Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na lipiec 2015

Autor Piotr Gibaszewski, 03.07.2015

 

 

 

Wszystkie nauki duchowe, mistrzowie, guru, trenerzy rozwoju osobistego, coachowie mówią o konieczności brania odpowiedzialności za swoje życie. Oskarżanie innych o swoje cierpienia, spiskowe teorie, oddalanie od siebie odpowiedzialności jest niczym innym, niż syndromem ofiary. Ofiara kojarzy nam się często z uciemiężoną, prześladowaną, doświadczającą przemocy i zła, ale jednak szlachetną, piękną, bohaterską postacią. Nic z tych rzeczy. Ofiara to osoba, która ma nie mniejszy problem, niż prześladowca. Oczywiście z formalnego punktu widzenia jest to trudne do zaakceptowania. Bo przecież nie można stawiać znaku równości między gwałcicielem a zgwałconą. To oczywiste. Zło jest złem i nic go nie usprawiedliwia. Nie mówimy tu o odpowiedzialności w kategoriach moralnych i prawnych. Tu nie ma żadnych niuansów. Prześladowca powinien ponieść karę, ofierze należy zapewnić pomoc i wsparcie. Jednak z duchowego i psychologicznego punktu widzenia nie jest to takie proste. Ileż to znamy opowieści o maltretowanych kobietach od dziesięcioleci żyjących patologicznych związkach, które wyrywane z rąk psychopaty wracają do niego, znów się wikłają w toksyczne relacje. Ofiara przyciąga zło, pecha, nieszczęścia, gra z prześladowcą dziwaczne role, udaje, manipuluje, ucieka, kręci, kłamie, nie chce wyjść ze strefy komfortu. Z Grecją jest podobnie. Grecji syndrom ofiary chce obwiniać zły kapitał, ale nigdy siebie. My nie jesteśmy winni, my nic złego nie zrobiliśmy. To ONI są winni. Oni nas wykorzystali, a teraz prześladują. Z duchowego punktu widzenia jesteśmy w 100% odpowiedzialni za wszystko co się dzieje w naszym życiu. Jest to bowiem tak naprawdę wybór duszy. Jej projekcja, jej karma, którą dusza sobie wybiera. Astrologia zaś pozwala ten wybór i tę decyzję odpowiedni zinterpretować, przetworzyć, nanieść na linię czasu. Grecy zatem muszą wziąć odpowiedzialność za swoje winy i grzechy. Jakie będą formalne rozwiązania dla tego kraju, to już inna kwestia. Czy należy darować Grekom część długu, czy nie, to już kwestia instytucjonalna. Jednak muszą oni zrozumieć, że sami są sobie winni, że muszą wziąć za do doświadczenie odpowiedzialność, przerobić je (reformy strukturalne) i postawić na uczciwość. Jak zatem skończy się grecka historia? Racjonalizm ekonomiczny i purytańska odpowiedzialność, którą znamy z protestanckiego podejścia do pracy z Zachodniej Europy nie jest tam znana. Wygląda na to jednak, że Grecy będą się jednak musieli nauczyć racjonalizmu gospodarowania, płacenia podatków, ekonomicznej odpowiedzialności i dyscypliny, co zapewne się stanie.

Grecka lekcja jest przestrogą dla polskich populistów z prawa i lewa. Tak się bowiem kończy pielęgnowanie syndromu ofiary, w czym zwłaszcza przoduje polska narodowa i katolicka prawica odgrzewając stare polskie kotlety XIX wiecznej figury Polaka-katolika, Chrystusa Narodów. 350 mld wyborczych obietnic polskiej prawicy może nas prowadzić dokładnie w greckim kierunku. Na szczęście jednak w kampanii wyborczej obiecuje się różne głupoty, z których trzeba się potem dyskretnie wycofać, więc miejmy nadzieję, że politycy obiecujący złote góry nie do końca wierzą w to, co mówią na wiecach przedwyborczych.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Quinoa - komosa ryżowa

Egzotyczna quinoa (komosa ryżowa) uprawiana jest w górskich rejonach Ameryki Południowej od 5 000 lat. Popularność zdobyła jednak dopiero w latach 80-tych XX wieku, kiedy to odkryto jej niezwykłe właściwości zdrowotne. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »