Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia

Przyciągnij pomyślność w Diwali

Autor Achala & Govindadas (konsultanci Vastu i Jyotisha), 22.10.2014

 

 

 

                       Przyciągnij pomyślność w Diwali


Dipavali, wielki festiwal świateł, będzie bardzo szczególne tego roku, ponieważ wypada dokładnie tego samego dnia co zaćmienie Słońca. Omówiliśmy to już dokładnie w naszym wcześniejszym artykule – Zaćmienie Słońca w Wadze. Czy to nie niebiański zbieg okoliczności, że dokładnie w dniu zaćmienia Słońca ludzie na całym świecie będą celebrować święto światła?

Ten dzień z pewnością będzie wyjątkowy. Dowiedzmy się więcej na ten temat!

Co to jest Diwali?

Dipavali (Diwali) to rozgrzewające serce hinduskie święto świateł – w Indiach celebrowane także przez chrześcijan. Tego dnia cała rodzina spotyka się razem i modli się do Boga, aby Jego światło zawsze było obecne w ich życiach. Symbolem tego święta jest lampka oliwna. Gliniane naczynko symbolizuje nasze ciało, olej – umysł, knot – duszę, zaś ogień, który ją rozświetla – Boską łaskę. Gdy knot jest zapalony, wtedy cała lampka się rozświetla. Podobnie, gdy nasza dusza jest połączona do Boskiego źródła, wtedy nasze umysł i ciało także są pobłogosławione. Podcza święta Diwali wszystkie hinduskie domy rozświetlają się światłem wielu lampek oliwnych, aby przypomnieć sobie w ten sposób o Boskim świetle i łasce, która jest jednakowo obecna wszędzie i w każdym z nas – nawet jeśli czasem jest uśpiona i „niewidzialna”. „Nawet w największej ciemności świeci światło”.

Hindusi modlą się tego dnia głównie do boginii Lakszmi, boginii bogactwa, szczęścia, radości i miłości, aby mogła zamanifestować te cechy także w ich domach i życiach. Jako boginii pomyślności Lakszmi jest idealnym symbolem Boskiej łaski, która zawsze pojawia się w naszym życiu niezapowiedzianie. W ten sposób święto Diwali przypomina nam, abyśmy byli zawsze gotowi, by otrzymać Boską łaskę i błogosławieństwa, jakimi wszechświat chce nas obdarzyć.

Jesteś gotów, by zaprosić więcej błogosławieństw do swojego życia? Przygotowaliśmy dla Ciebie 7 najważniejszych wskazówek odnośnie tego, jak możesz dostroić się do wibracji pomyślności w dzień Diwali w najlepszy możliwy sposób.7 wskazówek na dzień Diwali

1. Zrób porządki w domu. W Indiach wierzy się, że Lakszmi, bogini pomyślności, nie przychodzi do zaniedbanych miejsc. Kryje się za tym głębokie znaczenie: jak Bóg może dać Ci więcej, skoro już teraz nie jesteś w stanie zająć się tym, co już masz?

2. Spłać długi, nadrób wszelkie zaległości. W ten sposób pokażesz wszechświatu, że jesteś gotów zadbać o wszystko i przyjąć więcej.

3. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wydrukuj zieloną Śri Jantrę i umieść ją dokładnie na linii północy w swoim domu. Wiele razy widzieliśmy, w jak piękny sposób przyciąga to bogactwo do domu. Dzień Diwali jest zaś na to świetnym dniem. Nie masz jeszcze zielonej Śri Jantry? Zapisz się na newsletter – wyślemy zieloną Śri Jantrę raz jeszcze wszystkim naszym subskrybentom w dzień Diwali. Pamiętaj: Śri Jantra jest święty symbolem geometrycznym, który reprezentuje samą Lakszmi!

4. Zapal parę świeczek lub lampek oliwnych, zwłaszcza w północnej części domu. To otworzy Twój dom na to, aby więcej kosmicznej energii płynęło do Ciebie z tego kierunku. Kierunek północny odgrywa ogromną rolę w Vastu jeśli chodzi o przyciągnięcie pomyślności do jakiegokolwiek miejsca.

5. Trzymaj swoje pieniądze w północnej części domu – i upewnij się, że pudełko lub sejf z pieniędzmi otwiera się także w kierunku północy. To bardzo pomaga w przyciągnięciu większej ilości bogactwa.

6. Zrób listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Wdzięczność to piękna i potężna energia, która przyciąga do Twojego życia więcej tego, za co jesteś wdzięczny. Trenuj swój umysł we wdzięczności i pozytywnym podejściu poprzez zapisywanie rzeczy, za które jesteś wdzięczny. To piękna praktyka nie tylko na czas Diwali.

7. Medytuj ze Śri Jantrą. Śri Jantra jest potężnym narzędziem do medytacji – nie tylko przyciąga radość i pomyślność do naszego życia, ale harmonizuje także dosłownie każdą sferę naszego życia, wprowadzając w nas balans na bardzo głębokim, podświadomym poziomie, dostrajając nasze czakry do wyższych częstotliwości. Skupiając wzrok na Śri Jantrze możesz myśleć o swojej intencji lub po prostu otworzyć swój umysł na Boską inspirację. Skup wzrok na centralnym punkcie Śri Jantry – możesz do tego użyć obrazka poniżej. Jednak dla zdrowia Twoich oczu sugerujemy raczej, abyś wydrukował obrazek, zamiast wpatrywał się w komputer.
 


Życzymy Tobie i Twojej rodzinie szczęśliwego Diwali! Niech wiele błogosławieństw pojawi się w Twoim życiu tego i każdego następnego dnia.


Achala & Govindadas (konsultanci Vastu i Jyotisha)
 
 
 
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Unikać twierdzeń - po prostu patrzeć

Jedną z wad masowego systemu myślenia, który istnieje poza Naturą i wbrew naturalnemu doświadczeniu, jest tendencja do wydawania sądów, czyli tworzenia twierdzeń. Na twierdzeniach opiera się cała nauka. A na czym opiera się twierdzenie? To oczywiste, że ostatecznie na doświadczeniu. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »