Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Felietony

Dlaczego kobiety nie znajdują ideału?

Autor Barbara Dudzicz, 11.06.2016

 

 

 


                                   Dlaczego kobiety nie znajdują ideału?

Kobiety nastawiają się na ideał mężczyzny, zamiast akceptować to, co przynosi im los. Są to różni mężczyźni, ale każdy z nich pokazuje coś zupełnie odmiennego. Każdy napotkany mężczyzna na pewno czegoś uczy, ponieważ taka jest przy okazji rola. Dzieje się to obustronnie, również ze strony kobiet.

Mężczyźni mają bardzo dużo potencjałów, jakie kobieta ma w nich do odkrycia. Na dany moment pełnią taką rolę dla kobiet, jaka jest im faktycznie potrzebna. Wynika to z wzajemnej nauki oczywiście, ponieważ najpiękniej dojrzewamy w relacjach z drugim człowiekiem. Warto to zauważyć i docenić, szczególnie wtedy, kiedy kobieta nie ma partnera na stałe i zastanawia się, jaki jest tego powód. Ostateczny efekt relacji kobiety z mężczyzną zależy od obu stron, ponieważ wpływ na to ma mądrość, świadomość czy potrzeby.

Oczywiście na relację damsko męską nie ma jednej reguły, ponieważ każda z nich jest zupełnie inny. Poza tym zdarza się, że kobieta spotyka wymarzonego partnera, którego bardzo kocha, a ten mimo wszystko odchodzi. Nie jest to tylko odejście do innej kobiety czy w swoją stronę, ale również fizyczne, w postaci śmierci. Dla kobiet jest to ogromna niewiadoma, dlaczego tak się stało, a faktem jest, że życie jest bardzo nieprzewidywalne.

W wielu sprawach mężczyźni są dla kobiet lustrem, w którym mogą się one przejrzeć. Zobaczą bardzo często wszystkie schematy, jakimi się kierują, swoje zachowania, a czasem nawet bóle, żale czy smutki. Oglądanie siebie w mężczyźnie jest bardzo trudne, tym bardziej, że mężczyźni nie zawsze jawnie okazują uczucia. Tego akurat muszą nauczyć się od kobiet. Natomiast kobiety prowadząc mężczyzn pokazują, jak są one ważne.

Wszystkie niedoskonałości, wady, które kobieta może zobaczyć w sobie poprzez partnera, może uczyć się korygować. Najważniejsze jest to, że dzięki temu poznaje siebie i dlatego relacja z mężczyznami to jest bardzo trudna sztuka we współczesnym, dosyć szybkim świecie. Nawet psycholog nie udzieli jednej i stałej porady dla kobiet czy dla mężczyzn, ponieważ takiej nie ma. Każda kobieta, tak samo jak każdy mężczyzna to są ogromne indywidualności, każdy jest zupełnie inny.

Na pewno warto zaakceptować każdą napotkaną relację, każdego napotkanego mężczyznę i odkrywać w nim to, co jest najpiękniejsze. Jeśli trzeba, to pokazywać mu drogi, o których nie miał do tej pory pojęcia. To jest bardzo cenne, szczególnie wtedy, kiedy patrzy się na to wstecz i zaczyna wspominać. Ufając, że życie przynosi wszelkie pozytywne dary, warto mieć na uwadze fakt, że mężczyzna, który w danym momencie się pojawia, także jest darem. Nawet jeśli przychodzi tylko na chwilę, jest po coś kobiecie potrzebny.

Zawsze, każda relacja ma swój sens, ponieważ tylko wtedy kobieta odrywa pełnię siebie oraz swoją tożsamość czy kobiecość. Wszystko co dla nas, kobiet przychodzi pod płaszczem tak różnorodnych mężczyzn, jest dla nas dobre.

W takim razie nasuwa się pytanie: czy warto mieć wobec mężczyzn jakiekolwiek wymagania?

Oczywiście, że tak! Trzeba czuć swoją wartość i podnosić ją stale, dlatego rozsądne wymagania są jak najbardziej wskazane.

Kobieta nie powinna się godzić na brak szacunku do niej czy do jej dzieci. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, to jak najbardziej ma prawo uczyć szacunku mężczyzn. To jej prawo i zasługuje na to, by mężczyzna dbał o nią i ją szanował.

Kobiety mają różne potrzeby, każda ma zupełnie inne oczekiwania. Są kobiety, które szukają partnera na całe życie ale i takie, które lubią randki i spotkania kilkudniowe. Jest to jak najbardziej normalne, ale podkreśliłabym głównie to, aby nie szukać księcia z bajki. Należy pamiętać, że ideałów nie ma. Każda z nas, tak samo jak i mężczyźni, mamy wady, słabości, dlatego warto mieć na to na uwadze poznając mężczyzn.

Jeśli kobieta jest otwarta, to pozna różnych mężczyzn, choćby z ciekawości, aby dowiedzieć się o nich coś nowego. Pozna ich naturę, poglądy, przekonania i spojrzenie na świat, a wbrew pozorom wielu mężczyzn ma naprawdę coś mądrego do przekazania.

Po drodze mogą pojawić się mężczyźni tylko do tańca, tylko do rozmów, tylko do spotkań intymnych czy też tylko do pomocy w domu, kiedy zepsuje się przysłowiowy kran. Myślę, że nie warto narzekać w takiej sytuacji, że kobieta nie otrzymała wszystkiego w jednym pakiecie, ponieważ jakiś sens tego jest. Warto cieszyć się tak po prostu, spontanicznie, każdą relacją i zaufać, że jeśli ma się pojawić stały partner, to się pojawi.

Nie jestem za szukaniem przez kobiety partnera na siłę, ponieważ jest wiele czynników, które mogą być przeciwko temu. Czasem kobieta ma inny na dany moment cel, czasem nie jest gotowa, nawet jeśli sądzi że jest, a czasem po prostu ma nauczyć się spontaniczności w danym momencie życia. Życie, które nas prowadzi, wie, co jest najlepsze w danym momencie i na pewno warto mu zaufać, również w sprawach damsko męskich.

Kiedy przyjdzie czas, gotowość, to kobieta spotka partnera, który będzie bardzo ważny w jej życiu, być może na dłuższy czas. Jednak i to nie daje gwarancji, że będzie to miłość na całe życie, aż po grób, bo tego nie wie nikt. Warto cieszyć się bieżącą chwilą i nie martwić się na zapas, doceniać jeśli partner jest i otwierać się na mężczyzn, jeśli go nie ma.


Akceptując siebie nawzajem i ucząc się od siebie, szybciej dojrzewamy, a to zrodzić może tylko cudowne, dojrzałe owoce, jakimi są następne pokolenia, czyli dzieci. Na wszystko jest pora, na wszystko jest czas. To nie wiek decyduje o kolejnych etapach w życiu kobiety, a jej otwartość, gotowość i dojrzałość.

Tak samo jest z mężczyznami, oni także przechodzą swoje etapy tym bardziej, że wielu z nich jest mocno wewnętrznie stłumionych, zablokowanych, zranionych. Mimo, że nie zawsze to pokazują, chcą kochać i być kochani. To kobieta, mądra i dojrzała może ich tego nauczyć, pod warunkiem, że będą tego chcieli. Domeną kobiet jest miłość, uczucia, a domeną mężczyzn działanie w życiu i wspieranie kobiet. Jeśli to będzie zachowane i szanowane, wtedy mogą przyjść ogromne zmiany we wzajemnym traktowaniu siebie nawzajem.

Barbara Dudzicz

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przez mięśnie do duszy - wywiad z Moniką Braun

Poniżej prezentujemy wywiad z Panią Moniką Braun - psychokinezjologiem, terapeutką, od 2000 roku mieszkającą w Belgii. Po wewnętrznej transformacji rozpoczętej w wieku 32 lat i pod wpływem zafascynowania podświadomością i duchowością rozpoczęła kilkuletnią podróż wgłąb siebie stosując różne metody terapeutyczne: NLP, psychokinezjologia, reiki, hipnoza, voice dialog, konstelacje rodzinne, tachyon. Rezultaty były tak niesamowite, że po kilku latach rozpoczęła 3-letni kurs psychokinezjologii a następnie otworzyła własną praktykę. Od tego czasu nadal szkoli się i poznaje nowe terapie, włączając najlepsze do swojej praktyki. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »