Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na lipiec 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 03.07.2016

 

 

  

Gwiezdny Brexit

Co tak naprawdę się stało 23 czerwca? Wydarzyło się coś naprawdę wstrząsającego i przełomowego, a zarazem… nic się nie wydarzyło. I choć wiele osób uważa, że 23 czerwca Wielka Brytania postanowiła opuścić Unię Europejską, to nic takiego się nie stało. Choć faktycznie – Brexit miał miejsce! Dokonali tego Islandczycy zasłużenie wysyłając Anglików do domu – oczywiście na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej… Utarcie nosa Anglikom przez malutki kraj – Islandię – ma tu pewne symboliczne znaczenie. 

23 czerwca miało miejsce referendum, w którym mieszkańcy UK wypowiedzieli się w sprawie dalszej obecności Brytyjczyków w UE. To jeszcze nie oznacza automatycznie Brexitu. I choć logika procesu politycznego mówi wyraźnie, że Wielka Brytania wyjdzie z Unii – w końcu miało miejsce referendum, naród wyraził swoją wolę, politycy muszą ją wypełnić, wcale nie jest to wszystko takie oczywiste. Cokolwiek się wydarzyło w tym dniu, jedna rzecz jest niemal pewna. 23 czerwca (a właściwie 24.06 gdy ogłoszono wyniki referendum) zaczął się kolejny globalny ekonomiczny kryzys. Jeśli jednego dnia z globalnych rynków znika 2 bln dolarów, to jak inaczej nazwać ten dzień? Osiągnięto w ten sposób absolutny rekord, gdyż nawet w dniu upadku banku Lehman Brothers z rynku wyparowało 1,9 bln USD. Oczywiście nie będzie analogii do kryzysu z 2008 roku. Każdy kryzys ma swoją niepowtarzalną logikę, swoje przyczyny, swoją dramaturgię. Wielokrotnie już pisałem o dramatycznej serii astrologicznych układów w europejskich horoskopach (więcej o tym w prognozie wideo na lipiec). Od lat trwał plutoniczny łomot w horoskopach: Anglii, Wielkiej Brytanii, EWG, waluty euro, Unii Europejskiej. I choć te astrologiczne wstrząsy są już za nami, dopiero teraz ponosimy ich konsekwencje. Osobliwość decyzji Brytyjczyków polega również na tym, że w konsekwencji Brexitu może dojść do rozpadu nie tyle Unii Europejskiej, ile Wielkiej Brytanii, gdyż stanowczo z UE nie chcą wychodzić Szkoci i Irlandczycy z Irlandii Płn. Anglicy nadal żyją resentymentami za utraconym imperium, a to ich dziwne poczucie wyższości, koziorożcowatej dumy i dziwactwo każe im żyć mrzonkami o dawnej potędze.

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Równowaga Twoich hormonów. Równowaga Twojego życia

Istnieją dwa typy hormonów, które mają wpływ na zdrowie kobiet: hormony stresu i hormony płciowe. Właściwy ich balans daje dużo energii, głębszy sen, zdrowsze cykle menstruacyjne, szczęśliwsze usposobienie, łatwiejszą menopauzę, silniejsze serce, mocniejsze kości i dużo więcej. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2018

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe ciekawe figury astrologiczne. Zaczynamy rok z przytupem. W styczniu czeka nas jedna z najważniejszych figur roku 2018 - latawiec. W prognozie również horoskop nowego rządu premiera Morawieckiego. Zapraszam do lektury.
więcej »