Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sztuka

Lusterka bagua

Autor Paweł Tomkowiak, 22.03.2010

Lusterko bagua (zwane czasami pa kua) jest jednym z silniejszych, uniwersalnych remediów feng shui. Służy do zabezpieczania Twojego domu lub mieszkania przed niekorzystnymi wpływami otoczenia takimi jak: drogi, skrzyżowania, ruch uliczny, narożniki sąsiadujących budynków.  

Nazwa lusterka wywodzi się od chińskiego ba (osiem) qua (symboli - trygramów) wywodzących się z Księgi Przemian.
    
Stosujemy trzy rodzaje lusterek bagua:

        * płaskie
        * wypukłe
        * wklęsłe

Każde z nich posiada swoje charakterystyczne właściwości i stosujemy je w różnych przypadkach.

LUSTERKO PŁASKIE

Lusterko płaskie odbija niekorzystne elementy otoczenia i ma uniwersalne, ochronne zastosowanie.

LUSTERKO WYPUKŁE

Lusterko wypukłe odbija oraz pomniejsza niekorzystne elementy otoczenie i ma silne uniwersalne zastosowanie ochronne. Bardzo dobrze nadaje się do ochrony przed dużymi, dominującymi budynkami, które "pomniejsza" oraz "oddala " od naszego miejsca, tym samym oddalając oraz pomniejszając zagrożenie, co prowadzi do jego eliminacji. Podobnie jak lusterko płaskie ma dość uniwersalne zastosowanie i przestrzegając podstawowych opisanych tutaj zasad, jego zastosowanie nie stanowi zagrożenia dla domu lub mieszkania, na którym zostało umieszczone.

LUSTERKO WKLĘSŁE

Lusterko wklęsłe przybliża obraz i powiększa. Powinno być stosowane jedynie przez doświadczone w feng shui osoby, które znają jego działanie.

Dodatkowe, ważne uwagi

Lusterka bagua najlepiej umieszczać nad drzwiami wejściowymi, na nich lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie powyżej linii wzroku. Lusterko powinno być stabilnie zamocowane tak, aby nie spadło, co uznaje się za złą wróżbę. Natomiast naturalne niszczenie lustra, matowienie, patynowane jest związane z przejmowaniem przez nie negatywnych wpływów i jest w miarę normalne. Lustro należy regularnie czyścić, a zniszczone wymieniać.

Wszystkie lusterka Bagua muszą być stosowane jedynie na zewnątrz budynków, skierowane także na zewnątrz (nigdy w kierunku zabezpieczanego budynku lub mieszkania).

www.fengshui.art.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Pływające pałace

Wśród balijskich atrakcji, oprócz świątyń i targowisk, szczególne miejsce zajmują także tzw. pływające pałace. Tirtagangga Water Garden i Taman Ujung Water Palace są zakątkiem odpoczynku od turystycznej i zatłoczonej części wyspy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »