Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na sierpień 2015

Autor Piotr Gibaszewski, 03.08.2015

 

 

 

Wędrówki ludów

Zasiedziali i przyzwyczajeni do stabilności Europejczycy zapomnieli o – niezbyt przyjemnej i szczęśliwej –  ale historycznie dobrze znanej prawidłowości, o tym mianowicie, że żaden naród nie mieszka tak naprawdę u siebie, że właściwie wszystkie skądś przybyły, najeżdżały, podbijały, niszczyły to co zastały. Wychowani na różnych naiwnych opowieściach o Polanach, którzy od pradziejów zamieszkują obszar między Odrą a Wisłą, o prasłowiańskim Biskupinie, można włożyć między bajki. Przed Polanami na tych terenach (współczesnej Polski) przebywali Celtowie, Hunowie, Goci, Wandalowie, Alanowie, Sarmaci. Jedne ludy podbijały inne ludy, wypierały ich, zwalczały, niszczyły, wchodziły w sojusze, mieszały się. Tak tworzyła się mapa narodów w Europie. Ale jeszcze całkiem niedawno Europejczycy prowadzili brutalne, wyniszczające, ludobójcze podboje. Eksterminacja Indian Ameryki Południowej i Północnej, wyniszczająca ekspansja białych w Australii, podboje i kolonizacja Afryki, Indii, krajów Dalekiego Wschodu – to przecież historia z zaledwie ostatnich dwóch wieków. Czy mamy pojęcie, kto dokonał jednej z największej zbrodni ludobójstwa na jakimś narodzie w ostatnich dwóch stuleciach? Hitler na Żydach? Nie. Dokonali jej Belgowie w swojej kolonii w Kongo, gdzie na skutek bezwzględnej polityki rządzącej w Kongo Belgów wymordowano 10, a może nawet 15 milionów tubylców. Europejczycy mają wiele krwi na rękach, wyrządzili wiele zła, mają liczne grzechy do spłacenia, mają karmiczny dług wobec innych kultur. Jednak w tej części świata wiele się zmieniło i Zachód ustanowił cywilizowane zasady, które miały przynieść stabilność i pokój w Europie. Po Arabskiej Wiośnie, po eksplozji okrucieństwa fanatycznego islamu spod znaku Państwa Islamskiego, wyruszyły masy uciekinierów wojennych zawieruch, ale też emigrantów, którzy chcą uciec od nędzy i religijnych prześladowań. Jesteśmy świadkami dramatycznych scen, w których desperaci falami zmierzają w stronę Europy, tonąc na Morzu Śródziemnym, przechodząc przez zasieki, pola minowe, przemierzając rzeki, atakując ciężarówki i pociągi by się za wszelką cenę dostać do upragnionego raju.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Reiki

Reiki jest uniwersalną energią leczącą. Dr. Mikao Usui jest założycielem systemu uzdrawiania energią Reiki Usui Shiki Ryoho Reiki. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »