Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Niezwykłe

Magiczne Kule

Autor Grażyna Fosar, Franz Bludorf, 18.03.2010

 

 

 

 

 

Są małe, niepozorne i perfekcyjnie ukształtowane. Chodzi o blisko 200 metalowych kul wielkości od 2,2 do 10 cm, które znaleziono w kopalni srebra w Ottosdal we wschodnim Transvaalu w Republice Południowej Afryki.

Eksperci są niemal zgodni, że przedmioty te zostały wytworzone przez człowieka.
Pojawia się tylko jeden mały problem: kule mają co najmniej 2,8 miliarda lat! Znaleziska te, jak twierdzi Roelf Marx, opiekun muzeum Południowej Afryki w Klerksdorp, stanowią totalną zagadkę: – Wyglądają tak, jakby postały wykończone ręką ludzką, ale w tym czasie na ziemi nie było żadnego inteligentnego życia. Kule odkryto w warstwie pyrofilitu, w której zbudowano kopalnię srebra. Pyrofilit (Al2Si4O10(OH)2) to relatywnie miękki minerał (stopień twardości 3 w skali Mohsa), który powstał w trakcie tworzenia osadu przed ok. 2,8-3 miliardami lat. Kule zaś są nadzwyczaj twarde i nie jest w stanie ich zarysować nawet stalowe ostrze.

Profesor A. Bisschoff, geolog z uniwersytetu w Potchefstroom, wyraził przypuszczenie, że może chodzić o naturalną formację, tzw. konkrecje limonitu, który stanowi specjalny rodzaj rudy żelaza (konkrecja to twór mineralny powstały wskutek stopniowego narastania minerałów wokół jakiegoś obiektu w skale, np. otoczaka, skamieniałości lub nawet ziarenka piasku). Wiadomo, że wokół jądra krystalizacji w określonych warunkach mogą powstawać okrągłe kształty, grudki itp. Takie wyjaśnienie jednak nie wydaje się przekonujące.

Przede wszystkim tego rodzaju konkrecje spotyka się, podobnie jak bańki piany na mydle, w grupach, a nie osobno i rozrzucone rozrzucone. Nie mają też one nigdy kształtu kuli z dokładnym nacięciem wokół. Najważniejszy jednak argument to wspomnianywcześniej stopień twardości.

W przypadku limonitu wynosi on 4-5,5 w skali Mohsa, zatem materiał ten jest relatywnie miękki, tymczasem – o czym wspomniano – południowoafrykańskich kul nie można zarysować stalowym ostrzem. Nikt też nie wie, w jaki mcelu zo stały one stworzone, a przede wszystkim kto to zrobił.

Prawie wszystkie kule są czyste i gładkie, a pośrodku mają wyżłobiony jeden lub kilka rowków biegnących naokoło. Znaleziono ich dwa typy. Pierwsze są z litego metalu, drugie – puste w środku – posiadają 6-milimetrową powłokę. Po otwarciu jednej z takich kul wewnątrz znaleziono gąbczastą substancję, która w kontakcie z powietrzem szybko zamieniała się w pył, wskutek czego nie udało się przeprowadzić jej analizy.

Największą tajemnicą jest jednak to, co zaobserwował w swoim muzeum Roelf Marx. Kule zostały tam umieszczone w szklanej witrynie i bez jakiegokolwiek
wywierania wpływu z zewnątrz zaczęły same z siebie wirować. W tym czasie nie wystąpiły żadne wstrząsy zewnętrzne, które mogłyby stanowić impuls wyzwalający taki ruch.

John Hund z Petersburga, który także widział rotujące kule w muzeum w Klerksdorp, pewnego dnia znalazł bardzo podobny przedmiot w innej zamkniętej kopalni w Ottosdal. Kiedy później siedział w restauracji przy stole bawiąc się nim zauważył, że kula była nadzwyczaj dobrze wyrównoważona. Zabrał ją więc do California Space Institute, aby ją tam zbadano. Naukowcy stwierdzili, że obiekt ten jest tak doskonale wybalansowany, że przerasta to ich możliwości pomiarowe.– To byli ludzie, którzy budowali żyrokompasy dla NASA – zauważa John Hund, przypominając, iż kula została wykonana z dokładnością do około jednej stutysięcznej cala.

Technicy z Narodowej Agen cji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej potwie rdzili, że nie dysponują technologią umożliwiającą wytworzenie takiej kuli. Ale to nie wszystko. Orzekli oni, że jedynym miejscem, w którym tego rodzaju rzecz mogłaby powstać, jest... stan nieważkości. Pytania, z którymi John Hund zwrócił się do NASA, do dziś pozostają bez odpowiedzi, a metalowe kule z Afryki Południowej nadal stanową zagadkę.


Tłumaczenie z języka niemieckiego Janina Sodolska-Urbańska
 

 www.nieznanyswiat.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Boski kompas

Bóg istnieje! I zawsze Ci pomoże. Poznaj wzruszające opowieści, ukazujące niezwykłą siłę obecną w tak zwanym Systemie Pozycjonowania Boga. Możesz ów system wykorzystywać na swój własny sposób, przybliżając się do Boga i osiągając spełnienie we wszystkim, co robisz! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »