Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Psychologia i emocje

Gotowość na miłość

Autor Aleksandra Malinowska, 26.04.2012

Umiesz dbać o siebie? Potrafisz dawać bez oczekiwań, ale nie poświęcać się? Lubisz przebywać w swoim towarzystwie? Jesteś samodzielna? Uważna? Chcesz poddać się, by płynąć z prądem życia? Jeśli tak, prawdopodobnie jesteś gotowa, by przeżyć miłość. Małgorzata Przygońska, nauczyciel duchowy i autorka książki „Dotyk serca - droga do poznania siebie”, opowiada kiedy w związku następuje wzajemne dopełnienie i dwa dodać dwa jest pięć, a nie tylko cztery.

ALEKSANDRA MALINOWSKA, s: Dla mnie Twoja książka „Dotyk serca - droga do poznania siebie” jest opowieścią o gotowości do miłości. Co to za stan?

MAŁGORZATA PRZYGOŃSKA, terapeutka, nauczyciel duchowy: To stan, w którym stale utrzymujesz pozytywną wizję końcowego rezultatu. Jesteś spokojna, skupiona i uważna. Zachowujesz się tak, jakbyś stała w słupkach startowych, gotowa do biegu na dany znak. Gotowość na miłość pojawia się wtedy, gdy umysł i duch są przygotowane na to, by kochać i być kochaną. Jesteś już samodzielna, samowystarczalna, samofinansująca i kochająca siebie taką, jaką jesteś. Otwarta i gotowa poddać się i płynąć z prądem.

A.M. Po co w takim razie drugi człowiek, skoro wszystko sami sobie dajemy?
M.P. Żeby było milej i przyjemniej we dwoje, żeby wzajemną obecnością ubogacać nasze życie, żeby dzielić się miłością i pomnażać ją. Zdarza się jednak, że kiedy już nauczymy się żyć sami i dobrze mamy się ze swoimi zainteresowaniami, dobrami materialnymi, przyjaciółmi oraz czasem, którym tylko my sami dysponujemy, nie chcemy wchodzić w związek, bo boimy się to wszystko utracić. Bo prawdziwy związek to wyzwanie.

Trzeba się podzielić.
Tak. I trzeba też dawać. Głęboki związek to nieustanne dawanie drugiej osobie bez oczekiwania czegoś w zamian. Oczekiwanie zawsze rodzi rozczarowanie i powoduje, że nie jesteśmy w TU i TERAZ. Nie umiemy docenić tego, co mamy. W miłości chodzi o to, żeby dawać, dawać, i dawać. Wówczas to, co dajemy, powraca do nas. Zawsze. Niewłaściwe jest jednak myślenie, że jeśli dam coś temu właśnie mężczyźnie, od niego dostanę zwrot. Nie, tak być nie musi.

Wtedy nie oczekujemy?
No właśnie. Ponieważ kocham – daję. I nie liczę ile dałam, a ile zwrotu otrzymałam. Natomiast często słyszymy – ja się tak dla niego poświęciłam. Poświęcanie się tymczasem jest najgorszą opcją z możliwych.

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak tworzyć Afirmacje trafne do swoich potrzeb?

Od dawna jest już wiadome, że wszystko, co pragniesz, możesz sobie sam wykreować. Należy zainwestować trochę czasu i włożyć nieco wysiłku, a nowa rzeczywistość sama do Ciebie dąży. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »