Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Medycyna andyjska

Autor vilcacora, 06.04.2010


Nie istnieje panaceum na wszystkie schorzenia. Jednak zioła andyjskie są doskonałym środkiem wspomagającym wszelkie kuracje począwszy od wzmocnienia i oczyszczenia organizmu, przez leczenie lekkich, aż do najcięższych schorzeń tzw. "cywilizacyjnych".Nie chodzi tu tylko o samą Vilcacorę (Koci Pazur), lecz również o inne zioła występujące w kuracjach razem z nią. Mimo, że są rośliny lecznicze trzeba pamiętać, że i tak najważniejsza jest wizyta u lekarza i dostosowanie się do określonej kuracji farmakologicznej. Vilcacora i inne zioła wspomagają skutecznie leczenie tradycyjne.

Zarówno Uncaria tomentosa jak i Uncaria guianensis są zdrewniałymi pnączami posiadającymi kolce przypominające pazury kota. Obie z nich rosną w dżunglach Amazonii na terenie Peru. Chociaż obydwie odmiany mają podobne własności, tylko Uncaria tomentosa, która, rośnie w wyższych partiach, zawiera izopteropodinę, która zdaniem dr Keplingera wykazuje najwyższą aktywność w pobudzaniu systemu immunologicznego. W oparciu o ocenę kliniczną i doświadczenie peruwiańskich lekarzy ogólnych, spośród tych dwóch odmian Uncarię tomentosę uważa się za cenniejszą. Również liście Vlcacory są wykorzystywane do tworzenia preparatów ziołowych.

Vilcacora i manayupa wykorzystywane są od setek, a może tysięcy lat przez peruwiańskich Indian do stymulacji układu immunologicznego oraz leczenia wielu schorzeń. Indianie Ashaninka gotują korę i korzeń pnącza, otrzymując w rezultacie uzdrawiający wywar. Na całym świecie istnieje ponad 60 gatunków Uncarii, jednak tylko dwa spośród nich pochodzą z Peru i posiadają udokumentowane właściwości lecznicze.

W przeciwieństwie do wielu popularnych ziół, które mają długą tradycję bądź to w azjatyckiej, bądź zachodniej kulturze zielarskiej, Vilcacora wspominana jest w niewielkiej liczbie zapisków. Jej stosowanie przez tubylców w dżungli amazońskiej sięga setek generacji wstecz, gdy chodzi o leczenie szerokiego zakresu zaburzeń zdrowotnych kojarzonych z systemem immunologicznym i systemem trawiennym. Tradycja ta żyje w przekazie ustnym, a nie w formie pisanej.

Badania naukowe

Badania nad zdumiewającymi właściwościami leczniczymi Vilcacory prowadzone są począwszy do lat 70. Wyniki tych badań sugerują, że Vilcacora może być pomocna w leczeniu wielu poważnych problemów zdrowotnych, w tym: raka, artretyzmu, zapalenia kaletek maziowych, reumatyzmu, wszystkich rodzajów opryszczki, także wirusa Epsteina-Barr, wszelkich uczuleń i nadwrażliwości (także na środki chemiczne), astmy, depresji, zakażeń drożdżakowych, cukrzycy, hipoglikemii, zespołu chronicznego zmęczenia, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń miesiączkowania, zatruć, problemów z krążeniem - nadciśnienia, żylaków, zakrzepicy oraz problemów związanych z wirusem HIV. Są także dowody na to, że Vilcacora pomaga w licznych zaburzeniach żołądkowych i jelitowych: nieżytach żołądka, wrzodach, hemoroidach i zapaleniach jelit. W maju 1994 w Genewie pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) odbyła się Pierwsza Międzynarodowa Konferencja na temat Vilcacory, na której oficjalnie uznano pnącze za roślinę leczniczą. Uczestnicy konferencji zaakcentowali fakt, że od czasu, gdy - w XVII wieku - odkryto chininę w korze jednego z peruwiańskich drzew, żadna inna roślina wywodząca się z Ameryki Południowej nie przykuwała w takim stopniu uwagi świata naukowego. Znamy już szereg zastosowań leczniczych Vilcacory, istnieją duże szanse na to, że uczeni odkryją dalsze jej właściwości w toku badań prowadzonych aktualnie w wielu ośrodkach na całym świecie.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Rosmaire Weibel w Polsce!

Wywiad z Rosmarie Weibel (fragment) przeprowadziła Małgorzata Łuka-Kowalczyk, tłum. Roman Fierfas. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »