Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2016

Autor Piotr Gibaszewski, 29.02.2016

 

 

 

Kraj

Dlaczego Platforma Obywatelska przegrała kwestię smoleńską z PiSem? Bo walczyła z mitem. Walczyła za pomocą dokumentów, analiz, używała racjonalnych argumentów. Z mitem zaś nie można wygrać. Mit jest częścią kultury masowej, jest czystą emocją, procesem duchowym. PiS zaś używając "racjonalnych" argumentów (dokumenty, analizy, fakty) próbuje walczyć z innym mitem, z mitem wielkiego bohatera, ludowego trybuna, bezkompromisowego wichrzyciela. Wałęsa spełnia dobrze opisaną rolę w mitologii, jaką jest trikster - psotnik, wesołek, buntownik, ten który sprzeciwia się woli bogów... Z mitem PiS nigdy nie wygra. Na micie PiS polegnie z kretesem, bo ludzie nie pozwolą sobie odebrać mitu, legendy, czasów swojej młodości, ich emocji, marzeń, wspomnień. Bohater mitu, tak jak go opisuje Jozeph Campbell to postać zarazem tragiczna, mityczna, dramatyczna, szalona, szekspirowska, baśniowa. Jak można walczyć z duchem, z mitem, legendą? To tak, jakbyśmy chcieli prostować i poprawiać mity greckie, legendy arturiańskie, germańskie sagi. Mamy niezwykłą okazję oglądać na żywo bohatera mitu, żyjącego, prawdziwego, autentycznego, żadnego plastikowego, poprawnego politycznie pajacyka, ale żywego herosa. Przejdzie on do panteonu wielkich bohaterów ludzkości, jak M.L. King, Gandhi, Mandela. Wałęsa nie powinien się martwić tym, co się dzieje. Wałęsa jeszcze kiedyś podziękuje Kiszczakowi i Kaczyńskiemu. Bo oni, niczym Zeus, umieszczą go pośmiertnie na firmanencie, na nieboskłonie... Wg oficjalnych danych, L. Wałęsa urodził się o 3.30, więc miałby ascendent Panny i Wenus na tymże ascendencie, co niespecjalnie do niego pasuje. Leszek Weres i Piotr Piotrowski dokonali rektyfikacji ascendentu Wałęsy na końcówkę Lwa. Lew pasuje do osobowości Wałęsy, który jest wybuchowy, emocjonalny, dramaturgiczny, autokratyczny, narcystyczny, a to ewidentne cechy Lwa.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wrześniowe nowości Studia Astropsychologii

Końcówka września niesie ze sobą wspaniałe lekturowe nowości Studia Astropsychologii. Zobaczcie! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »