Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 29.02.2016

 

 

 

Polski folwark
Prof. Czapiński od wielu lat prowadzi szeroko zakrojone badania na dużej grupie pod nazwą: „Diagnoza społeczna”. Wg jego tezy Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało wyborów jedynie obietnicami socjalnymi. Od 2011 roku w badaniach mocno narastają nastroje ksenofobiczne, nieufność wobec zagranicy, obcych, nacjonalistyczne resentymenty. Prawo i Sprawiedliwość w kampanii wyborczej odwołało się do dumy narodowej, antyeuropejskich haseł, strasząc nieobecnymi u nas uchodźcami. A zatem nie tylko populizm i socjalne obietnice przyniosły PiSowi zwycięstwo. Interesujące jest to, że dokładnie w roku 2011 zaczęła się seria kwadratur Urana w Baranie z Plutonem w Koziorożcu. Po drodze w kulturowym horoskopie Chrztu Polski z 966 roku dyrekcyjne Słońce przewędrowało przez Saturna (lata 2014-2015). Pojawiło się zatem podłoże do ostrego zwrotu społecznego w stronę nacjonalizmu, twardej ręki, potrzeba wodza, niechęć do zagranicy, zwłaszcza Unii Europejskiej i to nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach, zwłaszcza byłych demoludach. Stąd liczne sukcesy narodowców, ich widowiskowe marsze, skierowanie się młodzieży w stronę twardej, często skrajnej, narodowej prawicy. Prawicowy, narodowy fundamentalizm został dodatkowo wzmocniony przez zdecydowane i wyraźne zaangażowanie Kościoła w politykę. Doszła do tego niezwykle agresywna i intensywna propaganda putinowskiej Rosji, która wyjątkowo efektywnie i skutecznie podsyca nastroje antyeuropejskie, antyzachodnie, antyunijne. Gdy jeszcze dołączymy do tego zestawu wędrującego przez dół horoskopu III RP Plutona, konstytuuje się nam bardzo nieprzyjemny, ciężki zestaw, który tworzy pewnego rodzaju aurę, nastrój, atmosferę. I choć wielu wrażliwych demokratycznie obserwatorów polskiej sceny politycznej jest przerażonych tym, dokąd zmierzamy, do demontażu demokratycznych instytucji, to – choć to może zabrzmi dziwnie – mogło być dużo gorzej. Rządy PiSu i Jarosława Kaczyńskiego są więc w pewnym sensie wersją light tego co naprawdę mogłoby się wydarzyć w Polsce, a czego niestety nie można definitywnie wykluczyć. Po Kaczyńskim i PiSie mogą przyjść dużo gorsi i bardziej ponurzy politycy. No chyba, że się coś zmieni w polskiej mentalności, emocjonalności, duchowości.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wicca dla początkujących! Konkurs!

Czy masz jakieś doświadczenia z Wiccą? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »