Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sylwetki

Zauważ siebie! Podaruj sobie nową jakość.

Autor Joanna Bernasiewicz, 05.03.2016

 

 

                                     Zauważ siebie! Podaruj sobie nową jakość.

 
Zapraszam Was do poznania Reiki, jednej z terapii naturalnych.
Reiki, tak jak np. Shiatsu czy akupresura lub homeopatia, jest wpisana do WHO (światowa organizacja zdrowia).
 
Słowo „reiki" jest pochodzenia japońskiego. Znaczy po prostu – energia życiowa. Jest ona w każdym z nas, ale nie wszyscy potrafimy z niej korzystać. Reiki jest energią i sztuką jej wykorzystania, którą ponownie, pod koniec XIX wieku, odkrył dr Mikao Usui.
 
Historia Reiki sięga XIX wieku. Legenda mówi, iż japoński nauczyciel zainspirował się Jezusem i jego mocą uzdrawiania. Próbował znaleźć odpowiedź na pytanie, jak pomóc choremu, w różnych księgach i systemach religijnych. Tak poznał energię, którą nazwał Reiki. Od tamtego czasu pomagał chorym i cierpiącym za pomocą własnych dłoni.
W  różnych tradycjach, religiach czy filozofiach ta sama energia jest określana jako: Chi u Chińczyków, Ka w starożytnym Egipcie, Mana przez Kahunów, Prana przez Hindusów, czasami też jako Światło, Duch Święty, Esencja,  itp. Jest holistyczną metoda relaksu i wspomagania leczenia chorób. Synonimem słowa holistycznie jest tutaj  słowo całość lub kompleksowość i oznacza,że stan umysłu, ducha i ciała wpływa na siebie nawzajem i dlatego warto dbać o równowagę w naszym życiu. Metoda ta nie zastępuje lekarza, lecz pozwala na ograniczenie korzystania z jego usług.
Dzięki praktyce Reiki aktywujemy nasz organizm,oczyszczamy się z toksyn, likwidujemy blokady energetyczne i pozwalamy sobie odzyskać równowagę psychiczną i emocjonalną. Reiki przynosi ulgę w cierpieniu, daje poczucie własnej wartości, uczy miłości i akceptacji.
Jest formą relaksu dla ciała, duszy i umysłu. 
 
Może być również sposobem na życie, gdy zechcemy połączyć technikę relaksu z pięcioma zasadami:
-właśnie dziś nie złość się
-właśnie dziś nie martw się
-właśnie dziś bądź wdzięczny
-właśnie dziś pracuj uczciwie i wytrwale
-własnie dziś okazuj szacunek

Jest to rodzaj terapii naturalnej działającej poprzez nakładanie rąk. Reiki znane jest pod nazwą masażu relaksacyjnego lub energetycznego.

W moim życiu Reiki pojawiło się wiosna 2013 roku.
Jak zawsze stanął na mej drodze właściwy człowiek.takie zdarzenia traktuję jako znak. Nie wiedziałam co to, ale czegoś ewidentnie brakowało mi w życiu. Zapisałam się na kurs, we wrześniu 2013 zrobiłam 1 stopień inicjacji Reiki; w marcu 2014 zrobiłam 2 stopień.
Określenie "zrobiłam" może nie oddaje całej prawdy, bo dla mnie Reiki to coś więcej niż zrobić.
Praktykowałam Reiki od samego początku na bliskich i znajomych.
Kocham Reiki i pragnę je praktykować, pogłębiać, propagować. Reiki stało się dla mnie Początkiem, Otwarciem. Dziś mówię, że Reiki jest dla mnie Moją Drogą. Dzięki codziennej praktyce Reiki na sobie samej i znajomych mogłam poszerzyć moją świadomość; przestałam być biernym obserwatorem; przejęłam stery w swoje ręce;-)

Dzięki temu zrobiła się w moim życiu przestrzeń na nową jakość. Jak piszę na mojej stronie reiki-urodaduszy.com nie zawsze byłam sobą.  Dopiero, gdy  przyszło do mnie Reiki, rozpoczęłam świadomą pracę nad sobą. Wcześniej czułam się jak raczkujący bobas mający problemy ze wzrokiem lub jak ktoś pozostawiony sam sobie w labiryncie pogrążonym we mgle. Dziś, po ponad dwóch latach pracy z Reiki, pracy codziennej, starannej, pokornej jestem wreszcie sobą. Sobą nowo odkrytą, sobą uskrzydloną. Czuję się jak ziemia odzyskana!;-)

Podążając tą drogą dokonałam magicznego odkrycia,że mam wszystko, bo mam siebie. Miałam w sobie tę znaną prawdę-teorię, że jeśli sama sobie nie dam miłości, to nikt mi jej nie da. Wiedziałam, że jeśli sama sobą się nie zaopiekuję, to nikt mnie w tym nie wyręczy. Wiedziałam również, że sama siebie muszę szanować,wtedy nie będzie pretensji typu: bo on mnie nie szanuje.

......jeśli ona siebie nie szanuje,to jak może oczekiwać,że on ją będzie szanował............

Ale że ta teoria mieszkała w umyśle, to i nie było z niej wiele pożytku. Dopiero po jakimś czasie przyszło przepiękne objawienie prosto z serca:

MAM TO MAM SIEBIE MAM WSZYSTKO

Takie chwile, gdy znane prawdy-teorie znajdują połączenie z sercem nazywam kolejnym stopniem wtajemniczenia; Bo tylko połączenie umysłu z sercem prowadzi nas we właściwym kierunku i wypełnia puste słowa życiem i prawdą. Dlatego Reiki jest dla mnie tak ważne, bo pomogło mi odnaleźć właściwą drogę i każdego dnia wspiera mnie, bym podążała we właściwym kierunku.

Dziś Reiki jest moją pracą zawodową, bo taki sobie wyznaczyłam cel, by pomagać sobie i innym ludziom za pomocą Reiki.

Na tym właśnie polega cud mojej pracy, która jest moją pasją. Dzielę się z tobą moim doświadczeniem, a ty, jeśli tylko właśnie tego potrzebujesz, poprzez kontakt z energią Reiki, zapraszasz do swojego życia Zmianę. Jeśli jest ci dobrze tak, jak w obecnej chwili, weźmiesz energię Reiki tylko i aż dla relaksu.   
Zapraszam serdecznie do kontaktu i spotkania.    

Mój adres internetowy: reiki-urodaduszy.com

Joanna Bernasiewicz
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Poznaj czakrę międzybrwiową

Czakra międzybrwiowa zwana jest często adźną (skr. ajna). Mówi się o niej jako o tzw. Trzecim Oku. Inne określenie to czakra naczelna. Odpowiada przysadce mózgowej, która zawiaduje wszystkimi gruczołami wydzielania wewnętrznego (przyporządkowanymi określonym czakrom). »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »