Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Kuchnia

Parę słów o makrobiotyce

Autor Andrzej Turczynowicz, 23.04.2012Przejdźmy teraz do strony yin w makrobiotyce – duchowości.

Jej naturą jest ekspansja, działanie odśrodkowe i ma ona większe znaczenie niż bardziej skupiona, działająca dośrodkowo strona yang, czyli dieta. Aby zrozumieć, na czym polega duchowość makrobiotycznego sposobu życia, trzeba najpierw zrozumieć, czym w ogóle jest życie.

Czy wiemy, czym jest życie? Tak, ponieważ żyjemy.

Żyjesz, powiedzmy, już przez trzydzieści lat na tej planecie i realizowałeś przez ten czas swoją koncepcję życiową. To znaczy, że rozumiesz, czym jest życie. Przynajmniej podświadomie. Świat ducha jest nieskończony, wolny i dostępny dla wszystkich. Jak tam się dostać? Poza przeżuwaniem Herman Aihara, uczeń George’a Ohsawy proponuje dwa sposoby.

Pierwszy z nich – to rezygnacja z tego, co lubisz, drobnych zachcianek i pragnień. Następny etap - to próba uwolnienia się od pożądań, np. drogiego samochodu, pięknej kobiety i domu z ogródkiem...

Rezygnacja z sensorycznych potrzeb jest przejawem najwyższego osądu, w którym jednoczymy się ze wszystkim, co istnieje. Umysł jest wówczas spokojny i wszystkie procesy metaboliczne przebiegają prawidłowo, jeżeli odżywiamy się w sposób prosty i naturalny.

Drugi sposób – to dawanie. Dawniej ludzie czynili ofiary Bogu z tego, co było dla nich najcenniejsze. Do dnia dzisiejszego przetrwał zwyczaj ofiarowywania miseczki ryżu na domowym ołtarzu.

A więc jeżeli masz ogród, a w nim drzewa owocowe, nie zjadaj wszystkich owoców. Daj trochę sąsiadowi. Zjesz wówczas mniej. Ofiaruj także swój czas i pomoc, nie tylko jedzenie. Czas to życie, ofiaruj go więc innym. W ten sposób będziesz rozwijać swoją duchowość.

Trudno jest zrezygnować z tego, co się lubi, ale łatwiej to zrobić dla innych. Ale jeżeli wciąż jeszcze ulegasz swoim zachciankom i pragnieniom - nie oskarżaj się nadmiernie: nie jesteś przecież perfekcyjny! Człowiek jest słaby i taka refleksja jest ważna.

Gdy uda ci się osiągnąć ten wyższy stan duchowy, być może nie pozostaniesz tam długo. Może tylko jedną sekundę! Lecz nawet tak krótki czas sprawi, że poczujesz się szczęśliwy – bliżej Nieskończoności.

Powtarzając wciąż ten eksperyment będziesz wspinać się po drabinie doskonałości i może uda ci się pobyć w tym stanie trochę dłużej..

 www.shiatsu.w.interia.pl 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Naturalne olejki czyli aromaterapia w praktyce

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. Naturalne olejki, czyli aromaterapia w praktyce, które odbędą się 14 stycznia o godz. 18 w Krakowie (ul. Dajwór 20, Kazimierz). W programie: sporo wiedzy na temat olejków eterycznych, tworzenie własnej oryginalnej kompozycji zapachowej oraz mnóstwo zabawy z zapachem. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2020

Czy grozi nam kryzys epidemiczny, jak na południu Europy? Co ze światową i krajową gospodarką. Czy będą wybory prezydenckie w maju? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na kwiecień.
więcej »