Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2015

Autor Piotr Gibaszewski, 02.12.2015

 

 

 

Gospodarka
Ważnym elementem rządowej strategii ekonomicznej jest obecny na Medium Coeli rządu Saturn. Z jednej strony Saturn tradycyjnie przynosi problemy, niesie kryzysy, ograniczenia i przeciwności. Z drugiej zaś strony na górze jest pozytywny, gdyż wspiera determinację, pracowitość i wspiera dążenie do sukcesu. W tym przypadku to może mieć jednak nieco ironiczne konsekwencje. Saturn wspiera rozsądek, racjonalność, odpowiedzialność, dyscyplinę i porządek. Ekonomiczny wymiar obecności Saturna na górze nie pozwoli rządowi na populizm ekonomiczny i rozdawnictwo. Wszakże jednak to właśnie populistyczne obiecanki pozwoliły wygrać PiS wybory parlamentarne, więc saturnowy trud na górze nie jest dobrą wróżbą dla ambitnych planów, z którymi PiS poszedł do władzy. Należy się zatem spodziewać sporych napięć w partii i rządzie właśnie na tle ekonomicznych planów PiS. Jeśli PiS rozpocznie populistyczne rozdawnictwo, na szybką i bolesną reakcję rynków nie trzeba będzie długo czekać. Zapowiedzi podniesienia deficytu budżetowego powyżej poziomu ostrzegawczego 3%, a zatem ponowne wejście w procedurę nadmiernego deficytu, będą mieć przykre konsekwencje. Saturn nie lubi populizmu, rozdawnictwa. Trzyma w ryzach i pod kontrolą. A zatem jest to sygnał, że ekonomiczna część rządu wcześniej czy później znajdzie się w konflikcie z jej częścią polityczną. Sam zaś Mateusz Morawiecki nie będzie długo firmować populizmu. Albo się postawi i wygra, przegra zaś PiS, bo elektorat nie daruje niewywiązania się z obietnic, albo Morawiecki ustąpi i obejmie np. stanowisko prezesa NBP po zakończeniu kadencji Marka Belki.

Gospodarka w grudniu będzie się miała bardzo dobrze. Produkcja, inwestycje, handel i dochody budżetu utrzymywać się będą na wysokim poziomie. Inflacja zaś i bezrobocie będą niskie. Niepokojąco zaś wygląda sytuacja na warszawskiej giełdzie. Tylko od II tury wyborów prezydenckich wskaźnik WIG20 spadł o 600 punktów i ustanowił sześcioletnie minimum. Opozycja progresywnego Słońca do Plutona to drastycznie ciężki aspekt, jaki ma miejsce w horoskopie Warszawskiej Giełdy. Giełdy wyprzedzają wydarzenia w realnej gospodarce o 8 do 12 miesięcy. Nie jest zatem wykluczone, że giełda dyskontuje przyszłe eksperymenty nowej władzy. Podobny trend widzimy na parach walutowych PLN/EURO, oraz PLN/USD. I choć analitycy twierdzą, że wzrost dolara ma źródła w USA, to jednak osłabienie złotego jest mocno widoczne. W horoskopie złotego ma miejsce drastyczna wędrówka Plutona przez IC denominacji (tak jak w horoskopie III RP), co może przynieść dalsze spadki. W grudniu Pluton po raz trzeci przechodzi przez IC, więc przełom 2015/2016 będzie niespokojny na rynku walutowym.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Budda nie był(by) buddystą

Budda to ciekawa postać. Wielu łączy go tylko z mistycznym guru siedzącym w postawie medytacyjnej pod świętym drzewem bodhi (figowiec). Co ciekawe, również z Jezusem łączy się opowieść dotycząca tego, co uczynił biednemu drzewu figowemu, na którym nie znalazł owoców. Inni widzą Jego figurki z dużym brzuchem, uśmiechniętego od ucha do ucha. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »