Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Synchroniczność

Autor Marek Zabiciel, 23.03.2010

Podążanie za synchronią, która ma miejsce w naszym życiu spowoduje, że unikniemy wielu katastrof i błędów. Nie oznacza to, że zaczniemy żyć beztrosko, bo w takim układzie przestalibyśmy się uczyć, a na to rodzaj ludzki nie jest jeszcze przygotowany. Ale zrobimy przynajmniej kolejny krok na osobistej drodze do Sukcesu.
 


„Synchronicznie i bezpiecznie
spełnię wszystko co przyrzekłem,
jeśli czas mi ręce spęta,
wtedy wszystko zapamiętam…”


Jedną z ciekawszych metod przekazywania nam informacji przez Wyższy rozum do świadomego „ja” jest synchroniczność. Polega ona mniej więcej na tym, że w trakcie przeżywania określonych zdarzeń w obrębie naszego doświadczenia pojawiają się charakterystyczne sygnały, na które warto zwrócić uwagę. Czasem są one zabawne, czasem irytujące, czasem ich zabarwienie emocjonalne jest obojętne. Natomiast ich podstawową właściwością jest to, że nakierowują nasz świadomy umysł na określoną cechę. Może to być kolor, rzecz, zdarzenie, symbol, czy kształt. Tylko jak to rozpoznać?

Synchroniczność ma miejsce stale, czyli sygnały do nas wysyłane są nieustannie „produkowane” przez otaczający nas świat. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, by człowiek w sposób najkorzystniejszy dla siebie mógł realizować swoje życiowe plany. Czemu jednak jest tak, że nie dostrzegamy tych „podpowiedzi losu”, ignorując je i działając na własną rękę dziwimy się później, że zawsze mamy pod górkę? Powodów jest kilka. Nie wierzymy w coś takiego, jak przewodnictwo, które mamy zagwarantowane zawsze, jeśli zechcemy zaufać. Poza tym często analizując nawet zdarzenia synchroniczne logicznym rozumem odrzucamy jej jako „mało prawdopodobne”, lub niegodne uwagi. W tym momencie wiedzieć należy, że synchroniczność, synchronia to nie logiczna część naszego bytu. To część logicznie doskonała, bo doskonale skonstruowany Wszechświat wie, co jest najlepsze dla nas i dla naszego rozwoju i jego perspektywa pojmowania całości tego, co jest dla nas dobre jest niewspółmiernie szersza od naszej - ograniczonej ludzkim mózgiem.

Sama praca ze zjawiskami synchronii szczególnie na początku jest dosyć trudna, w myśl przysłowia, że początki zawsze są trudne. Co zatem można poradzić komuś, kto pragnie zaufać szeroko rozumianemu Bogu, ale nie wie jak to zrobić? Którą drogę wybrać podejmując decyzję? Jak osiągnąć Sukces w tym ciągle zmieniającym się świecie? Bo samo słowo „zaufać” może nie wystarczyć, trzeba wiedzieć jak to zrobić. Synchroniczność może być jednym z elementów, na którym warto się oprzeć. A zatem wróćmy do podstawowego pytania:  „Jak ją rozpoznać?”. Jeśli coś w twoim życiu zdarza się stale, nagminnie niezależnie od tego, czy jest to choroba, czy stłuczka samochodowa, czy określone słowa, które docierają do Twoich uszu to niewątpliwie jest to sygnał, że należy się nad tym faktem zastanowić. Dlaczego te sekwencje zdarzeń, słowa, zjawiska nieustannie goszczą w Twoim doświadczeniu życia? Po co wydarzają się te sytuacje? Czego mają Cię nauczyć? Zadając sobie takie pytania otrzymasz odpowiedzi. Może nie od razu, ale na pewno wtedy, kiedy przyjdzie na to czas. Jeśli idziesz ulicą i w przeciągu trzech minut, czy nawet godzin twoją uwagę zwracają osoby o rudych włosach i niebieskich dużych oczach to nie jest to przypadek. Może spotkasz właśnie taką postać na dalszej drodze swego życia i ona pomoże Ci w określonym zagadnieniu? Jeśli nigdy nie zwracałeś uwagi na koty i w jednym dniu twoja uwaga zostanie skierowana właśnie na nie i Twoje oczy, dostrzegą cztery koty w różnych sytuacjach ( mogą to być żywe stworzenia, na plakatach, w telewizji, w gazecie, lub ktoś mówi o kotach), to z całą pewnością nie będzie to przypadek ( liczba cztery jest przykładowa, może to być trzy, czy pięć, chodzi tu o niespodziewanie dużą ilość razy). I nie będzie to przypadek, dlatego, że przypadki jako takie nie istnieją. Wszystko, co się wokół nas dzieje, ma miejsce z określonego powodu. We wszystkim co się dzieje jest cel.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ho oponopono wg Morranah Simeony

Ho'oponopono to petycja do Miłości, aby wypełniła sobą wszystko to, co nią nie jest. Na kursie nauczysz się oryginalniej metody Morrnah Simeony. Sprawdź terminy w swoim mieście »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »