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Odczytywanie aury dla początkujących - Richard Webster

Jeśli w chwilach radości lub podekscytowania widzisz wokół kogoś jasną, żółtą poświatę, a w chwilach złości brunatnoczerwoną mgiełkę, oznacza to, że widzisz aurę tej osoby. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2018

O absolutnie przełomowym wydarzeniu, jakim jest tranzyt Urana przez Słońce i MC horoskopu chrztu Polski, oraz nadciągającym kryzysie - zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na czerwiec 2018.
więcej »