Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

Kartki



Wyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sztuka

Lusterka bagua

Autor Paweł Tomkowiak, 22.03.2010

Lusterko bagua (zwane czasami pa kua) jest jednym z silniejszych, uniwersalnych remediów feng shui. Służy do zabezpieczania Twojego domu lub mieszkania przed niekorzystnymi wpływami otoczenia takimi jak: drogi, skrzyżowania, ruch uliczny, narożniki sąsiadujących budynków.



  

Nazwa lusterka wywodzi się od chińskiego ba (osiem) qua (symboli - trygramów) wywodzących się z Księgi Przemian.
    
Stosujemy trzy rodzaje lusterek bagua:

        * płaskie
        * wypukłe
        * wklęsłe

Każde z nich posiada swoje charakterystyczne właściwości i stosujemy je w różnych przypadkach.

LUSTERKO PŁASKIE

Lusterko płaskie odbija niekorzystne elementy otoczenia i ma uniwersalne, ochronne zastosowanie.

LUSTERKO WYPUKŁE

Lusterko wypukłe odbija oraz pomniejsza niekorzystne elementy otoczenie i ma silne uniwersalne zastosowanie ochronne. Bardzo dobrze nadaje się do ochrony przed dużymi, dominującymi budynkami, które "pomniejsza" oraz "oddala " od naszego miejsca, tym samym oddalając oraz pomniejszając zagrożenie, co prowadzi do jego eliminacji. Podobnie jak lusterko płaskie ma dość uniwersalne zastosowanie i przestrzegając podstawowych opisanych tutaj zasad, jego zastosowanie nie stanowi zagrożenia dla domu lub mieszkania, na którym zostało umieszczone.

LUSTERKO WKLĘSŁE

Lusterko wklęsłe przybliża obraz i powiększa. Powinno być stosowane jedynie przez doświadczone w feng shui osoby, które znają jego działanie.

Dodatkowe, ważne uwagi

Lusterka bagua najlepiej umieszczać nad drzwiami wejściowymi, na nich lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie powyżej linii wzroku. Lusterko powinno być stabilnie zamocowane tak, aby nie spadło, co uznaje się za złą wróżbę. Natomiast naturalne niszczenie lustra, matowienie, patynowane jest związane z przejmowaniem przez nie negatywnych wpływów i jest w miarę normalne. Lustro należy regularnie czyścić, a zniszczone wymieniać.

Wszystkie lusterka Bagua muszą być stosowane jedynie na zewnątrz budynków, skierowane także na zewnątrz (nigdy w kierunku zabezpieczanego budynku lub mieszkania).

www.fengshui.art.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               






Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Dlaczego fascynuje mnie Huna?

Od momentu odkrycia przez mojego męża jednego z rytuałów należących do Huny, rytuału zwanego Hooponopono, wkroczyła do naszego życia zupełnie inna dynamika, która w krótkim czasie całkowicie je zmieniła. Ciągle ucząc się coś nowego, z tej potężnej wiedzy jaką jest Huna, od różnych, bardziej i mniej znanych nauczycieli światowej sławy, szybko mijały nam miesiące, które zamieniły się już w lata. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »