Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wspaniała jest nasza intuicja

Autor Krystyna Kwiecinski, 08.11.2014

 


 

                                            Wspaniała jest nasza intuicja


Na początku ewolucji człowiek był na podobnym stopniu rozwoju jak zwierzęta i kierował się tak jak one instynktem pozwalającym przeżyć. Stopniowo człowiek rozwijał sposoby porozumiewania się z innymi ludźmi po przez gesty i dźwięki. Tak powstały słowa i język jako środek komunikacji. Język migowy, rysunki i znaki pisane na skałach, stanowiły wiadomości przekazywane innym. Następnie człowiek rozwinął zdolności myślenia i rozumowania, a także przeczuwania, przewidywania przyszłych zdarzeń. Nadszedł okres rozwoju rozumu z równoczesnym niedowierzaniem intuicji. 

W obecnym czasie ludzie zaczęli powracać do intuicji, równocześnie pracując rozumem i wykorzystując jego możliwości. INTUICJA jest to zdolność szczególnie ważna dla menadżerów, biznesmenów,  którzy musza podejmować decyzje czasem w ciągu kilku sekund. Intuicja  jest to przeczucie, zdolność przewidywania, twórcza wyobraźnia, „bezpośrednie przeżycie nadchodzącej rzeczywistości”. 

C.G. Jung twierdził ,że jest to rodzaj instynktowego pojmowania, czyli zrozumienia czegoś bez wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje. Intuicja jest to wrażliwość, zdolność wczuwania się ,przeczucie, lub nieświadome postrzeganie, twórcze pomysły, i kreatywność. Jest to zrozumienie procesów, które maja miejsce poza naszą  świadomością. Pojawia się najczęściej nieoczekiwanie ale we właściwej chwili. Może stanowić ostrzeżenie przed czymś niespodzianym. Jest to naturalna zdolność człowieka. Intuicja to przeczucie, kreatywna energia, kluczowy element przy odkryciach i decyzjach, codzienny doradca w naszym życiu. 

Einstein powiedział „tym co naprawdę się liczy jest intuicja”. Część ludzi jest pozbawiona intuicji lub nie wierzy w jej istnienie. Inni twierdzą że wszystkie swoje sukcesy w pracy i w życiu zawdzięczają właśnie swojej intuicji. Jest to ogromny potencjał energetyczny, pomagający  w codziennym życiu, w pracy i w biznesie. Trzeba zrobić  wszystko żeby rozwinąć intuicję u każdego z nas. Życie przyśpiesza i czas na podejmowanie decyzji jest coraz krótszy. Następuje szybki rozwój techniki i przemysłu. Zmieniają się  szybko możliwości życiowe, biznesowe, finansowe. Dlatego w najbliższej przyszłości bardziej będzie  przydatna intuicja niż tylko sam rozum. Chociaż każdy człowiek posiada intuicje, to nie każdy umie słuchać jej podszeptów, nie umie zastosować się do jej rad. 

Wszystkie zdolności możemy rozwijać, szkolić, pielęgnować. Podobnie należy uczynić z intuicją. Można rozszerzać swoją świadomość, udoskonalać swoje postrzeganie. Wtedy intuicja rozwinie się i zacznie podpowiadać nam dobre rozwiązania. Połączenie rozumu i intuicji stanowi najlepszą sytuacje, strategie przywołującą sukcesy życiowe.

Małe dziecko jest otwarte i spontaniczne w swoim postrzeganiu świata. Rodzice wymagają żeby dziecko robiło to czego od niego chcą. Stosują nagrody i kary w zależności od posłuszeństwa dziecka. W ten sposób człowiek od dzieciństwa uczy się konformizmu i tłumienia swoich uczuć. W ten sposób traci kontakt ze swoim prawdziwym ja, z samym sobą. Im bardziej poddajemy się presji naszych rodziców, nauczycieli i wychowawców, oddalamy się od siebie samych. Kierując się utartymi wzorcami, pozwalamy wtłoczyć się w schemat przygotowany przez innych ludzi, którzy za nas zadecydowali. 

Nasze zdolności postrzegania świata maleją. Umniejszamy nasze możliwości intuicyjne. W ten sposób STAJEMY SIĘ OFIARAMI FAKTÓW, zamiast kształtować swoją rzeczywistość według swojej intuicji i swoich wyobrażeń. Żeby to zmienić musimy „cofnąć się” aby nauczyć się tego czego nas inni oduczyli. Nauczono nas posługiwać się wyłącznie rozumem. Teraz musimy ZAUFAĆ wewnętrznej prawdzie, ZROZUMIEĆ że cała wiedza i prawda jest w nas, DZIAŁAĆ zgodnie z głosem intuicji. Nie oznacza to automatycznego sprzeciwu dla rozumu. Rozum może wyrażać intuicyjną mądrość, a nie musi jej tłumić jak dotychczas.


Rozum i intuicja mogą w pełni współdziałać razem. Sam rozum może popełniać różne błędy, kierując ciebie przez różne argumenty, które będą sprzeczne z intuicją. Musisz nauczyć się zawierzyć tej wewnętrznej sile, która podaje ci inne rozwiązania. ZAUFAJ JEJ!!! Ona ma zawsze rację!! Wielokrotnie przemawia poprzez sny. Sny dawniej były rozumiane jako różne ostrzeżenia intuicji. Teraz snów, albo nie pamiętamy, albo nie rozumiemy ich sensu. Musisz nauczyć się ufać swojej intuicji. Musisz trenować postrzeganie poza zmysłowe. W ten sposób znajdziesz zagubioną drogę do  swojej wewnętrznej wiedzy. Istnieją różne sposoby postrzegania pozazmysłowego, w których rozum nie bierze udziału. 

TELEPATIA – przekazywanie i wyrażanie myśli innych ludzi. JASNOCZUCIE – dokładne wyczuwanie, gdy ktoś nie mówi prawdy, wyczuwanie, że coś się nie zgadza. JASNOWIDZENIE – widzenie czegoś o czym się mówi, coś co się dzieje właśnie w tej chwili w innym miejscu, albo rozpoznanie charakteru obcego człowieka. JASNOSŁYSZENIE – pewność czegoś, „wewnętrzny głos”. PREKOGNICJA – przewidywanie czegoś, widzenie przyszłości, „przeżywanie sytuacji”, która ma się dopiero wydarzyć, patrzenie w przyszłość. PSYCHOMETRIA –odczytywanie energii z przedmiotów, uzyskiwanie wiedzy o właścicielu danego przedmiotu, jego charakteru i problemów które miał. POSTRZEGANIE NA ODLEGŁOŚĆ – wyczuwanie sytuacji drugiego bliskiego człowieka, matka czuje co dzieje się z dzieckiem, partner odczuwa gdy osobie bliskiej cos zagraża. RETROKOGNICJA – zdolność widzenia przeszłości, możliwość wejścia we wcześniejsze życie, wspomnienie doświadczeń ,których już nie można pamiętać w tym życiu. Przebywanie poza własnym ciałem, odczuwanie  w pobliżu kogoś kogo nie widać  –  przypomnij sobie czy miałeś kiedyś takie odczucia!!  Tego rodzaju i inne doświadczenia należą właśnie do postrzegania pozazmysłowego. 

Oczywiście nie ma to nic wspólnego z psychiatrią, jak czasem mówią niektórzy, pozbawieni tych umiejętności. Takie i podobne możliwości to uzdolnienia pochodzące od twojego „trzeciego oka”. Prawdopodobnie nie zwracałeś uwagi na takie zjawiska, dlatego umknęły i nie pozostały w pamięci. Każdy człowiek posiada  zdolności i wiedzę, by móc w dowolnej chwili podjąć prawidłową decyzję i rozwiązać jakiś trudny problem. Obecnie ludzie rzadko korzystają z tych możliwości. Świadome postrzeganie odbywa się poprzez rozum i można je ująć w słowa, opisać.

Daje nam to wiarę i ufność w nasze pięć zmysłów. Postrzeganie intuicyjne odbywa się na płaszczyźnie energetycznej, holistycznej. Trudno taką wiedzę  opisać, bo nie możemy jej zobaczyć, ani usłyszeć , jest trudna do zrozumienia i pojęcia. Dlatego nie budzi zaufania u większości ludzi. Ponieważ nie jesteśmy już tego świadomi, nie potrafimy  odpowiednio wykorzystać informacji dochodzących do nas poza zmysłami, rozpoznać  i interpretować sygnałów. Uwolnienie się od przymusów rozumu otwiera przed nami możliwości, których  się nie spodziewamy. Przypomnijcie sobie ilekroć w swoim życiu musieliście rewidować decyzje  podjęte rozumowo?? Jeżeli chcecie skorzystać z możliwości intuicji musicie ją obudzić w sobie i potrenować. Zmiana nastawienia do intuicji umożliwi jej rozwój i wykorzystanie jej mocy.

Zaufaj intuicji, pozwól żeby działała. Nie wszystko co wydaje się rozsądne jest dobre. Rozpoczynaj każdy dzień z pozytywnym nastawieniem, doszukuj się w życiu przyjemnych stron. Częściej się śmiej, pozwól zalęgnąć się w twoim życiu radości. Myśl zawsze pozytywnie i nie daj się ogarnąć przygnębieniu i lękom. Nie utrudniaj sobie życia powiedzeniami „nie dam rady tego zrobić”, „nie potrafię tego”. Ludzie, którzy są otwarci na różne zmiany w życiu, nie dają się wtłoczyć w utarte normy i sposoby zachowania. Nie odczuwają lęków przed zmianami  i nieznanym, bo wierzą w swoje możliwości i intuicję. 

Uwierzcie w siebie i swoje nieograniczone możliwości, zaufajcie swojej intuicji, a każdy wasz cel jest przez was osiągalny !!!
 

Krystyna Kwiecinski

www.magiauzdrawiania.pl 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Alan Watts - namiętny sensualista czy wielki bodhisattwa?

Kim był Alan Watts? Ilu z was słyszało o tej nieprzeciętnej postaci? A jeśli już słyszeliście, to z kim ta osoba wam się kojarzy ? filozof, ksiądz, profesor, namiętny hedonista, a może mistyk czy guru? Poprawniej zapewne byłoby zapytać kim JEST Alan Watts? UWAGA KONKURS! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2021

Kolejny (po lutowym) latwiec daje szansę na przełom w zmaganiach z pandemią covid-19. Czy nadciąga pandemiczny Armagedon, czy też zbliża się przesilenie? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na marzec 2021.
więcej »