Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2015

Autor Piotr Gibaszewski, 02.12.2015

 

 

 

Czy jednak nie są przesadą analogie niektórych publicystów do przejęcia władzy przez Hitlera? W końcu nastąpiło to w jak najbardziej demokratycznym kraju, w ramach demokratycznego procesu. Czy może bardziej symboliczna jest historia z przejęciem władzy przez bolszewików? Myśląc o tych totalitaryzmach pojawiają się nam przed oczami straszne sceny terroru i przemocy. Oczywiście nic takiego w Polsce nie będzie mieć miejsce. Kierunek, w którym podążamy to raczej proces putinizacji. Autorytarnej, fasadowo demokratycznej, ideologicznie radykalnej, miękkiej dyktatury, która w warstwie ekonomicznej i politycznej uprawia populistyczną retorykę bliską argentyńskim peronistom. Analogią zatem powinny być przykłady takich krajów, jak Rosja, Białoruś, Kazachstan, Azerbejdżan, Węgry, gdzie rządzące aktualnie siły zaczynały od rozpędzenia, demontażu lub pacyfikacji sądów konstytucyjnych. Sądy konstytucyjne zaczęto powoływać w wielu krajach po XX Wojnie Światowej właśnie po to, by na drodze demokracji nie pojawiły się nowe dyktatury, a sądy konstytucyjne mają w zamierzeniu stawiać tamę takim tendencjom. Na polu ekonomicznym staczania się w populistyczną autokrację też przykładów znajdziemy sporo. To rządy Juana Perona w Argentynie, które w dziejach myśli ekonomicznej dokonały czegoś wyjątkowego. Z pozycji dziesiątej gospodarki świata, jaką Argentyna miała na początku XX wieku, stoczyła się niemal do trzeciego świata. Stało się to na skutek populistycznego rozdawnictwa przez kupowanie głosów wyborczych. Niemal identyczny proces miał miejsce w Grecji, która przywileje socjalne i populizm wyniosła do niebotycznych rozmiarów przy wzniosłym, patriotycznym tonie. Jak się to skończyło, każdy wie.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Choroba pierwszym krokiem do pełni zdrowia

Autorka bestselleru Jak pokonałam raka w swojej najnowszej książce prezentuje szersze podejście do wszystkich nękających ludzi chorób i ujawnia, jak można z nich wyciągnąć wymierne korzyści. Dzięki niej poznasz siłę przebaczenia i dowiesz się, jakie konsekwencje może mieć ciągłe niezadowolenie z codzienności. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »