Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Czym jest zdrowie i jak o nie dbać

Autor Paweł Karwat, 04.02.2016

 

 
 
 
 
Czym jest zdrowie i jak o nie dbać

Zdrowie to w pewnej mierze abstrakcja. Często rozumie się pod tym pojęciem wiele, ale nigdy dość. Jest mało konkretne. Ludzie słysząc o zdrowiu mogą popaść w pomieszanie i poczuć się zakłopotani.
Według Huny dyscyplina zdrowia sprowadza się do świadomości. Przede wszystkim bądź świadomy swojego ciała i sygnałów, jakie do Ciebie docierają. Ale nie tylko ciała. Generalnie bądź świadomy zarówno tego, co na zewnątrz, jak i tego, co wewnątrz.
Zdrowie można określić jako stan wewnętrznej i zewnętrznej harmonii, homeostazę psycho-duchowo-fizyczną, której strzeże zasadniczo świadomość.
To, co wewnątrz ma większy wpływ na nasze życie, czyli zdrowie, dlatego przede wszystkim powinniśmy uświadamiać sobie swoje uczucia i myśli.
Nie musimy tego wszystkiego jednak kategoryzować. Uprośćmy to: bądź świadomy siebie. Dzięki temu staniesz się wrażliwy na wszystko, co ma z Tobą związek.
Ze zdrowia można zrobić problem sam w sobie. W oderwaniu od świadomości, dokładniej od samoświadomości staje się dziedziną zawiłą. Pojawiają się za moment specjaliści różnych maści i wygłaszają swoje mądrości, często sobie wzajemnie przecząc.
Kwestia zdrowia jest kwestią Ciebie. Chorujemy, kiedy nie dbamy o dobry kontakt z samymi sobą. Kiedy przytłacza nas nadmiar bodźców i wydarzeń na zewnątrz lub jakiś jeden bodziec (dla kogoś może być to religia, dla innego pieniądze, rodzina, „przedmiot zakochania”, wszystko czym się hipnotyzujemy), tak iż tępieje nasza zdolność do wsłuchiwania się w to, co wewnętrzne i w samych siebie.
Szukamy recepty na zdrowie na zewnątrz. Fakt, że dieta, ruch, świeże powietrze, te i inne rzeczy potrzebne są ciału. Kiedy jednak nie uzdrawiamy relacji z samymi sobą, a stosujemy wyłącznie zewnętrzne środki, przywiązujemy się do nich jeszcze bardziej. Jeszcze bardziej słabnie nasz kontakt z intuicją.
Są problemy, które wymagają zażycia jakiegoś środka, zmiany ilości ruchu, różnych nawyków związanych z pozycją siedzącą itd., ale podstawowa zmiana musi zajść wewnątrz. Powinna ona polegać na nawiązaniu bliskiej łączności ze swoim własnym ja. Dopiero wtedy troska o zdrowie przestaje być mechaniczna.
Mechaniczność związana z wieloma metodami terapii sprawia, że popadamy w jeszcze większe napięcia. "Nic o nas bez nas" - jeśli jednak poddajemy się tylko zewnętrznym zabiegom, nie zgłębiając wewnętrznych przyczyn problemów i samego siebie, tracimy ostatecznie jeszcze więcej tego, co nazywamy "zdrowiem".
Troska o zdrowie to przede wszystkim troska o świadomość. Ta świadomość powinna być zaangażowana (ike), uwolniona od ograniczających przekonań (kala), skoncentrowana, czyli nierozproszona (makia), zogniskowana na tu i teraz (manawa). Oto podstawowe zasady troski o zdrowie wg Huny.
Swoją drogą jest to także odpowiedź Huny na pytanie "jak uzdrawiać".
Jeśli chcemy wejść na ścieżkę zdrowia (w tym profilaktyki) i uzdrawiania to pierwsze wskazanie brzmi: bądź świadomy, a cała reszta to tylko przypisy.
===
www.MuninSzaman.pl – Kursy Online & Uzdrawianie Na Odległość
 
 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

VI Konferencja PSA 22-26.05.2014

VI Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego 22-26.05.2014 r. Warszawa i internet W stronę Słońca - astrologia i osobowość. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »