Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Niezwykłe

Symbol i poznanie symboliczne

Autor Arkadiusz Bolesław Lisiecki, 26.03.2010Poniższy wykład pomoże wam dowiedzieć się co to jest Symbol i poznanie symboliczne.


Cóż to jest więc ten Symbol ? Czemu on służy, po co i do czego się go używa ?


Na te pytania postaram się pokrótce odpowiedzieć. Symbol jest tym co pomaga nam odkrywać to co Nieznane, to co wymyka się bezpośredniemu poznaniu. To co nieznane przybiera wiele form,a te formy wyrażają się właśnie poprzez Symbole. Tyle że ''nieznane'' gdy już ujęte w Symbol przestaje nim być. Symbol to tylko cień Nieznanego.

Symbol jest tym co ma nas przygotować do spotkania z Nieznanym. Bowiem naturalną reakcją w obliczu Nieznanego jest obawa a czasem strach. Jest to pozostałość po naszych zwierzęcych przodkach głęboko zakodowana w tak zwanej ''starej części mózgu'' CORTEXIE. Jednak poprzez stopniowe poznawanie swej psychiki przez oczyszczanie coraz głębszych pokładów naszej podświadomości możemy w końcu pokonać ten relikt przeszłości. Wtedy otwiera się przed nami droga w Inny Wymiar Postrzegania Rzeczywistości.

Ale jak to osiągnąć ?


Jedyna droga którą z pewnością mogę z całą odpowiedzialnością jest Medytacja. Owszem zdobywanie intelektualnej teoretycznej wiedzy też jest bardzo ważne, znam ludzi którzy medytują bardzo długo ale nie potrafią przekazywać tego co poznali.

Co więcej teoretyczna wiedza pomoże wam pokonać strach gdy pojawią się jakieś stany psychiczne których jeszcze nie doświadczaliście, ale bez praktyki, bez bezpośredniego doświadczenia wiedza ta na nic się nie przyda.

Metod prowadzących do Medytacji jest bez liku , szczególnie teraz na przełomie wieków wiele najpotężniejszych narzędzi samopoznania które kiedyś były dostępne w ścisłych kręgach wtajemniczonych ujrzały teraz światło dzienne i stały się dostępne dla każdego kto chce ich używać, cóż czasem barierą są znaczne sumy pieniężne.

Ale ostrzegam was lojalnie zawsze patrzcie uważnie na tego który wam proponuje jakąś metodę. Co ten człowiek sobą prezentuje? Kim jest? co mu dała ścieżka którą proponuje? Czy chcesz być taki jak on czy ona? Jeśli tak to dlaczego? Czego ci brakuje? Co on lub ona ma takiego czego ty nie masz? Czy realizuje w życiu to co głosi? Gdy już się zdecydujesz na jakąś metodę to pamiętaj aby się nie stać jej niewolnikiem, fanatycznym wyznawcą.
 
I nie głoszę w tym momencie tak modnego New Age`owskiego mieszana wszystkiego ze wszystkim poprzez branie stąd kawałka a skądinąd innego.
 
Znana postać ze świata psychotroniki Jan Witold Suliga powiedział kiedyś że ''z mieszaniem metod jest jak z mieszaniem alkoholi, wypijesz, smaczne miło szumi w głowie a kac na drugi dzień taki że się pozbierać trudno.'' Podobnie jest z metodami relaksacyjnymi i ćwiczeniami medytacyjnymi. Zwracam wręcz uwagę na duże problemy jakie mogą z tego wyniknąć. Prosta rzecz - jak chcesz to zrób 108 form TAI-CHI BIAŁEGO ŻURAWIA a potem zaraz 5 form CHI-KUNG Lecącego Bociana życzę zdrowia, zajmie ci trochę czasu aby odpocząć po szoku energetycznym jakiego doznasz. Te dwie metody są ze sobą antagonistyczne. Nie rób takich eksperymentów.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Terapie kwantowe (4) Zagadka nieśmiertelności cz. 1

Starożytne tradycje sugerują, że z powodu sposobu, w jaki wszystko działa na poziomie subatomowym, możemy zmieniać nie tylko nasze ciało, ale i świat. Jeśli jest to prawdą, wówczas to, co się dzieje w kwantowym królestwie, ma szczególny związek z naszym życiem - dzień po dniu. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »