Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na lipiec 2015

Autor Piotr Gibaszewski, 03.07.2015

 

 

 

Czego nas uczy grecka lekcja
W kwestii Grecji ścierają się trzy stanowiska. Pierwsze – skupiające walczących z kapitalizmem oburzonych, zrewoltowanych, nienawidzących banków, międzynarodowego kapitału, MFW, UE, globalizmu, spisków wiadomych sił i nacji. Ludzie ci oskarżają międzynarodowe korporacje finansowe o bezwzględne wykorzystywanie niewinnych, tracących swój stan posiadania ludzi. Drugie zaś to stanowisko ekonomistów i analityków finansowych. Przeważa w nim pogląd o konieczności narzucenia Grecji twardych wymagań, ograniczeń i strukturalnych reform. W kraju w którym jest dodatek za mycie rąk w pracy, za uczęszczanie do (darmowej) stołówki, za jeżdżenie windą, za niespóźnianie się do pracy, rozgrzewanie silnika, za całodzienną pracę przy komputerze itd. O 13 i 14 pensji i emeryturze nawet nie wspominamy. W kraju w którym ściągalność podatku VAT wynosi 16% (w Polsce 96%). W kraju na poziomie PKB per capita zbliżonym do Polski, emerytura wynosi między 600 a 1000 euro. Gdzie masowo oszukuje się państwo, urzędy, nie płaci podatków, nie wystawia paragonów. Grecy przejedli unijne dotacje, zmarnotrawili środki infrastrukturalne, nauczyli się krętactwa z unijnymi dotacjami. Jednak należy sobie zadać pytanie. Jak to się stało, że unijne instytucje nie reagowały przez długie lata na patologie w Grecji? Jak to się stało, że banki i MFW ochoczo pożyczały Grecji pieniądze nie dyscyplinując władz do przestrzegania reguł? To, że bezwzględny kapitał zagraniczny nie zna litości, nastawia się na maksymalizację zysków, nie jest niczym nowym. Mają więc w pewnym sensie rację ci, którzy protestują przeciwko bezwzględnemu wyzyskowi międzynarodowego kapitału. To on w głównej mierze odpowiada za światowy kryzys, który zaczął się w roku 2008. Wirtualizacja pieniądza, coraz większe oderwanie od realnej gospodarki, spekulacyjne gry instrumentami pochodnymi – to musiało doprowadzić do katastrofy. Ale druga strona też ma rację. Jak się pożycza, to należy oddawać. Z tym, że wszyscy doskonale sobie zdają sprawę, że Grecja nie ma szans zwrócić pożyczonych pieniędzy. Ktoś je pożyczał, ktoś akceptował oszukańcze praktyki Greków, ktoś przymykał oczy na to, że Grecja się nie nadaje do strefy euro. Jest jednak trzecie stanowisko – w pewnym sensie bliskie drugiemu. Grecy nie mają prawa oskarżać innych za swoje problemy.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Shilajit Mumijo - preparat Mumio w płynie!

»


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »