Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia

Przyciągnij pomyślność w Diwali

Autor Achala & Govindadas (konsultanci Vastu i Jyotisha), 22.10.2014

 

 

 

                       Przyciągnij pomyślność w Diwali


Dipavali, wielki festiwal świateł, będzie bardzo szczególne tego roku, ponieważ wypada dokładnie tego samego dnia co zaćmienie Słońca. Omówiliśmy to już dokładnie w naszym wcześniejszym artykule – Zaćmienie Słońca w Wadze. Czy to nie niebiański zbieg okoliczności, że dokładnie w dniu zaćmienia Słońca ludzie na całym świecie będą celebrować święto światła?

Ten dzień z pewnością będzie wyjątkowy. Dowiedzmy się więcej na ten temat!

Co to jest Diwali?

Dipavali (Diwali) to rozgrzewające serce hinduskie święto świateł – w Indiach celebrowane także przez chrześcijan. Tego dnia cała rodzina spotyka się razem i modli się do Boga, aby Jego światło zawsze było obecne w ich życiach. Symbolem tego święta jest lampka oliwna. Gliniane naczynko symbolizuje nasze ciało, olej – umysł, knot – duszę, zaś ogień, który ją rozświetla – Boską łaskę. Gdy knot jest zapalony, wtedy cała lampka się rozświetla. Podobnie, gdy nasza dusza jest połączona do Boskiego źródła, wtedy nasze umysł i ciało także są pobłogosławione. Podcza święta Diwali wszystkie hinduskie domy rozświetlają się światłem wielu lampek oliwnych, aby przypomnieć sobie w ten sposób o Boskim świetle i łasce, która jest jednakowo obecna wszędzie i w każdym z nas – nawet jeśli czasem jest uśpiona i „niewidzialna”. „Nawet w największej ciemności świeci światło”.

Hindusi modlą się tego dnia głównie do boginii Lakszmi, boginii bogactwa, szczęścia, radości i miłości, aby mogła zamanifestować te cechy także w ich domach i życiach. Jako boginii pomyślności Lakszmi jest idealnym symbolem Boskiej łaski, która zawsze pojawia się w naszym życiu niezapowiedzianie. W ten sposób święto Diwali przypomina nam, abyśmy byli zawsze gotowi, by otrzymać Boską łaskę i błogosławieństwa, jakimi wszechświat chce nas obdarzyć.

Jesteś gotów, by zaprosić więcej błogosławieństw do swojego życia? Przygotowaliśmy dla Ciebie 7 najważniejszych wskazówek odnośnie tego, jak możesz dostroić się do wibracji pomyślności w dzień Diwali w najlepszy możliwy sposób.7 wskazówek na dzień Diwali

1. Zrób porządki w domu. W Indiach wierzy się, że Lakszmi, bogini pomyślności, nie przychodzi do zaniedbanych miejsc. Kryje się za tym głębokie znaczenie: jak Bóg może dać Ci więcej, skoro już teraz nie jesteś w stanie zająć się tym, co już masz?

2. Spłać długi, nadrób wszelkie zaległości. W ten sposób pokażesz wszechświatu, że jesteś gotów zadbać o wszystko i przyjąć więcej.

3. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wydrukuj zieloną Śri Jantrę i umieść ją dokładnie na linii północy w swoim domu. Wiele razy widzieliśmy, w jak piękny sposób przyciąga to bogactwo do domu. Dzień Diwali jest zaś na to świetnym dniem. Nie masz jeszcze zielonej Śri Jantry? Zapisz się na newsletter – wyślemy zieloną Śri Jantrę raz jeszcze wszystkim naszym subskrybentom w dzień Diwali. Pamiętaj: Śri Jantra jest święty symbolem geometrycznym, który reprezentuje samą Lakszmi!

4. Zapal parę świeczek lub lampek oliwnych, zwłaszcza w północnej części domu. To otworzy Twój dom na to, aby więcej kosmicznej energii płynęło do Ciebie z tego kierunku. Kierunek północny odgrywa ogromną rolę w Vastu jeśli chodzi o przyciągnięcie pomyślności do jakiegokolwiek miejsca.

5. Trzymaj swoje pieniądze w północnej części domu – i upewnij się, że pudełko lub sejf z pieniędzmi otwiera się także w kierunku północy. To bardzo pomaga w przyciągnięciu większej ilości bogactwa.

6. Zrób listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Wdzięczność to piękna i potężna energia, która przyciąga do Twojego życia więcej tego, za co jesteś wdzięczny. Trenuj swój umysł we wdzięczności i pozytywnym podejściu poprzez zapisywanie rzeczy, za które jesteś wdzięczny. To piękna praktyka nie tylko na czas Diwali.

7. Medytuj ze Śri Jantrą. Śri Jantra jest potężnym narzędziem do medytacji – nie tylko przyciąga radość i pomyślność do naszego życia, ale harmonizuje także dosłownie każdą sferę naszego życia, wprowadzając w nas balans na bardzo głębokim, podświadomym poziomie, dostrajając nasze czakry do wyższych częstotliwości. Skupiając wzrok na Śri Jantrze możesz myśleć o swojej intencji lub po prostu otworzyć swój umysł na Boską inspirację. Skup wzrok na centralnym punkcie Śri Jantry – możesz do tego użyć obrazka poniżej. Jednak dla zdrowia Twoich oczu sugerujemy raczej, abyś wydrukował obrazek, zamiast wpatrywał się w komputer.
 


Życzymy Tobie i Twojej rodzinie szczęśliwego Diwali! Niech wiele błogosławieństw pojawi się w Twoim życiu tego i każdego następnego dnia.


Achala & Govindadas (konsultanci Vastu i Jyotisha)
 
 
 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

O potędze manifestacji

W jaki sposób manifestujemy nasze pragnienia? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »