Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka

Autor Dr n. med. David Casarett, 31.05.2016

 

 

 MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka 
Dr n. med. David Casarett
Fundacja Krok po Kroku

A Doctor’s Case for Medical Marijuana
By David Casarett M.D.

 
 
 


Kupując tą książkę wspierasz Fundację Krok Po Kroku oraz jej projekt społeczny dla szerzenia świadomości i kompetentnej wiedzy  na temat medycznej marihuany. Dziękujemy! 
 
Polska premiera bestselleru STONED: A Doctor's Case for Medical Marijuana doktora nauk medycznych Davida Casaretta 
 
Książka z perspektywy, jakiej dotychczas brakowało 
- lekarz medycyny odkrywa zaskakujące fakty o marihuanie


ŻADNA SUBSTANCJA NA ZIEMI nie jest obecnie tematem tak gorących dyskusji, jak marihuana. Oponenci uznają ją za niebezpieczną, uzależniającą, rakotwórczą, czy też wręcz za furtkę do poważnych uzależnień od narkotyków. Jej fani twierdzą, że jest cudownym lekiem na raka, anoreksję, AIDS, chroniczne bóle, jaskrę, artretyzm, migreny, zespól stresu pourazowego, bezsenność i inne poważne schorzenia. Pacjenci na nie cierpiący potrzebują twardych faktów opierających się na wiarygodnych medycznych badaniach i dowodach, a nie na histerii i zabobonach. I mają niepodważalne prawo, żeby je otrzymać.

W swojej najnowszej książce MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka, doktor David Casarett, ceniony naukowiec i profesor medycyny paliatywnej postanawia odpowiedzieć na te pytania poprzez własne doświadczenia. Podejmuje się wszystkich możliwych działań – eksperymentuje nawet na sobie samym – aby odnaleźć dowody na medyczny potencjał marihuany. Odwiedza obskurne kliniki w Kalifornii i Kolorado gdzie podaje się za pacjenta, smaruje nogi tajemniczą pastą z marihuany, i próbuje wina z konopi i pobiera nauki u wytwórcy haszyszu.

Autor porusza się w realnym świecie i doświadcza tego, o czym inni jedynie dyskutują. Rozmawia z naukowcami, lekarzami, pacjentami z całego świata zdobywając wiedzę o tym, jak faktycznie działa – i jak nie działa – marihuana. 
Efektem tych poszukiwań jest wspaniała lektura i tak bardzo obecnie potrzebne obiektywne spojrzenie praktykującego lekarza, niosące odpowiedzi na pytanie, na co marihuana naprawdę pomaga i czy zagrożenia wynikające z jej stosowania przewyższają korzyści, jakie ono niesie.

Doktor Casarett wydobywa na światło dzienne historie graniczących z cudem sukcesów, takich jak dziecko cierpiące na chroniczną epilepsję, które w końcu uwolniło się od niej dzięki olejowi kannabidiolowemu. Odwiedza dom opieki w Tel Avivie, w którym osiąga się spektakularne sukcesy podając marihuanę pacjentom cierpiącym na demencję. Z drugiej strony, opisuje historię pacjenta przekonanego, że marihuana uwolniła go od raka płuc, okazuje się jednak, że został wprowadzony w błąd. Przesiewając mity i przesądy od naukowych dowodów, Casarett wyjaśnia między innymi przyczyny, dla których:

• marihuana może być najlepszą opcją leczenia pewnych typów bólu
• palenie trawki nie niesie ze sobą znaczącego ryzyka uszkodzenia płuc
• nie można się odurzyć większością gatunków piwa i wina z marihuany 


MARIHUANA MEDYCZNA Doświadczenia Lekarza Praktyka to książka lekko napisana, okraszona humorem, ale też chwytająca za serce i zawierająca rozsądne konkluzje. Jest pełnym empatii, obiektywnym spojrzeniem na potencjał ukryty w tak niesłusznie osądzanej roślinie, jaką jest marihuana. 

O Autorze: David Casarett, dr n. med., autor książki Shocked, lekarz, naukowiec, wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej Parelmana na Uniwersytecie w Pensylwanii, dyrektor Narodowej Organizacji ds. Hospicjów i Opieki Paliatywnej.  Autor licznych artykułów i prac naukowych publikowanych w czasopismach takich jak JAMA, czy The New England Journal of Medicine. Uhonorowany wieloma nagrodami, w tym prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez rząd Stanów Zjednoczonych (U.S. Presidential Early Career Award for Scientists and Engineers (PECASE), nagrodą Prezydenta USA dla młodych naukowców. Mieszka w Filadelfii, w USA.

RECENZJE

Stoned to gruntowna naukowa analiza ważnego i kontrowersyjnego zagadnienia, wnosząca w nie, tak bardzo pożądany, bezemocjonalny obiektywizm. Cassaret łączy podejście naukowe i głęboko ludzkie, nie brakuje mu przy tym poczucia humoru, aby skutecznie rozwiać powszechne mity i nieporozumienia wokół medycznej marihuany.  Stoned  będzie niezwykle ważnym i wartościowym źródłem wiedzy dla pacjentów, pracowników opieki zdrowotnej, polityków i ustawodawców.
— Nadine Strossen, były prezydent American Civil Liberties Union – amerykańskiej organizacji non-profit której celem jest ochrona praw obywatelskich gwarantowanych przez konstytucję.

Wstrząsająca i przystępnie opowiedziana historia spotkań autora z naukowcami z pierwszej linii frontu badań i pacjentów, którzy osiągnęli spektakularne rezultaty leczenia, daje czytelnikowi intrygujący wgląd w to jak rozsądnie podchodzić do tematu tej kontrowersyjnej rośliny.
 — Mitch Earleywine, doktor filozofii, członek zarządu, National Organization for the Reform of Marijuana Laws - Narodowej Organizacji do Spraw Reform Prawnych Dotyczących Marihuany 

Publiczna dyskusja o leczniczych zastosowaniach marihuany budzi silne emocje. Oczekiwania chorych, obserwacje lekarzy i fascynacje badaczy ścierają się z wyrachowaniem polityków, wielkiego biznesu i niewzruszonymi opiniami moralistów.  Autor prezentuje inny sposób dochodzenia prawdy o marihuanie. Opisuje historie chorych by skonfrontować je ze współczesną wiedzą medyczną i farmakologiczną. Jest to próba zrozumienia i wyjaśnienia, poznanie i akceptacja rzeczywistości bez jej osądzania. W tym aspekcie książkę można uznać za dzieło naukowe. Dużą zaletą książki jest także narracja. Książka jest ciekawa, trzyma w napięciu jak powieść przygodowa. Przeczytałem z dużym zadowoleniem. Polecam
— Dr n. med. Jerzy Jarosz, Hospicjum Onkologiczne w Warszawie, Punkt Konsultacyjny Medyczna Marihuana

Tę książkę warto przeczytać.  Jest stworzona zarówno dla pacjentów jak i dla lekarzy – znajdziecie w niej relacje trudnych do leczenia pacjentów, którym pomogła medyczna marihuana.  Napisało ją samo życie. Wyobraźcie sobie Państwo, że macie w rodzinie osobę chorą na nowotwór lub dziecko z zespołem Dravet – genetycznie uwarunkowaną postacią padaczki, którą leczy się bardzo trudno. W obu przypadkach słyszeliście, że tym poważnie chorym w Waszych rodzinach może pomóc medyczna marihuana. Informacji na ten temat jest jednak niewiele. W tej książce możecie jednak je znaleźć. Przystępnie napisane, podane z niezbędnymi podstawami - a więc na przykład z opisem receptorów kannabinoidowych czy wewnętrznego systemu kannabinoidowego, który jest w organizmie każdego z nas. Nie ma co się długo rozpisywać na temat książki – po prostu zapraszam do lektury… 
— Marek Bachański, neurolog dziecięcy, jako pierwszy w Polsce leczy medyczną marihuaną pacjentów z ciężką lekooporną padaczką.

Data wydania: maj 2016 
Wydawca: Fundacja Krok po Krok

Outsourcing wydawniczy: Wydawnictwo Manawa
Wydanie 1

Tłumaczenie: Anna Bożewicz
Konsultacja naukowa: Marek Bachański - neurolog dziecięcy, dr n. med Jerzy Jarosz
Redaktor prowadząca: Joanna Mądrzak
Konsultacja merytoryczna: Bogdan Jot
Weryfikacja z oryginałem: Joanna Mądrzak
Projekt okładki, opracowanie graficzne i skład: Jacek Kujda
Liczba stron: 224
Wymiary: 170x240 mm
Okładka: broszurowa
ISBN: 978-83-944973-0-9
 
 
Polecamy!
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Wolność w swoim duchu

Dużo mówi się i pisze o wolności. Można pojmować ją zewnętrznie lub wewnętrznie. Wolność zewnętrzna to możliwość samodzielnego podejmowania decyzji i kreowania swojego życia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »