Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Stań się dla siebie źródłem.

Autor Paweł Karwat, 21.03.2015

 

 

 

                                            Stań się dla siebie źródłem.

Przywykliśmy z powodu potocznego punktu widzenia i poziomu świadomości pojmować siebie w kategoriach tego, jak wygląda nasze ciało, jak brzmi nasza mowa, co myślimy, jak się czujemy i co robimy. Kiedy wszystko to wydaje się być OK, czyli gdy spełnia jakieś nasze kryteria oparte o to, jakie są otaczające nas normy, co zostało uznane, czemu się przyklaskuje i co się chwali, czego nas nauczono (czytaj „wpojono”), pozwalamy sobie obdarzyć siebie uznaniem.
Im większe sukcesy osiągnie ktoś w tych sprawach, tym daje sobie prawo do większego poczucia własnej wartości. I tym samym ktoś, komu nie wychodzi, poniża się, uznając się za nieudacznika, który nie zasługuje na miłość i szacunek.
Ten prymitywny sposób postrzegania, poprzez zewnętrzne kategorie właściwy jest przede wszystkim dla ludzi skrajnie nieświadomych siebie i świata, czyli nieuduchowionych. Kiedy jesteś blisko siebie wiesz, że zewnętrzność nie ma najmniejszego wpływu na twoją godność i wartość. To nie świat zewnętrzny decyduje o tym, kim jesteś, i nie to, jak się ma twoje ciało, co mówisz i myślisz.
Odkrywając to stajemy się ludźmi wolnymi. Uwalniamy się od poczucia przymusu ciągłej poprawy, ciągłego „doskonalenia” wszystkiego, „poprawiania” i tym samym „kontrolowania”.
Stajemy się dla siebie źródłem. To, co ludzie o nas sądzą przestaje nas interesować.
Tylko odkrycie swojej bezwzględnej wartości może sprawić, że zaczniemy autentycznie uzdrawiać i transformować swoje życie. Dlatego duchowość jest tak istotna i praktyczna. Dzięki duchowym praktykom, czy też w ogóle duchowej orientacji dowiadujesz się, że jakiekolwiek zewnętrzne sukcesy ani nie czynią cię lepszym, ani gorszym.
Dopiero wtedy może pojawić się prawdziwa miłość i przyjaźń. Mierząc siebie miarą zewnętrznych osiągnięć będziesz tę samą miarę przykładał do innych, porównując, krytykując i nie umiejąc współczuć.
Rzeczywisty sukces jest urzeczywistnieniem siebie, swojej duchowej natury, a nie uwikłaniem w świat do granic możliwości. Wymaga świadomości i otwartości, wrażliwości i skierowania do wnętrza.
Ludzie myślący stale tylko o zewnętrznym sukcesie, o zewnętrznych aktywnościach tracą te właściwości. Czasami próbują zastępować je sztuczkami psychologicznymi. Mówią o nich jako o technikach (np. perswazji, pozyskiwania klienta itd.) a nie o szczerych, płynących spontanicznie z ducha atrybutach.
Świat ludzi zorientowanych zewnętrznie staje się mechaniczny. O wszystkim ma przesądzać metoda. Nie ma tu miejsca dla osoby samej w sobie. Rozum organizuje wszystko, staje się patronem, ale i cenzorem.
Liczy się zewnętrzność. Dla ludzi oświeconych zewnętrzność to tylko naturalny skutek wewnętrzności. Jeśli coś na poziomie zewnętrznym jest niewłaściwe, to sposobem na to nie jest zmiana „rzeki”, ale zmiana jej „źródła”.
Kiedy jesteś dla siebie źródłem, zaczynasz wyglądać, ubierać się, mówić, myśleć, czuć i działać na miarę siebie. Ponieważ jest w tym świadomość, widzisz, słyszysz, dotykasz, smakujesz, wąchasz i nikt nie musi cię poprawiać.
Nikt nie musi uczyć cię żyć, ponieważ „życie” (bardzo wieloznaczny termin) to bycie sobą. I w momencie, kiedy przestajesz być dla siebie źródłem, a jest nim ktoś czy coś na zewnątrz, stajesz się zombie (czytaj „żywym trupem”).
 
 
==
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, http://muninszaman.pl
 
 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Poznaj swoje uczynnienia!

To, co robisz ma swoje przyczyny. Odróżniam czyn od tzw. uczynnienia. Uczynnienie to praca automatyczna np. twojego ciała. Z kolei czyn zawiera w sobie element intelektu i woli. Chodzi o to, że wiele z tego, co nazywamy czynem i za co czujemy się wprost odpowiedzialni jako podmiot posiadający intelekt i wolę to uczynnienia. Mają one charakter nawyków, które pochodzą z podświadomości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »