Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Czym jest relaksacja oddechowa?

Autor Paweł Karwat, 15.08.2015

 


                                         Czym jest relaksacja oddechowa?

Relaksacja to czynność niezwykle istotna dla naszego ciała. Każda komórka rozluźnia się i znowu kurczy, dzięki czemu możliwe są wszystkie funkcje organizmu.
Poprzez swoją różnoraką aktywność człowiek potrafi jednak zaburzyć naturalny proces relaksacji i napięcia, którego przywróceniu służy relaksacja oddechowa.
Jak sama nazwa wskazuje w relaksacji oddechowej posługujemy się oddechem jako głównym narzędziem zaprowadzania rozluźnienia. Relaks dzięki oddechowi można pogłębić bardzo mocno, włączając w to aspekty psychiczne, a nawet duchowe.,
W tradycjach wschodnich oddech traktuje się jako źródło doświadczenia duchowego, poprzez pracę z oddechem jogin może poznać siebie, przybliżyć się do jądra własnej istoty, uwalniając się od złudzeń na temat rzeczywistości.
Każdy z nas posiada oddech i każdy z nas może nauczyć się z nim pracować.
Wystarczy zadać sobie trochę trudu, by poznać techniki pracy z oddechem (skr. pranajama), a potem stosować je na co dzień, redukując zbędny stres.
Jak wiadomo stres nazywa się dzisiaj „chorobą cywilizacyjną”. Ogarnia on bardzo dużo obszarów naszego życia.
Dzisiaj patrzenie na stres wyłącznie pod kątem fizjologicznym jest niewystarczające. Zjawisko stresu dominuje cały szereg poziomów, jak emocje, myśli i świadomość.
Nauka relaksacji oddechowej jest zatem nauką życia bez nadmiernego stresu, jako że pewna jego ilość jest niezbędna.
Oddech to wspaniałe narzędzie, które mamy ciągle pod ręką. Wykorzystując uwagę, jak również wizualizację można wyzyskiwać przeogromne możliwości, jakie daje, aby wprowadzać w swoje życie równowagę.
Warto nauczyć się patrzeć na oddech inaczej, niż tylko jak na zjawisko czysto fizyczne. W oddechu spotykają się energie ciała, umysłu i ducha.
Poza tym słowo „oddech” w sanskrycie to „prana” - słowo to oznacza energię życiową, którą pobierają nasze ciała, niezbędną do właściwego działania całości, jak też do uzdrawiania.
Możemy opanować sztukę relaksacji – nie ma w tym nic trudnego.
Ponieważ jest ona bliska naturalnym procesom ciała, nie będziesz musiał „odlatywać”, a znajdziesz w niej uziemienie, polepszenie kontaktu z własnym ciałem, przybliżysz się do realiów swojego życia, swoich problemów – zaczniesz patrzeć na nie inaczej, ponieważ z poziomu głębokiego rozluźnienia.
Stres wypacza nasze widzenie rzeczywistości, natomiast relaks przybliża do chwili obecnej i ukrytych w niej możliwości.


===
Usługi uzdrawiania metodami Huny na odległość, bezpłatna diagnoza ze zdjęcia, kursy online w każdą niedzielę: www.muninszaman.pl


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Nie stresuj się nie przejmuj się

Wszyscy mamy w życiu coś, co powoduje nasze utrapienie. Jest ono mniejsze lub większe, ale istnieje. To może być stresująca praca, pożyczka, dziecko lub partner. Tak czy inaczej na słowa "nie stresuj się, nie przejmuj się" można zareagować w stylu: "jak to mam się nie stresować i nie przejmować?". »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »